logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202

  PR 25.05.2020, przeczytano 1459 razy
ilustracja
HP Indigo 30000

Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/laczona-instalacja-hp-indigo-30000-i-scodix-ultra-202,387139,artykul.html

Oba urządzenia to sprawdzone rynkowe innowacje, dzięki którym CZK oferuje uszlachetnione i spersonalizowane wydruki kilkuset, kilkudziesięciu a nawet pojedyncze sztuki opakowań. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym także metalizowanej. Rozwiązania tego typu pozwalają CZK dostarczać opakowania premium najwyższej klasy już od 1 sztuki.

Wieloletnia tradycja i doświadczenie

CZK jest producentem opakowań z niemalże 100-letnim doświadczeniem – zakład pod nazwą RORI powstał w 1922 roku i od prawie wieku zajmuje się produkcją opakowań z tektury litej. Już w latach 20 XX w. firma z Cieszyna realizowała zamówienia dla liderów branży kosmetycznej takich jak COTY czy Guerlain. Po okresie nacjonalizacji firma została sprywatyzowana na początku lat 90 i od tego czasu konsekwentnie rozwija park maszynowy oraz portfolio klientów, do którego należą obecnie najlepsze polskie, czeskie i słowackie firmy kosmetyczne, farmaceutyczne oraz spożywcze. W ostatnich latach cieszyński producent poszerzał ofertę w obrębie segmentu premium. W obliczu postępującego w tej branży rozdrobnienia i równocześnie poszerzenia asortymentu, CZK postawiło na rozwój gałęzi cyfrowej swojej drukarni.

ilustracjastrzałka

Początek nowej historii

W lata 20. XXI wieku, CZK weszły jako pierwszy w Polsce posiadacz HP Indigo 30000 oraz jeden z pierwszych użytkowników Scodix Ultra 202. Model HP Indigo 30000, który idealnie wpisuje się w profil działalności firmy został zaprojektowany z myślą o druku opakowań kartonowych zachowując jakość osiąganą na maszynach offsetowych. Cyfrowa działalność firmy odbywa się pod odświeżonym szyldem RORI – aktualnie rozwijana jest nowa strona i sklep internetowy firmy roribox.com.

ilustracjastrzałka

Półformatowa maszyna HP Indigo, zapewnia produktywność sięgającą 3450 arkuszy na godzinę w druku 4-kolorowym i do 4600 arkuszy w trybie EPM. Jednocześnie można drukować maksymalnie 7 kolorami, na podłożach do 600 mikronów, również na kartonie metalizowanym oraz innych podłożach niewsiąkliwych.

ilustracjastrzałka

Dzięki serwerowi druku, zaprojektowanemu przez firmę ESKO, maszyna uzyskuje wysoką wydajność oraz jakość druku. Dodatkowo obsługuje funkcje druku spersonalizowanego (VDP) w zakresie tekstu, kodów kreskowych oraz QR, a także obrazów oraz elementów zabezpieczenia druku.

Maszyna jest wyposażona w zintegrowany moduł inline priming, służący do powierzchniowej aktywacji materiałów do druku, dzięki czemu nie ma konieczności wcześniejszego primowania materiałów przed załadowaniem surowców do podajnika.

ilustracjastrzałka

Idealnym uzupełnieniem maszyny HP jest Scodix Ultra 202, czyli cyfrowa maszyna uszlachetniająca z możliwością nakładania lakieru wybiórczo lub po całości, również w wersji puchnącej. Scodix umożliwia też aplikację foli coldstamping oraz aplikację efektu cast&cure na wybranych elementach. Lakierowanie i foliowanie odbywa się bez wykorzystania matryc, co znacznie skraca czas, a także obniża koszt wydruku. Dodatkowo technologia Scodix umożliwia uszlachetnianie wydrukowanych wcześniej danych zmiennych.

Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej w postpresie, RORI i CZK oferują odbiorcom również niewielkie serie testowe opakowań oraz mock-upy z pełnym uszlachetnieniem wymaganym do akceptacji.

ilustracjastrzałka

Scodix Ultra 202

Źródło: Digiprint Sp. z o.o.

www.digiprint.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso publikuje badania „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych”
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości...
Wydruk po raz kolejny z Duplo
Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący Duplo 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn...
API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023
W dniach 1-2 czerwca br. w hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu odbywać się będzie Kongres Etykiety Samoprzylepne 2023, organizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz. Wśród współorganizatorów wydarzenia po raz kolejny znajdzie się firma API Folie Polska. Katarzyna Kozińska – jej dyrektor zarządzająca – wygłosi referat podczas stanowiącej integralną część kongresu 18....
„Cyfrowa rewolucja – odkryj nowe horyzonty w świecie opakowań”
Firma DKS - multibrandowy dostawca, który od 30 lat zajmuje się wdrożeniami kompleksowych rozwiązań dla druku – już niebawem na dwa dni „zamieni się” w drukarnię, oferującą dwie innowacyjne, pełnie linie do produkcji opakowań. W dniach 21-22 czerwca, w godzinach 9.00- 16.30, wraz z firmą Akonda i partnerami zaprasza na konferencję oraz warsztaty do swojej...
Media Meeting CEE - Wuerzburg 2023
W 2022 roku koncern Koenig & Bauer wypracował 1,2 miliarda euro przychodu – o 100 milionów więcej niż w 2021 r. Konsekwentnie realizuje wprowadzoną półtora roku temu strategię „Exceeding Print” poprzez cyfryzację, indywidualizację i zrównoważony rozwój, a także skutecznie identyfikuje obszary o wysokim potencjale wzrostu i nie waha...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764