logo
WIADOMOŚCI

Kraków na liście UNESCO: Konkurs na plakat

   28.07.2018, przeczytano 813 razy
ilustracjastrzałka

Stowarzyszenie Ogrody Sztuki oraz Dydo Galeria Plakatu zapraszają do udziału w konkursie na plakat: Niezwykłe oblicza Krakowa. 40 lat na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/krakow-na-liscie-unesco%3A-konkurs-na-plakat,37414,artykul.html

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych kreacji graficznych w formie plakatu promującego miasto Kraków w 40. rocznicę wpisania na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz ich prezentacja na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w Dydo Galerii Plakatu w Krakowie przy al. Focha 1 (dawny hotel Cracovia) w terminie od 4 do 15 listopada 2018.

W konkursie mogą uczestniczyć samodzielni autorzy lub zespoły autorskie, graficy, projektanci oraz plastycy, zespoły projektowe agencji reklamowych i studiów graficznych, studenci uczelni artystycznych, wydziałów architektury oraz wydziałów i kierunków sztuk plastycznych, szkół wyższych z Polski lub z zagranicy, bez względu na ich wiek i narodowość. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Etapy konkursu

Etap I | Wyłonienie finalistów

15 –24 września 2018
Jury przeprowadzi wstępną selekcję zgłoszeń przesłanych w wersji elektronicznej i zakwalifikuje wybrane prace do drugiego etapu i wystawy pokonkursowej. Finaliści zostaną poinformowani drogą mailową i poproszeni o przesłanie wydruku pracy w formacie B1 (70 × 100 cm).

Etap II | Wyłonienie laureatów

8–21 października 2018
Jury wyłoni zwycięski plakat spośród wydrukowanych i nadesłanych przez Finalistów w formacie B1 (70 × 100 cm) prac finałowych.

Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 21 października 2018. Termin składania projektów plakatów upływa dnia 10 września 2018. Projekt plakatu oceniany będzie pod względem estetycznym oraz funkcyjnym. Jury dokona wyboru jednego, najlepszego projektu.
Jury może dokonać wyboru plakatów na wystawę pokonkursową także spośród prac nienagrodzonych i niewyróżnionych.

Jury

  • Elżbieta Chojna,
  • Krzysztof Dydo,
  • Dr hab. Michał Jandura,
  • Prof. Władysław Pluta,
  • Dr Agnieszka Ziemiszewska.

Nagroda

Organizatorzy ustanawiają nagrodę główną w wysokości 2000 zł brutto, druk plakatu w nakładzie 100 sztuk oraz rozklejenie go na słupach ogłoszeniowych w Krakowie, a także dopuszczają możliwość przyznawania wyróżnień.

Źródło: Dydo Galeria Plakatu

dydopostergallery.com

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

innogy Polska znalazła się w gronie tegorocznych laureatów XIII edycji konkursu Superbrands. W konkursie na najsilniejsze marki konsumenckie na polskim rynku, marka innogy otrzymała nagrodę w kategorii: Dla domu/dostawca energii
 Projekt Roku 17/18 - Pełna lista nagród!
Projekt Roku to pierwszy w Polsce konkurs projektowania graficznego, który wykracza poza ocenę estetyczną, poddając refleksji funkcje designu oraz odpowiedzialność społeczną twórców. Konkurs powołany do życia w 2010 corocznie (z wyjątkiem 2015–2016) analizuje najbardziej przełomowe realizacje twórców grafiki użytkowej w Polsce oraz promuje wartości bliskie Stowarzyszeniu...
Projekt komunikacji antykryzysowej i kryzysowej Credit Agricole zdobył dwie nagrody w konkursie Złote Spinacze 2018 - najważniejszym konkursie branży public relations w Polsce. Wyróżnienie to udowadnia, że bank z powodzeniem realizuje strategię, w której stawia klienta w centrum swoich działań.
Cztery statuetki w konkursie Creativity International Awards
Zespół Opus B Brand Design zdobył dwie złote statuetki za projekty Mickiewicz oraz Bee-Fee, natomiast srebrne trofea przyznano za koncepty Norr Sno i Horse Power.
Amundsen Photo Awards – znamy finalistów
Podróże są doskonałą inspiracją i potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych eksploratorów. Fotografia natomiast pozwala uchwycić te wyjątkowe momenty i przedstawić świat w sposób, w jaki widzi go autor. 12 grudnia, w Fortecy Kręgliccy odbyła się Gala Amundsen Photo Awards, podczas której wyłoniono autorów najlepszych fotografii w czterech wyjątkowych...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone