logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202

  PR 25.05.2020, przeczytano 487 razy
ilustracja
HP Indigo 30000

Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/laczona-instalacja-hp-indigo-30000-i-scodix-ultra-202,387139,artykul.html

Oba urządzenia to sprawdzone rynkowe innowacje, dzięki którym CZK oferuje uszlachetnione i spersonalizowane wydruki kilkuset, kilkudziesięciu a nawet pojedyncze sztuki opakowań. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym także metalizowanej. Rozwiązania tego typu pozwalają CZK dostarczać opakowania premium najwyższej klasy już od 1 sztuki.

Wieloletnia tradycja i doświadczenie

CZK jest producentem opakowań z niemalże 100-letnim doświadczeniem – zakład pod nazwą RORI powstał w 1922 roku i od prawie wieku zajmuje się produkcją opakowań z tektury litej. Już w latach 20 XX w. firma z Cieszyna realizowała zamówienia dla liderów branży kosmetycznej takich jak COTY czy Guerlain. Po okresie nacjonalizacji firma została sprywatyzowana na początku lat 90 i od tego czasu konsekwentnie rozwija park maszynowy oraz portfolio klientów, do którego należą obecnie najlepsze polskie, czeskie i słowackie firmy kosmetyczne, farmaceutyczne oraz spożywcze. W ostatnich latach cieszyński producent poszerzał ofertę w obrębie segmentu premium. W obliczu postępującego w tej branży rozdrobnienia i równocześnie poszerzenia asortymentu, CZK postawiło na rozwój gałęzi cyfrowej swojej drukarni.

ilustracjastrzałka

Początek nowej historii

W lata 20. XXI wieku, CZK weszły jako pierwszy w Polsce posiadacz HP Indigo 30000 oraz jeden z pierwszych użytkowników Scodix Ultra 202. Model HP Indigo 30000, który idealnie wpisuje się w profil działalności firmy został zaprojektowany z myślą o druku opakowań kartonowych zachowując jakość osiąganą na maszynach offsetowych. Cyfrowa działalność firmy odbywa się pod odświeżonym szyldem RORI – aktualnie rozwijana jest nowa strona i sklep internetowy firmy roribox.com.

ilustracjastrzałka

Półformatowa maszyna HP Indigo, zapewnia produktywność sięgającą 3450 arkuszy na godzinę w druku 4-kolorowym i do 4600 arkuszy w trybie EPM. Jednocześnie można drukować maksymalnie 7 kolorami, na podłożach do 600 mikronów, również na kartonie metalizowanym oraz innych podłożach niewsiąkliwych.

ilustracjastrzałka

Dzięki serwerowi druku, zaprojektowanemu przez firmę ESKO, maszyna uzyskuje wysoką wydajność oraz jakość druku. Dodatkowo obsługuje funkcje druku spersonalizowanego (VDP) w zakresie tekstu, kodów kreskowych oraz QR, a także obrazów oraz elementów zabezpieczenia druku.

Maszyna jest wyposażona w zintegrowany moduł inline priming, służący do powierzchniowej aktywacji materiałów do druku, dzięki czemu nie ma konieczności wcześniejszego primowania materiałów przed załadowaniem surowców do podajnika.

ilustracjastrzałka

Idealnym uzupełnieniem maszyny HP jest Scodix Ultra 202, czyli cyfrowa maszyna uszlachetniająca z możliwością nakładania lakieru wybiórczo lub po całości, również w wersji puchnącej. Scodix umożliwia też aplikację foli coldstamping oraz aplikację efektu cast&cure na wybranych elementach. Lakierowanie i foliowanie odbywa się bez wykorzystania matryc, co znacznie skraca czas, a także obniża koszt wydruku. Dodatkowo technologia Scodix umożliwia uszlachetnianie wydrukowanych wcześniej danych zmiennych.

Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej w postpresie, RORI i CZK oferują odbiorcom również niewielkie serie testowe opakowań oraz mock-upy z pełnym uszlachetnieniem wymaganym do akceptacji.

ilustracjastrzałka

Scodix Ultra 202

Źródło: Digiprint Sp. z o.o.

www.digiprint.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
Koenig & Bauer Live: Druk działa również online
Koenig & Bauer osiąga na koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów dodatni bilans. Pod tytułem "Koenig & Bauer LIVE" producent maszyn drukujących zaprezentował od 16 do 25 czerwca nowości produktowe, zastosowania cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla przemysłu poligraficznego. W codziennych sekwencjach pokazów internetowych partnerzy,...
Targi stają się cyfrowe: firma Koenig & Bauer w dniach od 16. do 25. czerwca 2020 prezentuje na żywo ekskluzywne nowości produktowe, kompletny workflow dla produkcji opakowań oraz wiele dalszych innowacji opracowanych z myślą o przemyśle poligraficznym. Transmisja typu streaming prowadzona każdego dnia roboczego na stronie internetowej Koenig & Bauer prezentować będzie...
L/M/B Druck Louko inwestuje w kolejną Rapide 106
W połowie maja w firmie Louko z siedzibą w Norymberdze rozpoczęła się instalacja maszyny Rapida 106 z pięcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą oraz wyposażeniem hybrydowym umożliwiającym uszlachetnianie zarówno farbami konwencjonalnymi, jak i UV. Nowoczesna, wysokowydajna maszyna B1 jest uzupełnieniem dziewięciokolorowej maszyny Rapida 106  wyposażonej w...
Canon Polska wydaje poradnik poświęcony systemom druku
Nowoczesne środowisko druku, bezpieczeństwo sieci oraz platformy chmurowe - to kwestie, które zmieniają polskie firmy. Jak nie zagubić się w skomplikowanym świecie nowych technologii i efektywnie przeprowadzić cyfrową transformację biznesu? - Wszystko rozpoczyna wybór dostawcy usług IT - przekonują eksperci Canon Polska w wydanym e-booku, w którym dzielą się swoim wieloletnim...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764