logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Laminat Oneboard firmy Api Group z certyfikatem FSC

  PR 09.11.2016, przeczytano 467 razy
ilustracjastrzałka

Firma API Group poinformowała, że stworzony przez nią i cieszący się dużą popularnością wśród jej klientów laminat OneBoard uzyskał prestiżowy certyfikat FSC – Forest Stewardship Council. Co więcej, na rynku pojawiła się nowa wersja tego materiału, oferująca bielsze wykończenie powierzchni.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/laminat-oneboard-firmy-api-group-z-certyfikatem-fsc,30489,artykul.html

Jak zapewnia producent, tym samym OneBoard w jeszcze większym stopniu sprosta rosnącym wymaganiom odbiorców względem proekologicznych, a jednocześnie zwiększających atrakcyjność opakowań materiałów, służących do ich wykonania i uszlachetniania.

Laminat OneBoard znajduje się stale w ofercie API Group i jest dostępny w czterech gramaturach z przedziału 275-350 g/m2 oraz rolach o szerokości 734 bądź 1054 mm. Można na nim aplikować wszystkie folie z portfolio brytyjskiego producenta, a także poddawać cięciu na arkusze – w zależności od oczekiwań finalnego odbiorcy. Jak zapewnia API, proces dostawy OneBoard jest realizowany bardzo sprawnie, dzięki czemu wykorzystująca go firma jest w stanie wyprodukować i dostarczyć do klienta gotowy, zalaminowany produkt na bazie proekologicznego kartonu w ciągu kliku dni po złożeniu zamówienia.

OneBoard znajduje zastosowanie w różnych branżach. Zdaniem producenta jest on zoptymalizowany pod kątem produkcji opakowań na kosmetyki, farmaceutyki, wyroby konfekcyjne oraz multimedia, tj. wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka pulchność, gładkość powierzchni, białość warstwy spodniej oraz wysoka wytrzymałość.

Dodatkowym atutem laminatu OneBoard jest przyznany mu niedawno certyfikat ze strony Forest Stewardship Council – międzynarodowej, pozarządowej organizacji promującej odpowiedzialną politykę zarządzania zasobami leśnymi. Jest on rozpoznawalny w skali globalnej i traktowany przez klientów jako synonim właściwych działań podejmowanych przez firmy w tym zakresie. Certyfikat FSC potwierdza, że – poza aspektami stricte produkcyjnymi i technologicznymi – laminat OneBoard spełnia też wymagania rynkowe względem proekologiczności i zgodności z polityką zrównoważonego rozwoju.

Mówi Richard Burnhouse – dyrektor handlowy API: OneBoard cieszy się szczególną popularnością wśród klientów, którzy oczekują wysokiej jakości laminowanego kartonu wyprodukowanego w relatywnie krótkim czasie. Dzięki ścisłej współpracy z naszymi dostawcami, możemy obecnie zapewnić, że pełne portfolio laminatów OneBoard – we wszystkich wariantach gramatury i szerokości zwoju – spełnia obecnie proekologiczne wymagania organizacji FSC, na które nasi klienci zwracają coraz większą uwagę. Co więcej, laminat ten oferuje jeszcze wyższy niż dotychczas poziom białości, co skutkuje bardziej atrakcyjnym wykończeniem realizowanym z jego udziałem.

Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca API Fole Polska dodaje: Laminat OneBoard – we wszystkich wariantach – znajduje się w stałej ofercie polskiego oddziału firmy. Nasz podwarszawski zakład dysponuje też odpowiednim zapleczem sprzętowym do jego konfekcjonowania. Wszystkich zainteresowanych tym wysokiej klasy proekologicznym materiałem, który wpływa na podniesienie atrakcyjności wizualnej opakowań, zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie porozmawiamy nie tylko na temat nowych wersji OneBoard, ale też zaprezentujemy pozostałe materiały z naszej oferty: folie do tłoczenia na zimno/gorąco i pigmentowe, folie holograficzne oraz różnego rodzaju laminaty.

Źródło: API Folie Polska

www.apigroup.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg wprowadza pakiet działań zwiększających rentowność
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przyjął szeroko zakrojony pakiet działań w celu krótkoterminowej redukcji kosztów strukturalnych i długoterminowej poprawy rentowności Spółki. Koncentracja na zyskownej działalności podstawowej i systematyczna praca nad kosztami mają na celu poprawę EBITDA o 100 mln EUR, z wyłączeniem wyniku...
Innowacje w maszynach Speedmaster
Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera.
Zakończenie procesu zmierzającego do stworzenia nowej struktury udziałowców Grupy Antalis poprzez zawarcie umowy z Kokusai Pulp and Paper na zakup wszystkich akcji będących w posiadaniu spółki Sequana, głównego akcjonariusza Antalis, jak również podpisanie umowy kupna wszystkich akcji będących w posiadaniu banku Bpifrance Participations, a także...
Czas przejść do drukowania z mniejszą ilością lub całkowicie bez IPA?
Szanowni Państwo, Wyjątkowa sytuacja międzynarodowa związana z pandemią koronawirusa doprowadziły do znacznych ograniczeń w dostawach oraz dużego wzrostu cen alkoholu izopropylowego (IPA).
Innowacyjny automat sztancujący w Janmar Centrum
Z końcem 2019 roku przedsiębiorstwo Janmar Centrum Sp. z o.o. sp. k. z Trzcinicy, będące producentem opakowań z tektury falistej, wzbogaciło swój park maszynowy o nowoczesny automat sztancujący Mastercut Power Register, szwajcarskiej firmy Bobst.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764