logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kwarantanna od Reklamy: Tommy Emmanuel - Live and Solo In Pensacola, Florida

   04.04.2020, przeczytano 1431 razy

Kontynuujemy cykl filmowych propozycji urozmaicających czas kwarantanny. Jeżeli tylko możecie - zostańcie w domu, to kwestia zdrowia i życia nie tylko Waszego, ale także wszystkich, z którymi niepotrzebnie zetkniecie się poza domem. Zamiast tego poświęćcie chwilę na obejrzenie naszych propozycji, które pozwolą oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kwarantanna-od-reklamy%3A-tommy-emmanuel---live-and-solo-in-pensacola%2C-florida,386428,artykul.html

Tommy Emmanuel to idol i "bożyszcze" - ale głównie gitarzystów, zwłaszcza amatorów gitary akustycznej i techniki "fingerstyle". Szerokiej publiczności nie jest zbyt dobrze znany, funkcjonując poza głównym nurtem muzycznego show-biznesu. Tommy jest samoukiem, nie zna nut, na gitarze gra od lat dziecięcych, gdy zmuszony był akompaniować matce - wokalistce. Swoją technikę rozwijał głównie słuchając muzyki z radia, a jego wielkim mistrzem był Chet Atkins. Jako dziecko Emmanuel nie miał okazji oglądać występów zespołów i nie miał świadomości, że linia basu, podkładu rytmicznego i melodii grana jest przez osobne instrumenty. Pracował w związku z tym nad połączeniem tych trzech składników, a wykształcona dzięki temu specyficzna technika została przez niego udoskonalona zwłaszcza po odkryciu kostki zakładanej na kciuk, która pozwala swobodnie wykorzystywać pozostałe palce prawej dłoni.

Dzisiaj ten australijski gitarzysta jest niekwestionowanym mistrzem techniki fingerstyle, prawdziwym wirtuozem - i przede wszystkim - prawdziwym muzykiem (choć sam przekornie nie chce się muzykiem tytułować). Jeżeli go nie znaliście wcześniej, warto poświęcić czas na spotkanie z kimś kto gra, bo kocha muzykę, nie będąc "plastikowym" wytworem przemysłu muzycznego, wymyślonym przy biurku managera. Gitarzysta bardzo dużo koncertuje, bierze udział w festiwalach, warsztatach, koncertach. Stosunkowo często bywa też w Polsce. Jeżeli będziecie mieli okazję posłuchać go na żywo - nie przegapcie okazji. A tymczasem zapraszamy na koncert "Live and Solo In Pensacola, Florida" który odbył się w 2013 roku!

  • Masz własne propozycje (legalnych!) materiałów którymi warto byłoby podzielić się z innymi? Napisz!

Źródło: Tommy Emmanuel / YouTube

www.youtube.com/channel/UCL-0gAth4u6Wp-9_98XU3nA

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764