logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Łączenie materiału plandekowego

   16.12.2004, przeczytano 6274 razy

Proszę o poradę dotyczącą szczelnego łączenia materiału plandekowego. Ogólnie wiem, że zgrzewa się go. Czy mógłbym prosić o bardziej szczegółowe informacje?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/laczenie-materialu-plandekowego,2525,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
To prawda – tego typu materiały z PCV zgrzewa się przy pomocy zgrzewarek termicznych lub ultradzwiękowych. Można je również sklejać klejami do miękkiego PCV, jednak takie połączenia są mniej pewne. Najprostszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do firmy zajmującej się wykonywaniem i naprawą plandek samochodowych, aby wykonała dla Pana taką usługę. Koszt jest raczej niewielki - od 2 do 5 zł za 1 mb łączenia.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Nie chce mi sie liczyć zdań ale liczba nieścisłości w odpowiedzi podobna. Prawdą jest w zasadzie tylko to że łaczy się taki materiał termicznie. Uzywa się do tego albo gorącego powietrza albo stosuje metodę klina. Myśle że udzielający odpowiedzi ekspert znajdzie w stosownej literaturze odpowiednie dane i je przekaże. Można równiez stosować ultradzwięki. Ale się ich nie stosuje. Z bardzo prostego powodu. Moc dostarczona do głowicy ultradzwiękowej ( sonotrody jakby sie ktoś pytał) przy typowej grubości materiału plandekowego i typowej szerokości zgrzewu byłaby tak duża że człowiek nie mógłby w takm środowisku pracować. Istnieje jeszcze jeden sposób zgrzewania. To zgrzewanie prądamu WCZ ( wysokiej częstotliwośći) Niestety typowe zgrzewarki WCZ dysponują moca w granicach 2 kW. To za mało żeby uzyskać połączenie o dużej powierzchni. Zgrzewarka WCZ o odpowiednio większej mocy emitowała by tak silne pole elektromagnetyczne że obsłudze groziła by bezpłodność. Najlepszą i najpewniejszą metodą łączenia materiału plandekowego w warunkach warsztatu rzemieślniczego i nie tylko jest klejenie. Stosować należy dedykowane kleje i przestrzegać ściśle technologi klejenia podanej przez producenta kleju. Jeśli producent podaje że należy np. odtłuściś miejsce sklejenia 5 razy to tak trzeba zrobić. Jesli napisze że że od posmarowania klejem do momentu sklejenia nie może upłynąć więcej niż 3 minuty. To należy się zmieścić w takim czasie. Jesli napisze że po sklejeniu należy docisnąć do siebie sklejane elementy z sił nap. 2 kG na cm2 i pozostawić pod obciążeniem 16 godzin to tak należy zrobić. Jeśli wykona się poprawnie klejenie to wytrzymałość połączenia ( zwłaszcza w przypadku PCV )będzie zdecydowanie większa od kiepskiego połączenia termicznego. Czekamy teraz na skruchę eksperta i podanie nazw i parametrów stosowanych do łączenia materiału plandekowego klejów. Wstyd ekspercie. Lepiej nie napisać nic niz nieprawdę. Tomek

avatar użytkownika
,

Klejenie jest najprostsze, bezinwestycyjne i trwałe. Nim zaczęliśmy polecać klejenie naszym klientom sprawdziliśmy spoinę na rozrywanie i rezultat był taki, że klej nie puścił, tylko warstwa PCV została oderwana od wzmacniającej plandekę osnowy. Stosujemy i propagujemy klejenie od lat i jest to metoda sprawdzona i godna polecenia ze względu na zalety wskazane w pierwszym zdaniu.

avatar użytkownika
,

A jakiego kleju używacie ?

Pozdrawiam
Andrzej
  

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764