logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kosmetyki NYX Professional Makeup w “Czas na Show. Drag Me Out”

  PR 07.03.2024, przeczytano 540 razy
ilustracja
fot. Bartek Krupa

Kosmetyki NYX Professional Makeup oraz ekspertka marki wystąpią w „Czas na Show. Drag Me Out”. Marka wesprze metamorfozy polskich Drag Queens, prezentując szeroka gamę i walory kosmetyków widzom nowego show TVN. Wavemaker odpowiada za strategię działań marketingowych i realizację pierwszego tak szeroko zakrojonego projektu branded content marki. Będzie on punktem wyjścia do dalszych działań wokół wspierania różnorodności.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kosmetyki-nyx-professional-makeup-w-%E2%80%9Cczas-na-show.-drag-me-out_,403355,artykul.html

NYX Professional Makeup postawił na mocną obecność w „Czas na Show. Drag Me Out”, nowym odważnym show TVN z udziałem polskich Drag Queens. To m.in. kosmetyki NYX PM zapewnią metamorfozy uczestników programu, w którym weźmie też udział ekspertka marki.

NYX Professional Makeup po raz pierwszy w historii marki na polskim rynku zainwestował w duży telewizyjny projekt branded content. Marka będzie obecna na antenie głównej stacji TVN, w porze najwyższej oglądalności, a dodatkowy zasięg zbudują emisje programu w Player.pl, serwisie streamingowym grupy. Do tej pory działania NYX Professional Makeup koncentrowały się na obszarze advocacy, w szczególności w mediach digital. Marka prowadziła głównie komunikację produktową, więc udział w „Czas na Show. Drag Me Out” i działania wizerunkowe wokół projektu, otwierają nowy rozdział w komunikacji NYX PM.

O zaangażowaniu w ten projekt zdecydowało idealne dopasowanie celów i wartości. Nieodłącznym elementem metamorfozy Drag jest efektowny i niezawodny makijaż, a marka NYX Professional Makeup wspiera kreatywność oraz odwagę w sztuce makijażu i daje narzędzia do wyrażania siebie. „Czas na Show. Drag Me Out” to szansa dla NYX PM na realizację celów związanych z budowaniem pozycji eksperta w makijażu i pokazania szerokiego portfolio viralowych produktów przy jednoczesnym budowaniu świadomości i wyjściem do szerszego grona odbiorców. Chcemy pokazać, że to marka dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy umiejętności w zakresie makijażu – mówi Karolina Szczepanowska Brand Engagement Manager HUB Poland & Baltics.

Marka NYX Professional Makeup już wcześniej angażowała się we wspieranie różnorodności, od 2 lat jest np. obecna ze strefą na Paradzie Równości. W komunikacji swoich produktów zaprasza do współpracy przedstawicielki świata Drag Queens, stąd też decyzja o partnerstwie z nowym formatem.

Udział w „Czas na Show. Drag Me Out” ma dostarczyć pozytywnego kontekstu do dalszych działań marki, bo w późniejszej komunikacji wizerunkowej NYX PM chce nawiązywać do zbudowanych w programie wątków i skojarzeń opartych na tolerancji. Show ma zapewnić NYX PM wzrost świadomości, a także zacieśnić relację z sympatykami kultury Drag Queen w Polsce.

Marka jest obecna we wszystkich sześciu odcinkach „Czas na Show. Drag Me Out” – od lokowania produktów, przez udział ekspertki NYX PM, po billboardy sponsorskie zapraszające na program. W ramach partnerstwa marka wyposażyła cały plan zdjęciowy i uczestników w produkty do makijażu, a strefa marki – ściana z produktami i stacje makijażowe - są integralną częścią scenografii show. W swojej komunikacji w social mediach NYX PM wykorzysta też treści z programu do przygotowania tutoriali dla miłośników sztuki makijażu.

Wavemaker integruje szeroko zakrojone działania marketingu 360 w obszarze strategii advocacy, mediów, search marketingu oraz e-commerce wokół partnerstwa z nowym formatem TVN. Agencja koordynuje pozyskanie materiałów do kanałów społecznościowych marki. Materiały te bazują na licencjach i treściach z programu, NYX PM wykorzysta je w kampanii w mediach digital zarówno z portfolio TVN, jak i w kanałach społecznościowych. Oprócz standardowych działań, testuje rozwiązania e-commerce dostępne w Player.pl.

W projekt zaangażowane są zespoły: Aleksandry Szymanowskiej-Takagi, Integrated Communication Manager w Wavemaker, Madeleine Morales-Ksel, czyli Media Partnerships & Content Expert Wavemakera oraz Katarzyny Choynowskiej, ekspertki branded content.

Za kreacje do digitalu odpowiada agencja Digital Kingdom.

Źródło: Wavemaker

www.wavemakerglobal.com

Dodatkowe informacje:

Wavemaker jest jedną z największych polskich agencji mediowych. Należymy do globalnej sieci obejmującej 90 rynków i zatrudniającej ponad 7 tys. pracowników. Wnikliwie analizujemy procesy podejmowania decyzji konsumenckich po to, by skutecznie na nie wpływać poprzez media, treści i technologie. Sposób naszej pracy wyraża idea “pozytywnej prowokacji” zakładająca odwagę w poszukiwaniu źródeł wzrostu dla naszych klientów. Jesteśmy częścią GroupM – platformy technologicznej i negocjacyjnej agencji mediowych WPP.

NYX Professional Makeup to nowoczesna marka kosmetyczna, która podąża za nowymi trendami w makijażu i aktywnie wspiera różnorodność i odwagę w wyrażaniu siebie. Inspiruje społeczności internetowych entuzjastów, artystów i pasjonatów makijażu. Więcej: https://www.nyxcosmetics.pl/ 

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W lipcowej ramówce RMF Classic jednym z wiodących tematów będzie sport, a dokładniej Euro 2024 oraz Igrzyska Olimpijskie. W wakacyjnych programach nie zabraknie też niezwykłej powieści w odcinkach Artura Andrusa i felietonów Michał Rusinka.
Nowy cykl od kanału Urbex History w Radiu RMF24
W letniej ramówce internetowego Radia RMF24 znajdą się dwa nowe programy: „Turystom wstęp wzbroniony” i „Polska gorączka złota”. Oba programy będą też dostępne w formie podcastów na RMFon.pl i RMF24.pl.
Publicis Groupe z certyfikatem Google – Digital TV
Najnowszy certyfikat w ramach programu Google Marketing Partner potwierdza ekspertyzę Publicis Groupe w zakresie wsparcia klientów w adaptacji do dynamicznych zmian sposobu oglądania telewizji i wykorzystywania możliwości reklamy wideo w całym ekosystemie digitalowym.
Max, PKOl i Looney Tunes łączą siły przed Igrzyskami Paryż 2024
Platforma Max, na której dostępny będzie każdy moment Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, została oficjalnym partnerem streamingowym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Warner Bros. Discovery Global Consumer Products i PKOl wraz z firmą LPP ogłosiły również współpracę, której efektem jest specjalna kolekcja ubrań z ukochanymi postaciami znanymi z Looney...
Lato RMF na koncertach i festiwalach
W tym roku RMF FM bawić się będzie wraz ze słuchaczami na największych festiwalach w kraju i koncertach najpopularniejszych artystów, m.in. sanah, Eda Sheerana, Lenny’ego Kravitza czy Justina Timberlake’a. Będzie też zabawa SMS-owa w nowej odsłonie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764