logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kręci mnie plakat. Konkurs na plakat rowerowy 2019

   09.10.2019, przeczytano 1840 razy
ilustracjastrzałka

Krakowskie Stowarzyszenie Ogrody Sztuki oraz Dydo Galeria Plakatu zapraszają do udziału w konkursie na plakat rowerowy. Do wygrania jest 1000 zł brutto oraz wydruk offsetowy nakładu plakatu, który zostanie rozklejony na słupach ogłoszeniowych w Krakowie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kreci-mnie-plakat.-konkurs-na-plakat-rowerowy-2019,384284,artykul.html

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych kreacji graficznych w formie plakatu promującego rower jako ekologiczny środek codziennej komunikacji miejskiej oraz ich prezentacja na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w Dydo Galerii Plakatu w Krakowie przy al. Focha 1 (dawny hotel Cracovia) w terminie od 23 listopada do 7 grudnia 2019.

Konkurs jest otwarty i udział w nim może wziąć każdy pełnoletni zainteresowany. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne i dobrowolne. Plakaty można zgłaszać w formie elektronicznej w dwóch kategoriach:

  • A - plakat,
  • B - plakat animowany

Praca zgłoszona na konkurs musi być oryginalna i nie może być publikowana nigdzie wcześniej.

Termin składania prac upływa dnia 23 października 2019.

Konkurs odbywać się będzie w dwóch etapach:

Etap I | Wyłonienie finalistów

24 – 27 października 2019

Kategoria A: Jury preselekcyjne wybierze 50 plakatów spośród zgłoszeń przesłanych w wersji elektronicznej, które będą eksponowane na wystawie oraz reprodukowane w katalogu. Lista zakwalifikowanych plakatów zostanie opublikowana na naszej stronie w dniu 28 października 2019.

Kategoria B: Jury preselekcyjne wybierze 10 plakatów animowanych spośród zgłoszeń przesłanych w wersji elektronicznej, które będą opublikowane na stronie internetowej galerii.

Etap II | Wyłonienie laureatów

6–12 listopada 2019

Jury finałowe wyłoni zwycięski plakat spośród wydrukowanych i nadesłanych przez Finalistów w formacie B1 (70 × 100 cm) prac finałowych oraz zwycięski plakat animowany.

Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 12 listopada 2019.

Nagrody

Organizatorzy ustanawiają nagrodę główną w Kategorii A w wysokości 1000 zł brutto oraz druk plakatu offsetowego. Plakat będzie rozklejony na słupach ogłoszeniowych w Krakowie, a autor otrzyma 50 egzemplarzy do własnej dyspozycji.

Organizatorzy ustanawiają nagrodę główną w Kategorii B w wysokości 1000 zł brutto oraz druk offsetowy plakatu. Plakat będzie rozklejony na słupach ogłoszeniowych w Krakowie, a autor otrzyma 50 egzemplarzy do własnej dyspozycji. Zwycięska animacja plakatu będzie dodatkowo zaadaptowana na aplikacji w rozszerzonej rzeczywistości AR (Augmented Reality).

Źródło: Dydo Galeria Plakatu

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Tofu Studio z Red Dot Award
Gdańskie TOFU Studio zostało ponownie docenione w konkursie RED DOT Award: Brands & Communication Design. Nagrodzonym przez międzynarodowe Jury projektem został kalendarz wieloplanszowy „LEGENDY” przygotowany charytatywnie pod patronatem UNICEF Polska. To już trzecia nagroda przyznania gdańszczanom w tym prestiżowym, ogólnoświatowym konkursie.
PIAP ogłasza konkurs na kampanię
Polska Izba Artykułów Promocyjnych organizuje konkurs na najlepszą kampanię reklamową pod hasłem „Odmrażamy upominki reklamowe”. Adresowany jest on do Członków PIAP i wszystkich firm z branży artykułów promocyjnych i szeroko pojętej reklamy. Organizator przewidział trzy premiowane miejsca, a dla zwycięzców nagrodę finansową oraz kampanie...
Za/Przeciw - Międzynarodowy konkurs na plakat
Międzynarodowy konkurs na plakat dla studentów i absolwentów, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich 5 lat.
Grand Video Awards 2020 – ruszają zgłoszenia
W szóstej edycji Grand Video Awards, konkursu dla najlepszych twórców wideo w sieci, jury wybierze laureatów w jedenastu kategoriach, w tym w nowej: Wideoklip. Zostaną też przyznane nagrody specjalne za Kanał Roku, Debiut Roku i Nagrodę Widzów.
30/30 - najlepsza polska okładka 2019 ujawniona
13 lipca podczas wernisażu wystawy pokonkursowej poznaliśmy laureatów VI edycji Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową. Łączna pula nagród wynosiła 12 000 złotych. Zwycięzcą nagrody głównej oraz tytułu najlepszej okładki 2019 roku została praca autorstwa Tomasza Dubiela do albumu ,,Dwunasty dom” duetu Enchanted Hunters. W uzasadnieniu wyboru Jury czytamy:...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764