logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Label Center wybiera system Durst Tau 330E

  PR 18.04.2019, przeczytano 379 razy
ilustracjastrzałka

Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/label-center-wybiera-system-durst-tau-330e,382150,artykul.html

Pięciu wysoko wykwalifikowanych pracowników stanowi podstawę szwajcarskiego Label Center, które zakończyło swój pierwszy, pełny rok produkcji, na konkurencyjnym rynku lokalnym, na którym obroty wzrosną w tym roku trzykrotnie do 1,5 miliona CHF (1,3 miliona euro). Właściciele marek składają teraz zamówienia bezpośrednio w firmie, gdzie kluczowymi czynnikami sukcesu są elastyczność, oszczędność kosztów oraz szybka produkcja i podejmowanie decyzji.

Hossam Elgendy, który założył w listopadzie 2017 roku Label Center, zlokalizowane na obrzeżach Zurychu, nie rozpoczął żadnej produkcji, dopóki Durst Tau nie pojawił się w kwietniu ubiegłego roku.

- Nie posiadaliśmy na początku żadnych zasobów, dlatego rozpoczęcie produkcji było konieczne, gdy tylko maszyna została zainstalowana - powiedział Elgendy. - Bez przesady można powiedzieć, że bez Durst Tau nie moglibyśmy rozpocząć działalności tak jak to uczyniliśmy - dodaje dumnie. - Oczekiwania rynku wobec małych i średnich nakładów to przede wszystkim szybka realizacja zamówień po konkurencyjnej cenie, co daje się zrobić tylko cyfrowo. Patrząc na wymagania techniczne i zgodność innych kryteriów, bardzo często dostrzegamy możliwość  realizacji zleceń za około dwie/trzecie regularnej ceny dla klienta. Mnie osobiście bardzo cieszy fakt, że właściciele drukarni i dużych marek  pytają nas o ceny bezpośrednio, a niektóre firmy poligraficzne, korzystające z konwencjonalnej technologii, zaczęły nam zlecać prace na zasadzie podwykonawstwa. Posiadanie niezawodnej, cyfrowej prasy powoduje, że klienci składają zamówienia, nawet wtedy, gdy tylko nas odwiedzają.Technologia cyfrowa stanowi już 60% naszych prac, ale z pewnością się zwiększy, ponieważ oczekuję, że dwie kolejne linie druku cyfrowego będą pracować w systemie dwuzmianowym w cyklu pięcio lub sześcio dniowym w przeciągu pięciu lat oraz będziemy zatrudniać od 12 do 15 pracowników. Założenia naszego biznes planu na rok 2018, osiągnęliśmy już w sierpniu.

Wiodąca na rynku jakość druku, szybkość odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, brak problemów z wykańczaniem, możliwość drukowania na ogromnej różnorodności podłoży, a także minimalna ilość odpadu produkcyjnego są również ważnymi czynnikami inwestycji Label Center w maszynę Tau, dostarczoną przez Durst i jego partnera Jetpack.

Nawet bardzo wymagające zadania, takie jak etykiety czarno-białe z trzema różnymi wariantami na każdej etykiecie - barkody, numerowanie i kody QR – generują dochody dla Label Center. Również niektóre prace z zastosowaniem uszlachetnienia, są teraz wykonywane cyfrowo na Durst Tau. Hossam Elgendy podkreśla jeszcze korzyści płynące z wykorzystania szybkiego, wydajnego i łatwego w użyciu oprogramowania Durst Workflow Label i podaje kolejny przykład:

- Zamówienie dotyczyło tylko 500 etykiet, ale 20 różnych wariantów dla jednej pracy. Klient zaoszczędził 1000 CHF za tę jedną pracę. Nie można było tego zrobić konwencjonalnie.

Pan Elgendy dodaje: - Jesteśmy dostawcą usług, a nie tylko drukarnią. Istotne jest dla nas także zaufanie Klientów. Zawsze mieliśmy wrażenie, że Durst i Jetpack podobnie, wkładają swoje serce i duszę w to nowe przedsięwzięcie. Wierzyli w nas. My mamy zadowolony, doświadczony zespół, skuteczny i szybki w podejmowaniu decyzji. Mamy nadzieję, że w tym roku osiągniemy obroty w wysokości 1,5 miliona CHF, a potem planuję wziąć pierwsze wakacje!

Helmuth Munter, Manager segmentu druku etykiet i opakowań w Durst, producenta druku cyfrowego i zaawansowanych technologii produkcji, powiedział:

- Durst Tau 330E został wprowadzony na rynek, aby przynieść niedrogą produkcję cyfrową coraz większej liczbie producentów etykiet. Zgodnie z naszą strategią „Skonfiguruj swoją cyfrową przyszłość”, okazuje się również atrakcyjną perspektywą dla myślących przyszłościowo, w tym typu start-up, takich jak Label Center, które potrzebują zmiennych, wszechstronnych, regulowanych i konfigurowalnych systemów maszynowych, aby poszerzyć zasięg biznesowego działania.

Źródło: Durst

www.durst-group.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grow with communities: o innowacjach w branży wydawniczej podczas Future Book Forum 2019
Czołowi wydawcy, producenci i dystrybutorzy książek spotkają się w tym tygodniu w Monachium (Niemcy, 20-21 listopada 2019 r.) na dorocznym Future Book Forum, organizowanym przez Canon. Hasłem bieżącej edycji spotkania jest „Grow with communities”, odnoszące się do budowania społeczności i ich angażowania wokół działalności wydawniczej.
XLIII Poligraficzne Konfrontacje: relacja
Innowacje, innowacje, innowacje! To hasło zdominowało w ostatnich wszystkie działania przedsiębiorstw w zakresie procesu ubiegania się o fundusze europejskie. Podczas XLIII Konfrontacji Poligraficznych zostały omówione nie tylko najważniejsze zasady ubiegania się unijne środki oraz szczegółowe harmonogramy uruchamiania konkursów ale również od strony praktycznej zostały...
Pierwszy Master Blanker w Polsce
Laserck Corporation, japoński producent offline’owych maszyn do blankingu, zawarł umowę dotyczącą wyłącznej dystrybucji na terenie Polski z MMDS Machines. Współpraca rozpoczęła się instalacją Master Blanker BLK w warszawskiej drukarni Dot2Dot.
Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764