logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Labelexpo Americas 2022: maszyna HP Indigo V12 do produkcji etykiet

  PR 19.10.2022, przeczytano 332 razy
ilustracja

W czasie targów Labelexpo Americas 2022 firma HP po raz pierwszy zaprezentowała branży etykiet i opakowań maszynę do druku cyfrowego HP Indigo V12 oraz HP Indigo 6K, a także szeroką gamę rozwiązań w zakresie zrównoważonych procesów pakowania, automatyzacji i aplikacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/labelexpo-americas-2022%3A-maszyna-hp-indigo-v12-do-produkcji-etykiet,397668,artykul.html

Stoisko HP odwiedziło wielu klientów i partnerów, zarówno tych wieloletnich, jak i nowych. W sumie odbyły się 74 demonstracje maszyny HP Indigo V12 i 34 pokazy modelu HP Indigo 6K. Dzięki temu uczestnicy mieli szansę na poznanie możliwości każdego z urządzeń, a także by przekonać się o korzyściach biznesowych dla firm, które na co dzień ich używają (np. ochrona marki, dywersyfikacja opakowań elastycznych).

Głównym punktem programu była pierwsza publiczna prezentacja HP Indigo V12. Maszyny, która powstała na bazie wieloletnich doświadczeń i obserwacji rynku. Jej zadaniem będzie określenie na nowo sposobu, w jaki branża drukarska definiować będzie produkcję etykiet.  

HP Indigo V12jako pierwsza maszyna tego typu na świecie wykorzystuje nowatorską w branży technologię LEPx i drukuje z prędkością 120 metrów bieżących na minutę, bazując na możliwościach technologii HP Indigo do produkcji etykiet.

Uczestnicy targów mieli również okazję wysłuchać Massimiliano Martino, CTO firmy All4Labels i jednego z pierwszych klientów maszyny HP Indigo V12, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, dlaczego firma zdecydowała się na współpracę z HP oraz jak produkty HP Indigo pomagają w rozwoju firmy i realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Po zakończeniu targów zaprezentowana na Labelexpo Americas maszyna cyfrowa HP Indigo V12 Digital Press trafiła testowo do pierwszego klienta z Ameryki Północnej.

Szeroka oferta rozwiązań HP Indigo do produkcji etykiet pozwala coraz większej liczbie drukarni wykorzystać rosnące zalety druku cyfrowego. Podczas targów dało się zauważyć, że coraz więcej uznanych ekspertów z branży jest zainteresowanych takimi rozwiązaniami. W trakcie wydarzenia klienci z całego świata podpisali 16 listów intencyjnych dotyczących HP Indigo V12, z czego 11 w Ameryce Północnej, a 5 w Europie.

- Dobre przyjęcie przez branżę urządzenia HP Indigo V12 pokazuje nam prawdziwą analogowo-cyfrową transformację – powiedział Haim Levit, SVP i Dyrektor Generalny Działu Druku Przemysłowego HP. - Maszyna ta na nowo definiuje sposób, w jaki branża drukarska myśli o produkcji etykiet. Co więcej, ogromne zainteresowanie naszych klientów rozwiązaniami cyfrowymi pokazuje, że portfolio HP wyraźnie przesuwa granice w zakresie cyfrowego udziału w rynku i napędza digitalową transformację.

Targi Labelexpo Americas pokazały, że rozwiązania cyfrowe są już w centrum uwagi, ponieważ po raz pierwszy w historii nie zaprezentowano żadnej maszyny fleksograficznej. Była to wystawa poświęcona wyłącznie urządzeniom cyfrowym, a HP Indigo V12 i 6K przykuwały największą uwagę zgromadzonych.

Źródło: HP Inc.

www.hp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Promo Show 2023: rozwiązania inkjetowe Sun Chemical do drukowania tekstyliów na stoisku firmy Sico Print Solutions
Wśród wystawców targów Promo Show, odbywających się w dniach 8-9 lutego br. w centrum wystawienniczym Expo XXI w Warszawie znajdzie się firma Sico Print Solutions. Na jej stoisku (nr E2 w pawilonie 3) będą promowane m.in. rozwiązania Sun Chemical, skierowane na rynek sublimacyjnego druku inkjetowego na różnego rodzaju materiałach tekstylnych. Są one...
Styropianowe wypełnienia do opakowań – z firmą Nordterm i maszynami z oferty Amagraf
Firma Amagraf po raz kolejny dotarła ze swoją niestandardową ofertą do klienta spoza branży poligraficznej. Tym razem maszyny z jej bogatego portfolio, dedykowanego różnym sektorom – ploter termiczny i frezujący polskiej firmy Coner - wzbogaciły park maszynowy firmy Nordterm z Koszalina. Zajmuje się ona produkcją styropianu, kształtek styropianowych i od niedawna -...
Dni Otwarte w LFP Industrial Solutions
Zaledwie kilka miesięcy po pierwszej edycji Dni Otwartych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem, LFP Industrial Solutions zaprasza na kolejne wydarzenie w dniach 22 i 23 lutego. Podobnie jak poprzednia edycja, spotkanie odbędzie się w Centrum Demonstracyjnym firmy we Wrocławiu. Event, który potrwa przez dwa dni będzie niepowtarzalną okazją dla wszystkich...
Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych i jest już dostępna...
Równoważenie rozwiązań offsetowych technologiami cyfrowymi to już widoczny trend na rynku, który pozwala drukarniom znacznie ograniczyć koszt projektów o mniejszych nakładach – lepiej dopasowanych do zmiennych oczekiwań klienta. Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor wdrażając urządzenie AccurioJet KM-1e. Nowa maszyna poszerza możliwości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764