logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kukbuk.pl z nowym dyrektorem artystycznym

  PR 15.05.2020, przeczytano 433 razy

Do zespołu KUKBUK.pl dołączył Marcin Lewandowski. Objął stanowisko dyrektora artystycznego i jest odpowiedzialny za strategię wizualną i jej realizację na portalu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kukbuk.pl-z-nowym-dyrektorem-artystycznym,387024,artykul.html

Lewandowski związany jest z wydawnictwem KUKBUK od 6 lat. Zaczynał jako ilustrator, następnie zajmował się tworzeniem i realizacją koncepcji reklamowych. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK. Był również współzałożycielem fundacji Wihajster, która wspierała i organizowała wystawy młodych twórców. Ilustrator i grafik z wykształcenia, prywatnie pasjonat podróży i jedzenia.

Portal KUKBUK.pl od początku 2020 r. odnotowuje w statystykach znaczące wzrosty. Kwiecień br. był dla KUKBUK.pl rekordowym miesiącem z wynikami ponad 350.000 unikalnych użytkowników i prawie 2.000.000 odsłon. To 33% wzrost w stosunku do marca.

Źródło: KUKBUK.PL

www.kukbuk.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Jak dojdą ogłoszenia moto, to będzie pik jak diabli już w czerwcu.

avatar użytkownika
,

Mógłbyś wyjaśnić powód tych drwin?  

,

Ale czy ja drwię? Ja PODPOWIADAM kierunki rozwoju.

Ponoć ogłoszenia moto robią dużo klików. Tak się mówi na mieście.
  

avatar użytkownika
,

Z przyjemnością czytamy Twoje komentarze, staramy się na nie także w miarę naszych skromnych możliwości odpowiadać. Ale paplanie byle tylko paplać i komuś kolejnemu dokopać jest jałowe i nudne - trzymaj poziom, skoro zarzucasz wszystkim wokół, że go nie trzymają.  

,

Ja bym chętnie pochwalił serwis tematyczny, że się rozwija UTRZYMUJĄC swój charakter i zachowując "hermetyczność" tematyczną zgodnie z ideą za nim stojącą.

Ale jeśli serwis kulinarny zaczyna się rozbudowywać o kolejne bloki tematyczne, nawet nie stojące obok jego dotychczasowej tematyki, stając de facto portalem horyzontalnym, to paplanie o wzrostach należy odnieść do INNYCH portali horyzontalnych, bo tylko w takim kontekście mają te wiadomości jakikolwiek sens, lub nie mają.
  

,

Dlatego właśnie proponuję ogłoszenie moto albo towarzyskie, można nabić wiele odsłon a ludzie chętnie wrócą.

Tylko DO CZEGO wrócą?
  

avatar użytkownika
,

A które to konkretnie "bloki tematyczne" przeczą stojącej za portalem idei?  

,

Ogłoszenia towarzyskie nie stoją.
Ludzie lubią się gromadzić, więc będzie jak znalazł.
  

avatar użytkownika
,

A te bloki tematyczne które tak odbiegają od profilu serwisu to które to są? Umiesz je wskazać?  

,

Zajrzyj, przejrzyj, wyciągnij własne wnioski.
Będziesz wtedy mógł bronić, wiedząc czego bronisz.
  

avatar użytkownika
,

Nie potrafisz wskazać przykładów materiałów, których obecność krytykujesz?  

,

Oczywiście, że tak.

Ale co do zasady, nie pracuję za darmo. A szczegółowe listowanie cudzych błędów znajduję jako pracę.
  

,

Ale wiem, wiem, Ty byś to zrobił za darmo, z dobroci serca.
  

avatar użytkownika
,

Nie chodzi o dobroć serca ale o szacunek dla rozmówcy - jeśli stawiasz jakąś tezę to normy obyczajowe nakazują liczyć się z tym, że zostaniesz poproszony o jej uzasadnienie i w razie potrzeby - uzasadnić. Odpowiedź której udzieliłeś świadczy o pogardzie dla rozmówcy.  

,

Nie ma takiej normy, która zmuszałaby jedną osobę do tłumaczenia drugiej czegokolwiek.
Jest norma, że można zadać pytanie... ale i ta nie w każdym towarzystwie jest uznawana.
  

avatar użytkownika
,

Owszem jest - jeśli wyrażasz poglądy wobec kogoś, kto nie podlega Ci w jakiś formalny sposób nakazujący ich bezdyskusyjne przyjęcie, to zapraszasz go automatycznie do rozmowy. Niesie to ze sobą pewne zobowiązania grzecznościowe, których dochowanie wynika z ogólniejszej normy obyczajowej nakazującej okazywanie ludziom szacunku.

Oczywiście nikt nie może nikogo zmusić ani do przestrzegania norm obyczajowych ani tym bardziej wymusić ich znajomości. Można jedynie podpowiedzieć właściwe zachowanie komuś, kto wydaje się tych norm nie znać. Robimy to niechętnie - ale za to całkowicie za darmo.
  

,

Nieprawda.
Wyrażenie poglądu w komentarzu oznacza tylko i wyłącznie wyrażenie poglądu w komentarzu. Nie jest ani rozpoczęciem dyskusji ani zaproszeniem kogokolwiek do niej.

Nie ma żadnych zobowiązań, formalnych czy grzecznościowych, nakazujących odpowiadanie komuś, kogo się NIE ZAPROSIŁO do rozmowy.

Jeśli ktoś uważa, że powinien okazywać innym szacunek, może to robić.
  

avatar użytkownika
,

Zabranie głosu na forum publicznym oznacza gotowość do podjęcia dyskusji. Tylko ktoś kto nie zdaje sobie sprawy z tego co robi może sądzić, że zwracając się do publiczności nie wywoła niczyjej reakcji. Ignorowanie tej reakcji to mniej więcej tego samego kalibru nadużycie wobec norm obyczajowych jak brak reakcji na pozdrowienie ("dzień dobry") albo grzeczne pytanie ("przepraszam, która godzina?"). W realu można takie zachowanie okupić stratami uzębienia, w internecie kończy się zazwyczaj na sympatycznym i całkowicie bezpłatnym upomnieniu.  

,

Nieprawda.
Zabranie głosu oznacza wyłącznie zabranie głosu.

Jeśli ktoś uważa, że to zaproszenie do czegoś, powinien skonsultować się z lekarzem specjalistą.
  

avatar użytkownika
,

Każde zachowanie publiczne niesie ze sobą komunikat sygnalizujący stosunek danej osoby do otoczenia, czyli ludzi pozostających z nim w relacji którą zbudował podejmując publicznie swoje działanie. Również w tym konkretnym wypadku, zabierając głos publicznie, budujesz konkretną sytuację tworzącą relacje z innymi, wraz z towarzyszącym takim relacjom bagażem zwyczajowych zobowiązań. Oczywiście możesz nie mieć świadomości że tak się dzieje, ale dzieje się niezależnie od tego czy tego chcesz czy nie. Rozpoznawaniu i rozumieniu znaczeń towarzyszących zachowaniom społecznym służy tzw. kindersztuba i znajomość norm grzecznościowych.   

,

Wg normy grzecznościowej mamy w Polsce kilkunastu premierów, kilkudziesięciu marszałków sejmu i zapewne tyle samo senatu.
A unormowani grzecznościowo im premierują lub marszałkują.

I ja im nie zabraniam, o ile oni uznają moje prawo do nieprzestrzegania tej normy jako obcej mi grzecznościowo.
Choć w sumie nawet nie dbam o to czy uznają.

Tak więc...
Lekcje kindersztuby zachowaj dla swojego potomstwa.
  

avatar użytkownika
,

Mimo całej pewności siebie i pogardy dla innych jakimi się tu popisujesz, dobrze jest jednak trzymać się elementarnych faktów. A są one takie że jesteś tu gościem. Przestrzeganie przez gościa zasad obowiązujących w miejscu, w którym gości jest nie tylko przejawem dobrej woli, ale ma także praktyczny wymiar. Gospodarz dysponuje bowiem możliwością dyscyplinowania gościa demonstracyjnie naruszającego obowiązujące w danym miejscu zasady.

Również dla gospodarza nie jest to tylko kwestia dobrej czy złej woli - sięgnięcie po środki gwarantujące przestrzeganie ustalonych przez niego zasad staje się w pewnych sytuacjach jego obowiązkiem. Zdajesz sobie miejmy nadzieję sprawę z tych zależności...?

Mówiąc krótko - nikogo nie interesuje czy Twoje obraźliwe uwagi są przejawem bufonady czy braku kindersztuby i nikt nie zamierza uczyć Cię zasad dobrego wychowania. Obraźliwe wpisy będą przedmiotem regulaminowej interwencji administracyjnej.
  

,

Jak zawsze drogi redaktorze, gdy kończą ci się argumenty, grozisz kasowaniem.
Kasuj, co ci się żywnie podoba i niech ci idzie na zdrowie.
  

avatar użytkownika
,

Interwencje administracyjne stosujemy wyłącznie wobec zachowań niemieszczących się regulaminie i ogólnie przyjętych normach obyczajowych. Nie ma tu żadnej dowolności.  

Najnowsze w tym dziale

Dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Maciej Petruczenko znalazł się w trzyosobowym gronie nominowanych do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego. W konkursie magazynu „Press” nominowani zostali także: Tomasz Ćwiąkała (Canal+ Sport) i Radosław Leniarski („Gazeta Wyborcza”).
Wyniki badania Mediapanel za listopad 2020
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu, realizowanego od października według nowej, ulepszonej metodologii: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz audytowanych aplikacji.
Przegladsportowy.pl dołącza do grona płatnych subskrypcji cyfrowych oferowanych przez Ringier Axel Springer Polska.  3 grudnia w serwisie pojawiły się pierwsze artykuły dostępne wyłącznie dla subskrybentów usługi. To kolejny, obok Newsweek.pl, Forbes.pl, Fakt24.pl, Autoświat.pl oraz Komputerswiat.pl, serwis Ringier Axel Springer Polska z ofertą treści płatnych.
„Nieobecni są wśród nas” - poruszająca kampania Playera i fundacji Itaka
W mediach społecznościowych TVN Grupa Discovery zadebiutowały trzy spoty wideo w ramach pierwszej odsłony akcji "Nieobecni są wśród nas". Partnerem kampanii jest fundacja ITAKA.
Rozdział Digital jest 10. i ostatnią publikacją w ramach Białej Księgi Branży i Dialogu Branżowego. Zawiera usystematyzowane standardy przetargowe i współpracy, ukształtowane w toku Dialogu przez przedstawicieli Reklamodawców i Agencji. Celem Dialogu i Białej Księgi jest edukacja i popularyzacja dobrych praktyk, które mają istotne znaczenie dla sektora...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764