logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

L/M/B Druck Louko inwestuje w kolejną Rapide 106

  PR 29.06.2020, przeczytano 154 razy
ilustracjastrzałka
Dyrektor Zarządzający Oliver Stapfer przed montowaną nową maszyną Rapida 106

W połowie maja w firmie Louko z siedzibą w Norymberdze rozpoczęła się instalacja maszyny Rapida 106 z pięcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą oraz wyposażeniem hybrydowym umożliwiającym uszlachetnianie zarówno farbami konwencjonalnymi, jak i UV. Nowoczesna, wysokowydajna maszyna B1 jest uzupełnieniem dziewięciokolorowej maszyny Rapida 106  wyposażonej w odwracanie arkusza oraz wieżę lakierującą, która pracuje w tym przedsiębiorstwie już od dobrych trzech lat.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/l-m-b-druck-louko-inwestuje-w-kolejna-rapide-106,387584,artykul.html

Posiadana wcześniej maszyna została wyposażona z myślą o druku kopert, nowa jest przeznaczona do ekonomicznej produkcji materiałów drukowanych o wysokim stopniu uszlachetnienia – lakierowania w sposób konwencjonalny lub przy użyciu technologii UV, z możliwością osiągnięcia efektów drip-off, mat / nabłyszczenia a także uszlachetniania za pomocą srebrnej lub złotej folii PET. Kilka obwodów myjących i lakierujących w wieży lakierującej przyspiesza proces przestawiania z produkcji przy zastosowaniu lakierów konwencjonalnych na lakiery UV i odwrotnie. Ponadto urządzenie jest wyposażone w te same opcje, co już pracująca w zakładzie maszyna Rapida 106. System EES pozwala na rodsysanie nieprzyjemnych zapachów w obszarze wykładania, co poprawia klimat pracy w drukarni w przypadku występowania emisji związanych z procesami uszlachetniania. Głównym celem nowej inwestycji jest umożliwienie produkcji tych samych nakładów w czasie o połowę krótszym. Ponadto zmniejszeniu ma ulec zużycie zasobów produkcyjnych, a zdecydowanej poprawie - efektywność energetyczna.

60 mln arkuszy na rok

Doświadczenia z czasu instalacji poprzedniej maszyny Rapida 106 pokazują, że jest to możliwe do osiągnięcia. Dzięki temu urządzeniu wydajność produkcyjna wzrosła bardzo znacząco. Dyrektor Zarządzający Oliver Stapfer jest pewien: - W tamtym czasie była to dla nas decyzja niezbędna do przetrwania. Długa maszyna Rapida 106 wytwarza co roku 60 milionów wydruków. Miesięczne raporty wydajności pokazują, że w przypadku jednej trzeciej czasu produkcji maszyna pracuje z wydajnością ponad 16.000 arkuszy / godzinę, w przypadku 95% tego czasu jest to ponad 12.000 arkuszy / godzinę. W kwietniu 2020 na liczniku maszyny widoczne były 184 miliony arkuszy.

To radykalnie zmieniło produkcję. Firma L/M/B Druck w zakładzie w Norymberdze produkuje głównie wysokonakładowe okładki, karty zamówień i wkładki dla domów wysyłkowych, koncentrując się głównie na modzie i elektronice. Ramy czasowe dla tego typu produkcji są bardzo ciasne. Często zdarza się, że dane docierają na godzinę 12, nakład startowy musi być ukończony do 20:00 tego samego dnia, pozostała jego część często tylko 24 godziny później. Mówimy tu np. o 500.000 zadrukowanych i sfalcowanych egzemplarzy. Specjaliści z Norymbergii potrafią obsłużyć do 600.000 arkuszy dziennie.

Szybka i nieskomplikowana technika

Dzięki swojej wysokiej wydajności maszyna Rapida 106 przyczyniła się do znacznego uspokojenia jak do tej pory często burzliwych przebiegów produkcji. Najwyższą ocenę ekspertów L/M/B zyskuje samonakładak DriveTronic: o ile w przeszłości przed rozpoczęciem produkcji papier trafiał najpierw do magazynu na 48 godzin, a następnie na 24 godziny na salę druku w celu wyrównania temperatury, dziś trafia do maszyny prosto z ciężarówki. I to nawet w okresie zimowym, kiedy temperatura i wilgotność znacznie się od siebie różnią.

Dodatkowo maszyna Rapida 106 w znacznym stopniu przyczynia się również do redukcji ilości makulatury. Nawet, gdy przy maszynie znajdują się klienci i jest ona ustawiona zgodnie z ich najwyśzymi restrykcjami i zmianami, do regulacji w zupełności wystarcza 200 arkuszy. Zleceniodawcy z niesłabnącym podziwem obserwują sprawność, z jaką maszyna wykonuje pomiar nafarbienia oraz następującą po nim regulację. Nawet nie podejrzewają, że w przypadku automatycznego sterowania QualiTronic ColorControl cały proces przebiega jeszcze szybciej, a w pełni wartościowa produkcja opuszcza urządzenie już po kilku arkuszach.

ilustracjastrzałka

W ciągu najbliższych dni maszyna Rapida 106 z pięcioma zespołami drukującymi i wieżą lakierującą rozpocznie produkcję. Jej zadaniem będzie ekonomiczne wytwarzanie produktów uszlachetnianych wysokiej jakości.

Stopień indywidualizacji oraz ilość wersji stale rosną

Pomimo wysokich nakładów szybka wymiana płyt staje się coraz ważniejsza. Branża wraz z komponentami czasopism i broszur zmienia się diametralnie. Ilości zamawianych wersji produktu - nie tylko językowych – stale się zwiększają, a wkładki nowych klientów stawiają na silną indywidualizację. Małe kody w postaci czarnych nadruków na wkładkach czasopism wskazują dodatkowo na to, skąd pochodzi formularz zamówienia. Dostarcza to przedsiębiorstwom informacji dotyczących struktury czytelników oraz tego, jakich wielkości wskaźników odpowiedzi można spodziewać się z poszczególnych czasopism.

W firmie L/M/B-Druck w Norymberdze wszystko jest podporządkowane uzyskiwaniu jak najwyższych wydajności. Większość zleceń powraca okresowo. Prawie nigdy nie są to produkty gotowe, ale prawie zawsze komponenty, które są poddawane dalszemu przetwarzaniu w innych firmach. To właśnie sprawia, że L/M/B Druck w Norymberdze różni się od wielu innych klasycznych drukarni akcydensowych. To sprawia także, że baza firmy jest tak silnie wykorzystywana.

L/M/B Druck w swojej lokalizacji w Norymberdze zatrudnia 45 pracowników na trzech zmianach. W miejscowości Herzogenaurach jeszcze 22 – tam wykonuje się klasyczny druk akcydensowy, cyfrowo i w półformacie. Obie lokalizacje pozwalają na oferowanie szczególnie szerokiej palety produktów.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
Koenig & Bauer Live: Druk działa również online
Koenig & Bauer osiąga na koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów dodatni bilans. Pod tytułem "Koenig & Bauer LIVE" producent maszyn drukujących zaprezentował od 16 do 25 czerwca nowości produktowe, zastosowania cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla przemysłu poligraficznego. W codziennych sekwencjach pokazów internetowych partnerzy,...
Targi stają się cyfrowe: firma Koenig & Bauer w dniach od 16. do 25. czerwca 2020 prezentuje na żywo ekskluzywne nowości produktowe, kompletny workflow dla produkcji opakowań oraz wiele dalszych innowacji opracowanych z myślą o przemyśle poligraficznym. Transmisja typu streaming prowadzona każdego dnia roboczego na stronie internetowej Koenig & Bauer prezentować będzie...
Canon Polska wydaje poradnik poświęcony systemom druku
Nowoczesne środowisko druku, bezpieczeństwo sieci oraz platformy chmurowe - to kwestie, które zmieniają polskie firmy. Jak nie zagubić się w skomplikowanym świecie nowych technologii i efektywnie przeprowadzić cyfrową transformację biznesu? - Wszystko rozpoczyna wybór dostawcy usług IT - przekonują eksperci Canon Polska w wydanym e-booku, w którym dzielą się swoim wieloletnim...
30 czerwca odbędzie się wirtualna premiera serii Ricoh Pro C5300s. Podczas wydarzenia eksperci firmy pokażą, w jaki sposób najnowsze systemy produkcyjne Ricoh pozwalają przystosować się do zmian, których wejście przyśpieszyła pandemia COVID-19. Przedstawią, jak te premierowe rozwiązania umożliwiają uzyskanie większej elastyczności w działaniu i szybsze...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764