logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Label Center wybiera system Durst Tau 330E

  PR 18.04.2019, przeczytano 433 razy
ilustracjastrzałka

Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/label-center-wybiera-system-durst-tau-330e,382150,artykul.html

Pięciu wysoko wykwalifikowanych pracowników stanowi podstawę szwajcarskiego Label Center, które zakończyło swój pierwszy, pełny rok produkcji, na konkurencyjnym rynku lokalnym, na którym obroty wzrosną w tym roku trzykrotnie do 1,5 miliona CHF (1,3 miliona euro). Właściciele marek składają teraz zamówienia bezpośrednio w firmie, gdzie kluczowymi czynnikami sukcesu są elastyczność, oszczędność kosztów oraz szybka produkcja i podejmowanie decyzji.

Hossam Elgendy, który założył w listopadzie 2017 roku Label Center, zlokalizowane na obrzeżach Zurychu, nie rozpoczął żadnej produkcji, dopóki Durst Tau nie pojawił się w kwietniu ubiegłego roku.

- Nie posiadaliśmy na początku żadnych zasobów, dlatego rozpoczęcie produkcji było konieczne, gdy tylko maszyna została zainstalowana - powiedział Elgendy. - Bez przesady można powiedzieć, że bez Durst Tau nie moglibyśmy rozpocząć działalności tak jak to uczyniliśmy - dodaje dumnie. - Oczekiwania rynku wobec małych i średnich nakładów to przede wszystkim szybka realizacja zamówień po konkurencyjnej cenie, co daje się zrobić tylko cyfrowo. Patrząc na wymagania techniczne i zgodność innych kryteriów, bardzo często dostrzegamy możliwość  realizacji zleceń za około dwie/trzecie regularnej ceny dla klienta. Mnie osobiście bardzo cieszy fakt, że właściciele drukarni i dużych marek  pytają nas o ceny bezpośrednio, a niektóre firmy poligraficzne, korzystające z konwencjonalnej technologii, zaczęły nam zlecać prace na zasadzie podwykonawstwa. Posiadanie niezawodnej, cyfrowej prasy powoduje, że klienci składają zamówienia, nawet wtedy, gdy tylko nas odwiedzają.Technologia cyfrowa stanowi już 60% naszych prac, ale z pewnością się zwiększy, ponieważ oczekuję, że dwie kolejne linie druku cyfrowego będą pracować w systemie dwuzmianowym w cyklu pięcio lub sześcio dniowym w przeciągu pięciu lat oraz będziemy zatrudniać od 12 do 15 pracowników. Założenia naszego biznes planu na rok 2018, osiągnęliśmy już w sierpniu.

Wiodąca na rynku jakość druku, szybkość odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, brak problemów z wykańczaniem, możliwość drukowania na ogromnej różnorodności podłoży, a także minimalna ilość odpadu produkcyjnego są również ważnymi czynnikami inwestycji Label Center w maszynę Tau, dostarczoną przez Durst i jego partnera Jetpack.

Nawet bardzo wymagające zadania, takie jak etykiety czarno-białe z trzema różnymi wariantami na każdej etykiecie - barkody, numerowanie i kody QR – generują dochody dla Label Center. Również niektóre prace z zastosowaniem uszlachetnienia, są teraz wykonywane cyfrowo na Durst Tau. Hossam Elgendy podkreśla jeszcze korzyści płynące z wykorzystania szybkiego, wydajnego i łatwego w użyciu oprogramowania Durst Workflow Label i podaje kolejny przykład:

- Zamówienie dotyczyło tylko 500 etykiet, ale 20 różnych wariantów dla jednej pracy. Klient zaoszczędził 1000 CHF za tę jedną pracę. Nie można było tego zrobić konwencjonalnie.

Pan Elgendy dodaje: - Jesteśmy dostawcą usług, a nie tylko drukarnią. Istotne jest dla nas także zaufanie Klientów. Zawsze mieliśmy wrażenie, że Durst i Jetpack podobnie, wkładają swoje serce i duszę w to nowe przedsięwzięcie. Wierzyli w nas. My mamy zadowolony, doświadczony zespół, skuteczny i szybki w podejmowaniu decyzji. Mamy nadzieję, że w tym roku osiągniemy obroty w wysokości 1,5 miliona CHF, a potem planuję wziąć pierwsze wakacje!

Helmuth Munter, Manager segmentu druku etykiet i opakowań w Durst, producenta druku cyfrowego i zaawansowanych technologii produkcji, powiedział:

- Durst Tau 330E został wprowadzony na rynek, aby przynieść niedrogą produkcję cyfrową coraz większej liczbie producentów etykiet. Zgodnie z naszą strategią „Skonfiguruj swoją cyfrową przyszłość”, okazuje się również atrakcyjną perspektywą dla myślących przyszłościowo, w tym typu start-up, takich jak Label Center, które potrzebują zmiennych, wszechstronnych, regulowanych i konfigurowalnych systemów maszynowych, aby poszerzyć zasięg biznesowego działania.

Źródło: Durst

www.durst-group.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
Karton z powłoką barierową – alternatywa dla tworzywa sztucznego
Polowanie na materiały, którymi można zastąpić plastik, jest bardzo intensywne. Po to, aby ludzkość mogła zmniejszyć ogromny wpływ, jaki stosowanie tworzyw sztucznych wywiera na środowisko naturalne, dla znalezienia odnawialnych alternatyw dla plastiku prace nad nowatorskimi rozwiązaniami prowadzi się na całym świecie,. Wypróbowuje się wiele rozwiązań, ale nadal nie...
Epson  SC-F10000: przemysłowa drukarka sublimacyjna
Firma Epson przedstawia swoją pierwszą 76-calową drukarkę wielkoformatową. SureColor SC-F10000 to zaawansowane urządzenie sublimacyjne opracowane z myślą o rynku produkcji tekstyliów, gdzie wysoka wydajność, szybkość i niezawodność mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Liczne zastosowania obejmują: modę, odzież sportową, artykuły wyposażenia wnętrz, artykuły...
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764