logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Kreatywność wymaga więcej niż tylko płótna: Wywiad z laureatem Emmy Mikiem Perrym

  PR 07.11.2023, przeczytano 323 razy
ilustracja

Kreatywność leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Przekracza granice i redefiniuje ograniczenia, jednocześnie generując nowe pomysły i wprowadzając je w życie. Twórcy kreatywni wymagają narzędzi, które mogą napędzać ich artystyczne dążenia. Narzędzi, które przełożą ich marzenia i wizje na rzeczywistość. Wkrocz do świata ViewFinity S9.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kreatywnosc-wymaga-wiecej-niz-tylko-plotna%3A-wywiad-z-laureatem-emmy-mikiem-perrym,401984,artykul.html

W ramach serii ViewFinity S9 – Historie (zobacz część 1 z DEVSISTERS i część 2 z OIMU), Samsung Newsroom spotkał się z nagrodzonym Emmy artystą Mikiem Perrym, którego artystyczne zainteresowania obejmują szerokie spektrum, od żywych i kolorowych obrazów po wymyślne animacje. Porozmawialiśmy o tym, jak monitor ViewFinity S9 wpisuje się w jego proces twórczy.

Mike Perry to laureat nagrody Emmy, multidyscyplinarny artysta mieszkający na Brooklynie w Nowym Jorku. Znany jest ze swoich żywych i pomysłowych obrazów, które często zachęcają widzów do spojrzenia na świat ze świeżej perspektywy. Na jego prace często składają się zabawne postacie, fluorescencyjna kolorystyka i skomplikowane wzory. Przekształcają one codzienną rzeczywistość w senny krajobraz przesuwający granice kreatywności.

Czy mógłbyś opowiedzieć nam trochę o sobie?

Cześć, jestem Mike Perry. Mieszkam w Nowym Jorku. Tworzę wszelkiego rodzaju szalone, zabawne, kolorowe rzeczy – obrazy, rysunki, animacje – i pracuję z niesamowitymi klientami. Żyję marzeniami. Jest tu jasno, ale nie tak jasno jak na tym pięknym monitorze. Witaj w moim studio!

Jaką rolę odgrywa monitor w Twoim procesie twórczym?

Monitor jest wszystkim. Używam go nieustannie. Jest jak element moich gałek ocznych. Dzięki niemu można zobaczyć, jak prace ożywają. Po prostu chcesz, aby były tak piękne i wierne temu, co faktycznie istnieje w prawdziwym świecie.

ilustracjastrzałka

Kiedy tworzę obraz, używam monitora na ostatnim etapie procesu. Zasadniczo, wiesz, poprawianie kolorów i modyfikowanie różnych elementów, aby upewnić się, że moje obrazy są tak bogate i prawdziwe, jak to tylko możliwe. Kiedy pracuję cyfrowo, monitor jest w zasadzie tym samym, co płótno. Jest on niezbędny. Jest wszystkim.

Jaka jest pierwsza rzecz, która rzuciła Ci się w oczy, gdy zobaczyłeś monitor ViewFinity S9?

Był to sam kolor. To szaleństwo. Mam obsesję na punkcie fluorescencyjnych barw. Nie mogę przestać ich używać. Kolor jest ważną częścią mojej egzystencji. Wystarczy spojrzeć, jak bogaty i jasny, soczysty i płynny jest obraz na tym monitorze. Niesamowicie było go uruchomić i patrzeć, jak świeci.

Byłem również pod wrażeniem tego, jak łatwo było go włączyć i używać. Zaletą tworzenia obrazów i bycia malarzem jest to, że nie zawsze jestem przed komputerem, więc kiedy po prostu wyjąłem go z pudełka, łatwo było go złożyć i uruchomić. I po prostu działa.

Co certyfikat Pantone Validated1 oznacza dla twórców?

Uwielbiam kolory Pantone. Naprawdę wspaniale było zobaczyć, jak wiernie ViewFinity S9 oddaje kolory ich próbek. Książka Pantone jest jak biblia barw. Jest niezbędna. Ale ostatecznie zderzasz się z porównaniem tego, co jest na ekranie z tym, co zamierzasz wydrukować. Trzeba wierzyć, że wszystko będzie do siebie pasować, ponieważ świat druku cyfrowego jest tak tajemniczy. Tak więc świadomość, że to, co widzę na monitorze, jest tym samym, co kolor na próbkach, jest naprawdę cudowna. To niesamowite.

ilustracjastrzałka

Mówiąc o dokładności kolorów, czy wypróbowałeś funkcję Inteligentnej kalibracji2? Co o niej sądzisz?

Uwielbiam tę funkcję! Jest bardzo łatwa w użyciu przy pomocy smartfona i prostej aplikacji. Kiedy ją tworzysz, chcesz, aby wszystkie elementy przedstawiały się w najprawdziwszej formie, abyś wiedział, że to, co tworzysz, zostanie przełożone na wiele platform i różnych mediów. Uwielbiam to, że mogę upewnić się, że kolory wyglądają tak, jak chcę. To bardzo miła gwarancja.

Jakie inne funkcje pomagają ożywić artystyczne wizje?

 Jedną z bolączek artystów cyfrowych jest praca nad projektami w proporcji 9:16 na ekranie panoramicznym. Na normalnych monitorach można zobaczyć tylko niewielką część tego formatu, więc jest to bardzo uciążliwe. Tak więc możliwość obrócenia ekranu i zobaczenia obrazu tak, jak powinien wyglądać, jest po prostu niesamowita!

Do tego matowy wyświetlacz jest taki piękny. Promienie słońca wpadają rano przez okna i jest to moja ulubiona część dnia, ale niestety uderzają one prosto w mój ekran. To cudowne, że światło słoneczne nie zakłóca mojego procesu i nie muszę odchodzić od komputera, gdy słońce pięknie świeci.

Mam też w domu telewizor The Frame, więc przyzwyczaiłem się już do matowego wyświetlacza.

Co jeszcze można powiedzieć o monitorze ViewFinity S9?

Jego kamera jest po prostu świetna. Kąt jest naprawdę fajny, uwielbiam też zasłaniającego ją „ochroniarza”. Jeśli chcę z kimś porozmawiać, mogę się połączyć, a jeśli nie, pozostaję niewidoczny. Nikt mnie nie obserwuje.

Czy poleciłbyś monitor ViewFinity S9 innym projektantom?

Uważam, że posiadanie pięknego monitora jest niezwykle ważne. Czegoś z dużą rozdzielczością, co da mi najlepsze, co mogę uzyskać i czego potrzebuję do projektu, nad którym pracuję. O ViewFinity S9 powiem tylko, że kolory są dobre.

Źródło: Samsung

samsung.com

Dodatkowe informacje:

1 ViewFinity S9 autentycznie odtwarza ponad 2000 kolorów, które można znaleźć w przewodniku PANTONE. Pantone Validated wykorzystuje powszechnie uznaną cyfrową bibliotekę Pantone Matching System (PMS) i obiektywnie testuje ponad 2000 kolorów Pantone.

2 Inteligentna kalibracja umożliwia użytkownikom wygodne dostosowanie ekranu ViewFinity S9 do precyzyjnych ustawień – w tym temperatury barwowej, luminancji, przestrzeni barw i ustawień gamma – za pomocą smartfonów, bez drogiego, złożonego sprzętu do kalibracji. Dostępna na urządzeniach Galaxy S10 lub nowszych, Galaxy Note10 lub nowszych, modelu Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip i wybranych urządzeniach iOS. Wymagana najnowsza wersja aplikacji SmartThings.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Narzędzie generatywnej sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT zmieniają sposób pracy ludzi. Jednak przedsiębiorcy często nie wiedzą jak radzić sobie z zagrożeniami, jakie niosą one ze sobą.
W Polsce pod hasłem Black Friday kryje się wstęp do najgorętszego dla handlu okresu związanego ze Świętami Bożego Narodzenia. Można powiedzieć, że przedświąteczny ruch napędzają nie tylko same Święta, ale i Black Friday. Z punktu widzenia marketingu w większości przypadków pod hasłem Black Friday kryją się klasyczne zabiegi związane z promocją sprzedaży. Najbardziej...
Generatywna AI może zmienić oblicze YouTube zarówno dla twórców, jak i widzów – oferując nowe kreatywne możliwości i wrażenia. Ważne jest jednak, aby ten nowy potencjał nie wpłynął negatywnie na społeczność YouTube, którą zobowiązaliśmy się chronić. Wszelkie treści publikowane w YouTube, bez względu na to, w jaki sposób są...
Inwestycje poligraficzne: Monika Siemion z Deutsche Leasing Polska
Pomimo licznych zawirowań na globalnych rynkach, przekładających się także na sytuację gospodarczą w Polsce, rodzime drukarnie nie ustają w inwestycjach, również w zakresie sprzętu. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu za 1. półrocze 2023 roku, w okresie tym należące do ww. organizacji firmy sfinansowały zakupy na maszyny i urządzenia poligraficzne w...
Nie marzą o zostaniu w przyszłości strażakami albo weterynarzami. Nie w głowie im kariery muzyków rockowych, bo teraz prawdziwymi gwiazdami są internetowi celebryci. Dzisiaj dzieci chcą zostać influencerami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764