logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

LED SI - energooszczędne oświetlenie dla reklam

   25.09.2004, przeczytano 10982 razy

Diody elektoluminescencyjne (LED) coraz szerzej stosowane są dzięki znacznemu spadkowi cen w ostatnich latach. LED są doskonałym źródłem światła w reklamie np. do oświetlania liter blokowych, małych kasetonów, tworzenia napisów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/led-si---energooszczedne-oswietlenie-dla-reklam,2385,artykul.html

Główne zalety to::
- małe rozmiary
- dużą intensywność świecenia
- niskie zużycie energii
- niską emisję ciepła
- bardzo długą żywotność
- małą awaryjność
- niezawodność w niskich temperaturach
- odporność na uderzenia i wibracje
- bezpieczne napięcie zasilania

Wśród istniejących na rynku rozwiązań pojawiło się nowe, w którym uwzględniono potrzeby twórców reklam. LED SI są to diody elektroluminescencyjne o wysokiej intensywności świecenia umieszczone na sztywnych linijkach lub elastycznych pasach tworzących świecące moduły.

Sztywne linijki zalecane są do oświetlenia kasetonów ze względu na łatwość rozmieszczania ich w równych odstępach między rzędami, co zapewnia równomierność doświetlenia całej płaszczyzny. Zastosowanie LED SI pozwala zmniejszyć grubość kasetonu nawet do 5 cm. Dzięki różnorodności długości świecących linijek można równomiernie oświetlać także kasetony o skomplikowanych kszatałtach.

Typowym zastosowaniem elastycznych pasów jest oświetlenie liter puszkowych. Ze względu na wielkość dyfuzora najwęższy element litery może mieć 2,5 - 3 cm, a jeśli dyfuzor dotniemy lub dogniemy to nawet 1,5 cm. Diody rozmieszczane są co 35 mm (LED SI 35) i co 40 mm (LED SI 40). Moduły są wodoszczelne. Standardowo produkowane są o długościach: 20 cm, 30 cm, 40 cm, 50 cm, 60 cm, 100 cm i 120 cm. Modułów nie można dzielić. Możliwe jest jednak wyprodukowanie, na specjalne zamówienie, modułów dowolonej długości oraz o innej odległości między diodami.

Produkowane na potrzeby wykonawców reklam moduły posiadają na końcach łączówki, które umożliwiają łączenie w dłuższe łańcuchy. Jeżeli moduły pracują na zewnątrz bez żadnej dodatkowej osłony wskazane jest uszczelnienie łączówki np. taśmą izolacyjną PCV lub taśmą samowulkanizującą. Długość łańcucha podłączonego do jednego zasilacza jest ograniczona mocą 10 W i w zależności od gęstości rozmieszczenia diód i od ich koloru waha się od 4 do 6 m. Ze względu na dużą intensywność świecenia na diody stosowane są nakładki rozpraszające (dyfuzory).

Dzięki dyfuzorom uzyskuje się równomierność rozkładu światła w łańcuchu co ilustrują dwa zdjęcia:


Dzięki temu oświetlana powierzchnia może znajdować się już w odległości 5 - 6 cm (zależy od koloru i użytej plexi) a mimo to jest równomiernie oświetlona. LED SI produkowane są w kolorach: białym, żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. LED SI zasilane są napięciem stałym 24 V. Można użyć dowolnego zasilacza impulsowego. Możliwe jest uzyskanie efektu migotania łańcuchów w przypadku użycia zasilacza ze sterownikiem lub dodatkowego sterownika migotania, który pozwala na regulację częstotliwości pulsownia.

LED SI objęte są 5 letnią gwarancją producenta na elementy świecące modułów (powyższe nie dotyczy oczywiście uszkodzeń mechanicznych spowodowanych niewłaściwym montażem). Do podłoża LED SI najprościej, najszybciej i najwygodniej jest montować za pomocą opasek zaciskowych lub zalecanego przez producenta LED SI kleju. LED SI to doskonałe rozwiązanie wielu dotychczasowych problemów z oświetleniem nie tylko reklam.


Autor: Włodzimierz Cioć
Centrum Promocji REKLAMIX z Bydgoszczy
www.reklamix.pl


avatar użytkownika
+ + + +

Tekst opublikował użytkownik: reklamix

(Włodzimierz Cioć)

reklamix o sobie:

Pomagam robić reklamy. Dostarczam materiały, akcesoria, narzędzia i półfabrykaty do produkcji reklam. Zapraszam do sklepu stacjonarnego w Bydgoszczy oraz do sklepu internetowego "REKLAMIX - materiały do reklam" http://sklep.reklamix.pl

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Neolt – włoska jakość urządzeń do post-produkcji
Neolt specjalizuje się w produkcji urządzeń i akcesoriów do wielkoformatowej post-produkcji. Z tej włoskiej, rodzinnej fabryki z tradycjami, wychodzą na cały świat profesjonalne laminatory, piły, trymery automatyczne i wiele innych… sprytnych i ułatwiających pracę urządzeń.
Influencerzy testują produkty Aldi w ramach Wielkiego Testu sieci
ALDI rozwija kolejny etap kampanii marketingowej, która rozpoczęła się we wrześniu tego roku pod hasłem RAZ ALDI, ZAWSZE ALDI. Głównymi bohaterami kampanii są produkty marek własnych, a do ich testowania zapraszani są klienci i influencerzy.
Agencja 180heartbeats + JUNG v MATT wygrała przetarg na prowadzenie profili marki Tymbark – lidera na rynku soków, nektarów i napojów – w mediach społecznościowych.
Czytaj PL pobiło kolejny rekord – ponad 130 tysięcy przeczytanych książek w miesiąc
Ponad 130 tysięcy – tyle książek pobrali w tym roku uczestnicy akcji Czytaj PL, pobijając jednocześnie o prawie 50 procent rekord poprzedniej edycji. Polacy czytali od Islandii aż po Antarktydę – plakaty z kodami QR można było znaleźć na 4 kontynentach, w 14 krajach, blisko 1000 miejscowościach w Polsce i 28 miejscach za granicą. Aż 50 tysięcy osób specjalnie...
Iluminacje świąteczne z Polski od Kanady po Austarilę
Od mroźnego kanadyjskiego Quebecu po australijskie gorące Perth – Multidekor po raz kolejny rozświetla mapę świata! Z fabryki w Piastowie ruszyły dziesiątki tirów po brzegi zapakowanych zimowymi, świetlnymi ozdobami, które by rozjaśnić przestrzenie Paryża, Moskwy czy Madrytu pokonają ponad 45 tysięcy kilometrów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764