logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kreatywny konkurs z ploterami Summa

  PR 01.10.2018, przeczytano 733 razy
ilustracjastrzałka

Firma Summa zaprasza do udziału w kreatywnym konkursie, w którym można wygrać 3-dniowy pobyt w Belgii. Informuje Atrium Centrum Ploterowe.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kreatywny-konkurs-z-ploterami-summa,379578,artykul.html

3-dniowy pobyt w luksusowym hotelu w sercu Brugii, dodatkowo spotkanie z inżynierami w fabryce ploterów tnących Summa. Takie atrakcje czekają na zwycięzcę konkursu organizowanego przez producenta tych uznanych „cutterów”.

Zasady konkursu kreatywnego Summa

  1. Polub fanpage Summa - www.facebook.com/SummaFinish
  2. Umieść komentarz w poście konkursowym na fanpage Summa, zawierający wysokiej jakości zdjęcie z pracą innowacyjną, kreatywną i oryginalną pracą zrealizowaną na ploterze Summa. Ploter Summa musi być także widoczny na zdjęciu konkursowym.

Konkurs trwa od 1 do 31 października 2018.

Summa F – tnący „multi-flatbed”

Summa serii F to „szyty na miarę” gigantyczny kombajn, który znajdzie zastosowanie od poligrafii przez reklamę po różnego rodzaju produkcję.

Plotery Summa z serii F, obejmują 4 modele: F1612, F1330, F1832 i F2630. Ich konstrukcja korzysta z kilkudziesięciu lat dotychczasowego doświadczenia i budowy najlepszych rolowych ploterów tnących. Możliwości plotera pozwalają na cięcie materiału zarówno w postaci arkuszy jak i z rolki. Maszyna używa trzech zainstalowanych narzędzi dzięki głowicy wielonarzędziowej, co pozwala na ich łatwą i szybką zmianę.

Automatyczny system rozpoznawania narzędzi oraz kontrola ich ustawień pozwala na dopasowanie parametrów cięcia do bardzo szerokiej gamy materiałów. Standardowo ploter dostarczany jest z modułem noża wleczonego. Wyposażony jest też w optyczny system rozpoznawania różnych znaczników cięcia. Teraz także cięcia formatek na podstawie ramek.

Na wielofunkcyjnej głowicy można zamontować trzy różne narzędzia. Po zamontowaniu system automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu. W centralnej części głowicy znajduje się laserowy wskaźnik ułatwiający pozycjonowanie i określanie rozmiaru materiału. Dodatkowo, zainstalowana kamera pozwala na szybkie i dokładne odczytanie znaczników OPOS (cięcia konturowego).

Dzięki zróżnicowanemu systemowi prowadzenia mediów możliwe jest skuteczne cięcie materiałów z roli, arkusza czy w postaci płyt (np. formatki PCV). Obszar roboczy stołu jest dostosowany do długich nośników i wynosi w zależności od modelu: 120 x 160, 129 x 305, 184 x 320 i 265 x 305 cm.

Pneumatycznie napędzane łapy przytrzymuj materiał w trakcie obróbki. System przewijanego stołu „conveyor” pozwala na przesuwanie materiału znacznie dłuższego niż wymiar stołu. Zestaw kołnierzy prowadzących rolę pozwala na precyzyjne prowadzenia materiałów rozwijanych z rolki.

Moduł noża aktywnego jest najmocniejszym i najbardziej wszechstronnym rodzajem narzędzia tnącego - siła nacisku sięga 12 kg! Dokładność cięcia wynosi 0.05 mm. Akceleracja głowicy sięga 1G. Dzięki systemowi rozpoznawania narzędzi, ploter ustawia właściwe parametry zaraz po zainstalowaniu narzędzia. Zestaw oferowanych narzędzi pozwala na dopasowanie maszyny na potrzeby konkretnego zadania.

Nóż tnący poradzi sobie z cięciem najbardziej wymagających materiałów dostępnych w postaci roli. Nóż odcinający z pojedynczym ostrzem przetnie bardziej wymagające materiały (folie samoprzylepne, cienki karton, tektura). Z kolei nóż odcinający z podwójnym ostrzem pozwala na cięcie jeszcze bardziej wymagających mediów. Przykładem takim materiałów są folie magnetyczne i tekstylia. Ploter ma także możliwość cięcia tektury falistej, płyt kompozytowych z powleczeniem aluminiowym czy płyt kanalikowych.

Summa F znajdzie także zastosowanie przy cięciu folii odblaskowych stosowanych w drogownictwie. Wreszcie nóż typu „heavy-duty” będzie ciął najgrubsze materiały. Może on realizować obróbkę np. płyt z tworzyw sztucznych oraz wykładziny, dywanów, itd. Z kolei elektroniczny nóż oscylacyjny jest najlepszym rozwiązaniem do cięcia tektury falistej i płyt piankowych. Różnorodne narzędzia bigujące pozwalaj na obróbkę szerokiej gamy kartonu. Moduł noża wleczonego pozwala na szybkie nanoszenie opisów i cięcie mediów. Siłą nacisku noża wynosi maksymalnie 600 gram.

Summa S2 Class – „S Klasa” wśród cutterów

Summa S2 Class to najwyższa półka wśród rolowych ploterów tnących. Synonim niezawodności i wydajności. „S Klasę” dzielimy dodatkowo na 2 linię urządzeń: T i D. Modele z literą „T” to plotery wyposażone jest w nóż aktywny. Natomiast symbol „D” oznacza nóż wleczony.

Nóż aktywny w odróżnieniu od wleczonego pozwala na osiągnięcie jeszcze większej precyzji i szybkości cięcia, szczególnie ma to znaczenie przy bardzo drobnych elementach, gdzie kierunek noża zostaje ustawiony dużo szybciej niż ma to miejsce w przypadku noża wleczonego.

Summa S2 Class serii T z nożem aktywnym przeznaczony jest do wysokonakładowego cięcia folii samoprzylepnych, folii odblaskowych i folii kamieniarskich – nacisk noża wynosi 600 g.

Maksymalna prędkość cięcia sięga 1414 mm/sek. Plotery serii T i D oferowane są w 4 szerokościach: 76, 122, 137 i 163 cm.

Na pierwszy rzut oka, to co odróżnia od „zwykłych” ploterów tnących to nowoczesny design i jeszcze bardziej udoskonalone technologie. Dotykowy, czytelny, kolorowy panel sterowania, wyposażony jest w intuicyjny interfejs i upraszcza obsługę plotera.

System OPOS X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania, (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze) nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych a także na różnego rodzaju laminatach.

Cała seria ploterów Summa S Class 2 T charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Ma możliwość zamontowania wyspecjalizowanych akcesoriów. Posiada powszechnie uznany i dopracowany systemem prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Plotery Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, która wycina skomplikowane rysunki i litery ze zwiększoną wydajnością. Czas wycinania jest zredukowany, łuki są łagodniejsze a silniki mniej obciążone, co zwiększa długowieczność plotera.

Summa dba o swoich dotychczasowych i nowych użytkowników. Dzięki nowej technologii G-Performance plotery serii S2 pracują 40% szybciej, zarówno jeżeli chodzi o odczyt znaczników cięcia jak i sam proces cięcia.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Premiera Casebooka MIXX Awards 2023
Casebook MIXX Awards 2023 prezentujący najlepsze kampanie ubiegłorocznego konkursu właśnie ujrzał światło dzienne.
Dawid Szczepaniak w jury konkursu Golden Drum
Dawid Szczepaniak, Chief Creative Officer w VML Poland, znalazł się w składzie jury festiwalu Golden Drum 2024. 
Endorfina Events otwiera drzwi: konkurs Storymakers
Konkurs otwiera drzwi do pracy w agencji eventowej, tworząc nowy format dla kreatywnych głów. Jest o co powalczyć: 15 tysięcy złotych, 3-miesięczny staż w endorfina events oraz możliwość zrealizowania własnego projektu biletowanego.
McCann dla Mastercard z trzecią najczęściej nagradzaną kampanią kreatywną
Ranking WARC Creative 100 docenił kampanię "Gdzie Zamieszkać/Where to Settle" realizowaną przez McCANN Poland dla Mastercard, ogłaszając ją trzecią najczęściej nagradzaną w 2023 roku kampanią kreatywną na świecie.
Zabytki na ulice! Konkurs na plakat
Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków ogłasza konkurs na plakat! Okazją jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, a inicjatywę kierujemy do wszystkich pełnoletnich osób – zarówno profesjonalnych grafików, jak i amatorów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764