logo
WIADOMOŚCI

KRRiT w ostatniej chwili uchyla karę dla TVN

   11.01.2018, przeczytano 580 razy
ilustracja
Fragment skanu uchwały KRRiT o nałożeniu kary z podpisem Przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego

We środę wieczorem, tuż przed upływem terminu złożenia odwołania od decyzji KRRiT, jej przewodniczący Witold Kołodziejski uchylił decyzję o karze nałożonej na Grupę TVN za relację z wydarzeń w Sejmie z grudnia 2016.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/krrit-w-ostatniej-chwili-uchyla-kare-dla-tvn,35070,artykul.html

Decyzja o nałożeniu kary wzbudziła oburzenie w środowisku dziennikarskim, swoje zaniepokojenie sprawą wyraziła tez rzeczniczka Departamentu Stanu USA. W opublikowanym przez KRRiT komunikacie czytamy:

"Po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analizach i argumentach przedstawionych przez zainteresowaną stronę, na podstawie art. 104, art.. 107 i art. 155 Kodeksu Postępowania Administracyjnego (Dz. U.2017.1257), Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji postanowił uchylić decyzję Nr 5/DPz/2017 z dnia 11 grudnia 2017 r.

Jednocześnie Witold Kołodziejski, zauważając niezwykłą wagę problemu brutalizacji życia publicznego, narastającej agresji kierowanej także przeciwko dziennikarzom, propagowania mowy nienawiści i dezinformacji tzw. fake news, zapowiedział stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych, ale przede wszystkim z aktywnym uczestnictwem nadawców. Przewodniczący KRRiT podkreślił, że wolność słowa oznacza odpowiedzialność za nie i dlatego tak pilna staje się potrzeba wspólnego wypracowania form samoregulacyjnych w mediach. "

Źródło: KRRiT

www.krrit.gov.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Tylko grupowa dymysja członków KRRIT może zakończyć ten spektakl żenady.

avatar użytkownika
,

Trudno oprzeć się wrażeniu, że ruch ten został podyktowany został względami wizerunkowymi.  

,

To raczej nieudolne podejście do dobrowolnej dymisji.

Wcześniej próbowała Szydło i się jej udało.
Kołodziejski chce powtórzyć ten manewr.
  

avatar użytkownika
,

A może był telefon z Ameryki...?  

,

Nowogrodzka jest w Ameryce?  

avatar użytkownika
,

Ale może Ameryka telefonowała na Nowogrodzką?  

,

Ale czy musiała?
Przecież infantylizm i idiotyzm całego tego postępowania widać i bez tego.
  

avatar użytkownika
,

Może właśnie o to chodziło?  

,

Chodziło o to, żeby się podłożyć i mieć sposobność do dymisji?

avatar użytkownika
,

Raczej o to aby pokazać że nie trzeba mieć dobrego powodu aby i tak postraszyć karą...  

,

Ale Kołodziejski i reszta tych politycznych sługusów z KRRIT nie ma mocy decyzyjnej, co właśnie ta sytuacja pokazała.

Jeśli już, to ośmieszyli radę i władzę, która tam ich umiejscowiła.
  

avatar użytkownika
,

Komunikat jaki poszedł w świat brzmi mniej więcej tak, że robimy co chcemy - "i co nam pan zrobi?". Jednych to może śmieszyć, dla innych może zabrzmieć jak ostrzeżenie.   

,

Komunikat poszedł w świat:
"Wydajemy decyzje a potem się z nich rakiem wycofujemy. Nie musicie nam nic robić, sami się ośmieszymy."
  

avatar użytkownika
,

Więc śmiejmy się HA HA !  

,

Oczywiście, że się śmiejemy.   

Najnowsze w tym dziale:

Badanie: Polacy kochają smartfony
Prawie połowa Polaków (48 proc.) według badań Kantar TNS korzysta ze smartfonów ponad 2 godziny dziennie. Chcemy mieć takie urządzenia zawsze pod ręką. Aż 95 proc. właścicieli smartfonów nie rozstaje się z nim, wychodząc z domu. Czy jesteśmy społeczeństwem uzależnionym od telefonu komórkowego?
T1 powiększa zespół i przedstawia nową ofertę produktową
T1, dział reklamy cyfrowej Turner International, powiększa zespół i wprowadza nowy pakiet produktów dostępnych na całym świecie. Fiona McKinnon awansowała na stanowisko General Managera. Wspierać ją będzie Krane Jeffery, Senior Commercial Director, odpowiedzialny za działania sprzedażowe i współpracę z markami.
Nowe kanały telewizyjne w ofercie Netii
W Telewizji Osobistej Netii dostępne są aż cztery nowe kanały, w tym Polsat Rodzina, który właśnie rozpoczął nadawanie. Ponadto do oferty weszły: Polsat Games, TV Okazje, wPolsce.pl. Łącznie w ofercie Netii jest 214 kanałów, w tym 119 w HD.
Spółki Knowledgehub na Web Summit 2018
Web Summit to największe i najważniejsze wydarzenie technologiczne na świecie. Uczestnikami imprezy są zarówno przedstawiciele gigantów, m.in. Microsoft czy Amazon, jak i właściciele startupów oraz małych firm, które stawiają pierwsze kroki na rynku. Z każdym rokiem Web Summit skupia licznych wystawców i ekspertów z różnych...
Wyniki badania Gemius/PBI za wrzesień 2018
Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, zestawienie najpopularniejszych domen oraz aplikacji mobilnych.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone