logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Label Innovations: Sun Chemical o etykietach w obiegu zamkniętym

  PR 10.11.2023, przeczytano 352 razy

Firma Sun Chemical znalazła się wśród partnerów konferencji Label Innovations 2023, zorganizowanej 31 października br. (w trybie online) przez drukarnię Etidruk Etykiety.pl. Podczas odbywającego się po raz ósmy wydarzenia Andrzej Gorczyński – Customer Technical Support w polskim oddziale Sun Chemical zaprezentował tematykę etykiet w obiegu zamkniętym oraz sposoby na ich efektywne drukowanie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/label-innovations%3A-sun-chemical-o-etykietach-w-obiegu-zamknietym,402020,artykul.html

Kiedy klientom oferowana jest praktyczna wiedza z zakresu opakowań, etykiet, nowych trendów i innowacyjnych rozwiązań, która może wesprzeć ich rozwój, podnieść możliwości, co zapewni im z kolei przewagę konkurencyjną na rynku zleceń, zawsze jesteśmy gotowi wesprzeć tego typu inicjatywy – mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w firmie Sun Chemical. – Tak było również w przypadku 8. edycji Label Innovations, które to wydarzenie stało się dla Sun Chemical możliwością przekazania wiedzy na temat naszej szerokiej gamy produktów i usług, wspierających strategie zrównoważonego rozwoju w branżach opakowań i etykiet”.

W tym kontekście Andrzej Gorczyński omówił tematykę związaną w produkcją etykiet w obiegu zamkniętym. „Sun Chemical to światowy lider produkcji farb, lakierów i pigmentów organicznych, który świadczy swoje usługi lokalnie, co zwiększa wiedzę dotyczącą potrzeb i oczekiwań klientów – mówił podczas swojej prezentacji. - Dostarcza rozwiązania m.in. dla branży opakowaniowej w tym farby i lakiery, powłoki funkcjonalne, kleje, wspierając swoich klientów w procesach zarządzania kolorem i integracji oferowanych rozwiązań z procesami produkcyjnymi, jakie mają miejsce w danej drukarni. Prezentuje od lat swoje holistyczne podejście w zakresie zrównoważonego rozwoju i rozwiązań eko m.in. dla biznesu opakowaniowego i etykietowego”.

Jak podkreślał prelegent, Sun Chemical od lat tworzy produkty, które pozwalają klientom na zmniejszenie zużycia energii, materiałów oraz ilości wytwarzanych odpadów. Są wśród nich lakiery barierowe, zastępujące warstwy folii z tworzyw sztucznych w opakowaniach; SunBeam/Wetflex EB i SunWaveTM/SolarWaveTM UV-LED – produkty utrwalane światłem UV-LED, wymagające mniejszych ilości energii, niewytwarzające ozonu i nie zawierające rtęci; SolarVerse UV Flexo base & TV - system barwników i żywic technicznych, ograniczający zapasy magazynowe i ilości niewykorzystanej farby; Multi Colour Process Printing – zapewniający mniej odpadów i przestojów maszyn w druku wielokolorowym; MirrorTech - zastępujący użycie folii metalizowanych do zadruku co ma wpływ na znaczące zmniejszenie zużycia aluminium i białej farby. Firma proponuje również zastąpienie laminacji powłokami EB, zmniejszającymi wagę opakowań.

Ważnym aspektem dla Sun Chemical jest również odnawialność i korzystanie z surowców pochodzenia biologicznego w zakresie produkcji. Andrzej Gorczyński wymienił w tym kontekście kilka produktów z jej oferty: SunVisto Aquagreen - wodną farbę fleksograficzną, zapewniającą zmniejszenie śladu węglowego szacowane na 1,1 kg CO2 /kg farby; lakiery SunCure UV o zawartości surowców organicznych na poziomie 10-15%; SunBeam Advance 5, zawierający 30% surowców organicznych oraz SunCure Agricure o udziale 45% surowców organicznych.

Sun Chemical produkuje też farby UV o poprawionych parametrach użytkowych do nadruku na podłożach pochodzenia organicznego, co pozwala klientom na zwiększanie zawartości bio-surowców w produkowanych etykietach i opakowaniach. Realizujemy obecnie szereg projektów zmierzających do dalszego zwiększenia zawartości surowców pochodzenia organicznego w naszych farbach z serii EC. Mamy opracowane zestawy farb do rękawów odbarwianych i etykiety usuwanych w procesie recyklingu, pozwalający na pełny odzysk surowca, z którego opakowanie powstało” – podkreślał prelegent.

Sun Chemical pracuje także nad wykorzystaniem surowców z recyklingu. Wykorzystuje je w tworzeniu lakierów powierzchniowych stosowanych w druku fleksograficznym UV. Andrzej Gorczyński wymienił kilka z nich: 44HC150 - opatentowany lakier UV do fleksografii, zawierający 25% odnawialnych składników organicznych i 12% żywicy poliestrowej pochodzącej z recyklingu (r-PET), która jest uznawana za odpad przemysłowy; lakier UV- 44HF125, który również zawiera do 10% r-PET. Firma pracuje też nad zwiększeniem trwałości i odporności farb oraz lakierów na wielokrotne cykle mycia dla umożliwienia ponownego użycia pojemników i opakowań.

Jak pokazała wygłoszona podczas Label Innovations prezentacja, dysponujemy szerokim portfolio farb i lakierów odpowiednich do druku fleksograficznego utrwalanego zarówno tradycyjnymi lampami UV jak i promiennikami LED – mówi Tomasz Dobrowolski. – Dlatego jesteśmy w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie do potrzeb klientów. W naszej ofercie dostępne są również farby sitodrukowe spełniające wymagania niskomigracyjne, stosowane w druku etykiet samoprzylepnych, utrwalane UV i LED. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych wydajną, a przy tym zrównoważoną produkcją etykietową”.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Scodix Ultra 6000 SHD w AN Studio
Scodix wraz z firmą Digiprint ogłosiły sprzedaż kolejnej maszyny Scodix Ultra 6000 SHD. Model w formacie B1 oparty o technologię Smart High Definition jest pierwszą tego typu maszyną na polskim rynku. Dzięki szerokiej gamie produktów, od opakowań po kalendarze i materiały POS, maszyna Scodix zapewni AN Studio elastyczność w uszlachetnianiu wielu produktów za pomocą ponad 10...
Sun Chemical na 17. Akademii Zarządzania Barwą: zarządzanie kolorem z Suncolorbox
Zestaw aplikacji i usług z obszaru color managementu, jakie pod wspólną nazwą SunColorBox oferuje firma Sun Chemical to narzędzie, które stosują już setki klientów z całego świata, m.in. z Polski. Tym razem korzyści związane z jego wdrożeniem poznali uczestnicy 17. Akademii Zarządzania Barwą – konferencji organizowanej dorocznie przez firmę Polski...
Raja: Zielono rewolucja nagrodzona Diamentem
Zaskakujący papierowy stretch, wytrzymały papier bąbelkowy zamiast folii, mocna taśma spinająca, także z… papieru i wreszcie ekologiczne koperty z wkładem amortyzującym - co łączy te rzeczy? Wszystkie wzbogacają katalog produktów firmy RAJA. Dowodzą one, że innowacyjne myślenie i odpowiedzialność środowiskowa mogą iść w parze z prowadzeniem skutecznego...
J.S. Hamilton wśród Złotych Sponsorów Sustainability Packaging Summit 2023
W dniach 14-15 listopada br. w Amsterdamie odbywała się konferencja Sustainability Packaging Summit, poświęcona wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju w opakowaniach i ich roli w zmieniającym się świecie. Wśród Złotych Sponsorów wydarzenia, w którym wzięło udział kilkaset osób z całego świata, znalazła się firma J.S. Hamilton –...
Canon uzyskuje certyfikat SBTi za cel redukcji emisji CO2
Plany firmy Canon dotyczące redukcji emisji CO2 zostały uznane przez inicjatywę Science Based Targets SBTi za zgodne z porozumieniem paryskim, które zakłada dążenie do ograniczenia wzrostu globalnej temperatury o 1,5°C.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764