logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Laminowany karton Invercote nagrodzony platyną

  PR 27.07.2020, przeczytano 229 razy
ilustracja
Johan Granås

Papiernia firmy Iggesund Paperboard, mieszcząca się w Iggesund w Szwecji, w której wytwarza się czołową markę laminowanego kartonu, Invercote otrzymała platynowe wyróżnienie międzynarodowej agencji ratingowej EcoVadis. Agencja EcoVadis ocenia osiągnięcia firm w dziedzinie korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. Dokonała ona dotychczas ponad 65 000 takich ocen w 160 krajach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/laminowany-karton-invercote-nagrodzony-platyna,387914,artykul.html

W r. 2020 agencja EcoVadis zrewidowała progi nagradzanych medalami osiągnięć i wprowadziła nowy medal - platynowy medal EcoVadis. Zasady jego przyznawania opracowano szczególnie pod kątem nagradzania objętych siecią EcoVadis firm osiągających w jej ratingach najwyższą punktację. Na osiągniętym szczeblu platynowym szwedzka papiernia Iggesund uplasowała się w górnym 1 procencie wszystkich ocenianych spółek.

Johan Granås, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Iggesund Paperboard, powiedział: - Jest to dla nas prestiżowe potwierdzenie, że w naszej działalności w dziedzinie korporacyjnej odpowiedzialności społecznej opieramy się na mocnej strukturze. Jeszcze ważniejsze jest to, jakie znaczenie ma to dla naszego klienta. Oprócz znakomitej jakości wyrobu może on polegać na fakcie, że jest on wytwarzany w warunkach, które z punktu widzenia korporacyjnej odpowiedzialności społecznej dorównują jego jakości.

Papiernia Iggesund jest jedną z najlepiej wyposażonych wytwórni kartonu na świecie ale chociaż zainstalowano w niej urządzenia odpowiadające najnowszym postępom techniki, stawia ona sobie jeszcze wyższe cele.

- Bez względu na to, jak nowoczesne są wasze maszyny, osta-teczne decyzje zawsze podejmują ludzie. Zaczęliśmy przed operatorami stawiać cele wynikające z motywacji ekologicznej. Muszą oni znać konsekwencje dla środowiska, jakie wynikają z decyzji podejmowanych w produkcji na co dzień ─ mówi Johan Granås. - Przyniosło to, na przykład, zmniejszenie w ciągu roku i tak już bardzo niewielkiego zużycia przez naszą papiernię paliw kopalnych o prawie 50 procent. Jestem zarazem dumny z nowatorskich działań podjętych przez moich kolegów w papierni jak i pozostaję pod ich wrażeniem. Motywem, jakim kierowali się, była chęć przeciwdziałania zmianie klimatu ─ podkreśla.

Źródło: Iggesund Paperboard

www.iggesund.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zakłady Stora Enso w Langerbrugge: nowe „życie” kubków papierowych
Zakłady Stora Enso w belgijskim Langerbrugge to jedna z największych papierni w Europie, rocznie wytwarzająca ok. 540 tys. ton papierów pochodzących z recyklingu. Od pewnego czasu prowadzone tu były testy uwzględniające wykorzystanie zużytych kubków papierowych do produkcji papierów magazynowych. Jak informuje Stora Enso, zakończyły się one sukcesem, a nowy,...
Essentra Packaging i maszyna fleksograficzna Nilpeter „All New” FA-17
W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji...
W dniu 22.07. br. zarząd firmy Heidelberger Druckmaschinen AG poinformował, że wchodząca dotychczas w jego skład Grupa Gallus została sprzedana szwajcarskiemu holdingowi opakowaniowemu benpac holding ag z siedzibą w Stans, Szwajcaria.
Antalis został poinformowany o ostatecznym przejęciu przez KPP, w dniu 21 lipca 2020 roku, wszystkich akcji Antalis będących w posiadaniu grupy Sequana w cenie 0,10 euro za akcję, a także o przejęciu wszystkich akcji Antalis będących w posiadaniu banku Bpifrance po cenie 0,40 euro za akcję, co stanowi 83,7% kapitału zakładowego (przy kapitale zakładowym składającym się z 71 000...
Firma Reprograf-Grafikus została wyróżniona przez swojego wieloletniego partnera biznesowego, firmę Epson, nagrodą za największą sprzedaż urządzeń z serii Sure Color SC-P.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764