logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Labelexpo Americas 2022: maszyna HP Indigo V12 do produkcji etykiet

  PR 19.10.2022, przeczytano 810 razy
ilustracja

W czasie targów Labelexpo Americas 2022 firma HP po raz pierwszy zaprezentowała branży etykiet i opakowań maszynę do druku cyfrowego HP Indigo V12 oraz HP Indigo 6K, a także szeroką gamę rozwiązań w zakresie zrównoważonych procesów pakowania, automatyzacji i aplikacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/labelexpo-americas-2022%3A-maszyna-hp-indigo-v12-do-produkcji-etykiet,397668,artykul.html

Stoisko HP odwiedziło wielu klientów i partnerów, zarówno tych wieloletnich, jak i nowych. W sumie odbyły się 74 demonstracje maszyny HP Indigo V12 i 34 pokazy modelu HP Indigo 6K. Dzięki temu uczestnicy mieli szansę na poznanie możliwości każdego z urządzeń, a także by przekonać się o korzyściach biznesowych dla firm, które na co dzień ich używają (np. ochrona marki, dywersyfikacja opakowań elastycznych).

Głównym punktem programu była pierwsza publiczna prezentacja HP Indigo V12. Maszyny, która powstała na bazie wieloletnich doświadczeń i obserwacji rynku. Jej zadaniem będzie określenie na nowo sposobu, w jaki branża drukarska definiować będzie produkcję etykiet.  

HP Indigo V12jako pierwsza maszyna tego typu na świecie wykorzystuje nowatorską w branży technologię LEPx i drukuje z prędkością 120 metrów bieżących na minutę, bazując na możliwościach technologii HP Indigo do produkcji etykiet.

Uczestnicy targów mieli również okazję wysłuchać Massimiliano Martino, CTO firmy All4Labels i jednego z pierwszych klientów maszyny HP Indigo V12, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, dlaczego firma zdecydowała się na współpracę z HP oraz jak produkty HP Indigo pomagają w rozwoju firmy i realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Po zakończeniu targów zaprezentowana na Labelexpo Americas maszyna cyfrowa HP Indigo V12 Digital Press trafiła testowo do pierwszego klienta z Ameryki Północnej.

Szeroka oferta rozwiązań HP Indigo do produkcji etykiet pozwala coraz większej liczbie drukarni wykorzystać rosnące zalety druku cyfrowego. Podczas targów dało się zauważyć, że coraz więcej uznanych ekspertów z branży jest zainteresowanych takimi rozwiązaniami. W trakcie wydarzenia klienci z całego świata podpisali 16 listów intencyjnych dotyczących HP Indigo V12, z czego 11 w Ameryce Północnej, a 5 w Europie.

- Dobre przyjęcie przez branżę urządzenia HP Indigo V12 pokazuje nam prawdziwą analogowo-cyfrową transformację – powiedział Haim Levit, SVP i Dyrektor Generalny Działu Druku Przemysłowego HP. - Maszyna ta na nowo definiuje sposób, w jaki branża drukarska myśli o produkcji etykiet. Co więcej, ogromne zainteresowanie naszych klientów rozwiązaniami cyfrowymi pokazuje, że portfolio HP wyraźnie przesuwa granice w zakresie cyfrowego udziału w rynku i napędza digitalową transformację.

Targi Labelexpo Americas pokazały, że rozwiązania cyfrowe są już w centrum uwagi, ponieważ po raz pierwszy w historii nie zaprezentowano żadnej maszyny fleksograficznej. Była to wystawa poświęcona wyłącznie urządzeniom cyfrowym, a HP Indigo V12 i 6K przykuwały największą uwagę zgromadzonych.

Źródło: HP Inc.

www.hp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gallus Labelmaster 440 Advanced w drukarni Admark
W drukarni ADMARK w Złotnikach Kujawskich stanęła kolejna, nowa wąsko wstęgowa maszyna Gallus Labelmaster 440 Advanced. Maszyna ta wzmocniła potencjał produkcyjny i możliwości ofertowe drukarni dla wymagającego kręgu stałych i nowych odbiorców. Jest to jedna z maszyn GALLUS Labelmaster w Polsce o konfiguracji dedykowanej pod określone potrzeby drukarni ADMARK.
Heidelberg zamyka rok finansowy 2023/2024
Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) jest dobrze przygotowany na nadchodzące targi drupa (28 maja – 7 czerwca). Świadczą o tym wstępne dane za miniony rok finansowy 2023/2024, które spełniły prognozę spółki. Pomimo trudnych warunków gospodarczych i geopolitycznych, a także presji kosztowej materiałów, energii i personelu, firmie HEIDELBERG...
Tacki PureFiber Horti Trays w ICA Sweden
ICA Sweden, największa szwedzka sieć sprzedaży detalicznej, podejmuje kolejne kroki w kierunku zwiększenia proekologiczności swoich działań. Jednym z nich jest zastąpienie plastikowych tacek, używanych przy sprzedaży kwiatów, ich odpowiednikami wykonanymi z włókien formowanych, dostarczanymi przez Stora Enso. Jak zapewnia firma, w dłuższej perspektywie przyniesie to...
Mark Andy dla studentów i uczniów kierunków i szkół poligraficznych
Firma Mark Andy podtrzymuje coroczną tradycję organizowania specjalnych wydarzeń, skierowanych do studentów wyższych uczelni i uczniów średnich szkół o profilu poligraficznym. Niedawno w jej warszawskim Centrum Technologicznym odbyły się dwa tego typu spotkania, w których w sumie wzięło udział ponad 120 osób. W lutym zawitali uczniowie dwóch szkół średnich: Zespołu Szkół...
Chroma - jedna pierwszych w Polsce drukarni online, po okresie testowania z radością ogłasza wprowadzenie innowacyjnego systemu opartego na 4-dniowym tygodniu pracy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764