logo
WIADOMOŚCI

Kraków na liście UNESCO: Konkurs na plakat

redakcja   28.07.2018, przeczytano 416 razy
ilustracjastrzałka

Stowarzyszenie Ogrody Sztuki oraz Dydo Galeria Plakatu zapraszają do udziału w konkursie na plakat: Niezwykłe oblicza Krakowa. 40 lat na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/krakow-na-liscie-unesco:-konkurs-na-plakat,37414,artykul.html

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych kreacji graficznych w formie plakatu promującego miasto Kraków w 40. rocznicę wpisania na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz ich prezentacja na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w Dydo Galerii Plakatu w Krakowie przy al. Focha 1 (dawny hotel Cracovia) w terminie od 4 do 15 listopada 2018.

W konkursie mogą uczestniczyć samodzielni autorzy lub zespoły autorskie, graficy, projektanci oraz plastycy, zespoły projektowe agencji reklamowych i studiów graficznych, studenci uczelni artystycznych, wydziałów architektury oraz wydziałów i kierunków sztuk plastycznych, szkół wyższych z Polski lub z zagranicy, bez względu na ich wiek i narodowość. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Etapy konkursu

Etap I | Wyłonienie finalistów

15 –24 września 2018
Jury przeprowadzi wstępną selekcję zgłoszeń przesłanych w wersji elektronicznej i zakwalifikuje wybrane prace do drugiego etapu i wystawy pokonkursowej. Finaliści zostaną poinformowani drogą mailową i poproszeni o przesłanie wydruku pracy w formacie B1 (70 × 100 cm).

Etap II | Wyłonienie laureatów

8–21 października 2018
Jury wyłoni zwycięski plakat spośród wydrukowanych i nadesłanych przez Finalistów w formacie B1 (70 × 100 cm) prac finałowych.

Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 21 października 2018. Termin składania projektów plakatów upływa dnia 10 września 2018. Projekt plakatu oceniany będzie pod względem estetycznym oraz funkcyjnym. Jury dokona wyboru jednego, najlepszego projektu.
Jury może dokonać wyboru plakatów na wystawę pokonkursową także spośród prac nienagrodzonych i niewyróżnionych.

Jury

  • Elżbieta Chojna,
  • Krzysztof Dydo,
  • Dr hab. Michał Jandura,
  • Prof. Władysław Pluta,
  • Dr Agnieszka Ziemiszewska.

Nagroda

Organizatorzy ustanawiają nagrodę główną w wysokości 2000 zł brutto, druk plakatu w nakładzie 100 sztuk oraz rozklejenie go na słupach ogłoszeniowych w Krakowie, a także dopuszczają możliwość przyznawania wyróżnień.

Źródło: Dydo Galeria Plakatu

dydopostergallery.com

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Kampania „ibis. tu mieszka muzyka” ze złotym i srebrnym Stevie Awards
Grupa Hotelowa Orbis S.A., we współpracy z agencjami TheProduction, Public Dialog i VML, które pracowały przy kampanii wizerunkowej dla hoteli rodziny ibis – „ibis. tu mieszka muzyka” zostali docenieni w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu The 2018 International Business Awards. Za realizowaną wspólnie kampanię zdobyli dwie statuetki –...
Art Mural Challenge: Konkurs dla fanów street art’u
Łódź to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników kultury, sztuki i ulicznego street art’u. Szczególnie Ci ostatni będą mieli możliwość zaprezentować swoje kreatywne pomysły i koncepcje, próbując swoich sił w Art Mural Challenge – konkursie na najlepszy mural, którego ambasadorem jest Krzysztof Jankowski Jankes. Akcja nadsyłania prac potrwa od 2 do 31 sierpnia. Najbardziej...
Konkurs: 4 logotypy wspierające społeczeństwo obywatelskie
Narodowy Instytut Wolności zaprasza do udziału w konkursie na stworzenie znaków graficznych programów wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs obejmuje sporządzenie zestawu czterech projektów znaków graficznych (logotypów) programów zarządzanych przez NIW-CRSO w wersji polsko- i anglojęzycznej.
Golden Drum: Został miesiąc na zgłoszenia do Young Drummers
W tym roku ostateczny termin zgłoszeń do konkursu Young Drummers o najlepszy i najbardziej kreatywny plakat przypada na 10 września.
IWP: Finaliści konkursu Dobry Wzór wyłonieni
W dwudziestej piątej, finałowej edycji zgłoszono do konkursu aż 193 produkty i usługi, Do finału przeszło 119 produktów. Prace finałowe zostaną pokazane na wystawie w październiku w IWP, znajdą się także w katalogu wystawy. To jeszcze nie koniec konkursowych zmagań - przed nami wyłonienie zwycięzców, zapowiadane na 22 października.
 
wtorek 14.08.2018, 123 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone