logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Label Center wybiera system Durst Tau 330E

  PR 18.04.2019, przeczytano 326 razy
ilustracjastrzałka

Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/label-center-wybiera-system-durst-tau-330e,382150,artykul.html

Pięciu wysoko wykwalifikowanych pracowników stanowi podstawę szwajcarskiego Label Center, które zakończyło swój pierwszy, pełny rok produkcji, na konkurencyjnym rynku lokalnym, na którym obroty wzrosną w tym roku trzykrotnie do 1,5 miliona CHF (1,3 miliona euro). Właściciele marek składają teraz zamówienia bezpośrednio w firmie, gdzie kluczowymi czynnikami sukcesu są elastyczność, oszczędność kosztów oraz szybka produkcja i podejmowanie decyzji.

Hossam Elgendy, który założył w listopadzie 2017 roku Label Center, zlokalizowane na obrzeżach Zurychu, nie rozpoczął żadnej produkcji, dopóki Durst Tau nie pojawił się w kwietniu ubiegłego roku.

- Nie posiadaliśmy na początku żadnych zasobów, dlatego rozpoczęcie produkcji było konieczne, gdy tylko maszyna została zainstalowana - powiedział Elgendy. - Bez przesady można powiedzieć, że bez Durst Tau nie moglibyśmy rozpocząć działalności tak jak to uczyniliśmy - dodaje dumnie. - Oczekiwania rynku wobec małych i średnich nakładów to przede wszystkim szybka realizacja zamówień po konkurencyjnej cenie, co daje się zrobić tylko cyfrowo. Patrząc na wymagania techniczne i zgodność innych kryteriów, bardzo często dostrzegamy możliwość  realizacji zleceń za około dwie/trzecie regularnej ceny dla klienta. Mnie osobiście bardzo cieszy fakt, że właściciele drukarni i dużych marek  pytają nas o ceny bezpośrednio, a niektóre firmy poligraficzne, korzystające z konwencjonalnej technologii, zaczęły nam zlecać prace na zasadzie podwykonawstwa. Posiadanie niezawodnej, cyfrowej prasy powoduje, że klienci składają zamówienia, nawet wtedy, gdy tylko nas odwiedzają.Technologia cyfrowa stanowi już 60% naszych prac, ale z pewnością się zwiększy, ponieważ oczekuję, że dwie kolejne linie druku cyfrowego będą pracować w systemie dwuzmianowym w cyklu pięcio lub sześcio dniowym w przeciągu pięciu lat oraz będziemy zatrudniać od 12 do 15 pracowników. Założenia naszego biznes planu na rok 2018, osiągnęliśmy już w sierpniu.

Wiodąca na rynku jakość druku, szybkość odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, brak problemów z wykańczaniem, możliwość drukowania na ogromnej różnorodności podłoży, a także minimalna ilość odpadu produkcyjnego są również ważnymi czynnikami inwestycji Label Center w maszynę Tau, dostarczoną przez Durst i jego partnera Jetpack.

Nawet bardzo wymagające zadania, takie jak etykiety czarno-białe z trzema różnymi wariantami na każdej etykiecie - barkody, numerowanie i kody QR – generują dochody dla Label Center. Również niektóre prace z zastosowaniem uszlachetnienia, są teraz wykonywane cyfrowo na Durst Tau. Hossam Elgendy podkreśla jeszcze korzyści płynące z wykorzystania szybkiego, wydajnego i łatwego w użyciu oprogramowania Durst Workflow Label i podaje kolejny przykład:

- Zamówienie dotyczyło tylko 500 etykiet, ale 20 różnych wariantów dla jednej pracy. Klient zaoszczędził 1000 CHF za tę jedną pracę. Nie można było tego zrobić konwencjonalnie.

Pan Elgendy dodaje: - Jesteśmy dostawcą usług, a nie tylko drukarnią. Istotne jest dla nas także zaufanie Klientów. Zawsze mieliśmy wrażenie, że Durst i Jetpack podobnie, wkładają swoje serce i duszę w to nowe przedsięwzięcie. Wierzyli w nas. My mamy zadowolony, doświadczony zespół, skuteczny i szybki w podejmowaniu decyzji. Mamy nadzieję, że w tym roku osiągniemy obroty w wysokości 1,5 miliona CHF, a potem planuję wziąć pierwsze wakacje!

Helmuth Munter, Manager segmentu druku etykiet i opakowań w Durst, producenta druku cyfrowego i zaawansowanych technologii produkcji, powiedział:

- Durst Tau 330E został wprowadzony na rynek, aby przynieść niedrogą produkcję cyfrową coraz większej liczbie producentów etykiet. Zgodnie z naszą strategią „Skonfiguruj swoją cyfrową przyszłość”, okazuje się również atrakcyjną perspektywą dla myślących przyszłościowo, w tym typu start-up, takich jak Label Center, które potrzebują zmiennych, wszechstronnych, regulowanych i konfigurowalnych systemów maszynowych, aby poszerzyć zasięg biznesowego działania.

Źródło: Durst

www.durst-group.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spiralowanie, klejenie kalendarzy, foliowanie, złocenie - już w 28.05 w Łodzi
Już w przyszłym tygodniu w Łodzi (w dniach 28-31.05) odbędzie się polska premiera prawdopodobnie najbardziej przełomowego rozwiązania w cyfrowym druku książek w ostatnich latach – linii opartej o drukarkę Canon VarioPrint Titan 6330 wraz z oklejarką C.P. Bourg BB3202 i modułem rozcinania arkuszy (maksymalnie z B3 na 2 lub 4 użytki).
XLII PK: Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową
Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową to temat kolejnych, XLII Poligraficznych Konfrontacji rozpoczynających się 23 maja. Omówione zostaną m.in. wady i zalety technik druku wielkoformatowego, media oraz farby stosowane w maszynach wielkoformatowych.
Agfa na targach Fespa 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764