logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

LED SI - energooszczędne oświetlenie dla reklam

   25.09.2004, przeczytano 10903 razy

Diody elektoluminescencyjne (LED) coraz szerzej stosowane są dzięki znacznemu spadkowi cen w ostatnich latach. LED są doskonałym źródłem światła w reklamie np. do oświetlania liter blokowych, małych kasetonów, tworzenia napisów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/led-si---energooszczedne-oswietlenie-dla-reklam,2385,artykul.html

Główne zalety to::
- małe rozmiary
- dużą intensywność świecenia
- niskie zużycie energii
- niską emisję ciepła
- bardzo długą żywotność
- małą awaryjność
- niezawodność w niskich temperaturach
- odporność na uderzenia i wibracje
- bezpieczne napięcie zasilania

Wśród istniejących na rynku rozwiązań pojawiło się nowe, w którym uwzględniono potrzeby twórców reklam. LED SI są to diody elektroluminescencyjne o wysokiej intensywności świecenia umieszczone na sztywnych linijkach lub elastycznych pasach tworzących świecące moduły.

Sztywne linijki zalecane są do oświetlenia kasetonów ze względu na łatwość rozmieszczania ich w równych odstępach między rzędami, co zapewnia równomierność doświetlenia całej płaszczyzny. Zastosowanie LED SI pozwala zmniejszyć grubość kasetonu nawet do 5 cm. Dzięki różnorodności długości świecących linijek można równomiernie oświetlać także kasetony o skomplikowanych kszatałtach.

Typowym zastosowaniem elastycznych pasów jest oświetlenie liter puszkowych. Ze względu na wielkość dyfuzora najwęższy element litery może mieć 2,5 - 3 cm, a jeśli dyfuzor dotniemy lub dogniemy to nawet 1,5 cm. Diody rozmieszczane są co 35 mm (LED SI 35) i co 40 mm (LED SI 40). Moduły są wodoszczelne. Standardowo produkowane są o długościach: 20 cm, 30 cm, 40 cm, 50 cm, 60 cm, 100 cm i 120 cm. Modułów nie można dzielić. Możliwe jest jednak wyprodukowanie, na specjalne zamówienie, modułów dowolonej długości oraz o innej odległości między diodami.

Produkowane na potrzeby wykonawców reklam moduły posiadają na końcach łączówki, które umożliwiają łączenie w dłuższe łańcuchy. Jeżeli moduły pracują na zewnątrz bez żadnej dodatkowej osłony wskazane jest uszczelnienie łączówki np. taśmą izolacyjną PCV lub taśmą samowulkanizującą. Długość łańcucha podłączonego do jednego zasilacza jest ograniczona mocą 10 W i w zależności od gęstości rozmieszczenia diód i od ich koloru waha się od 4 do 6 m. Ze względu na dużą intensywność świecenia na diody stosowane są nakładki rozpraszające (dyfuzory).

Dzięki dyfuzorom uzyskuje się równomierność rozkładu światła w łańcuchu co ilustrują dwa zdjęcia:


Dzięki temu oświetlana powierzchnia może znajdować się już w odległości 5 - 6 cm (zależy od koloru i użytej plexi) a mimo to jest równomiernie oświetlona. LED SI produkowane są w kolorach: białym, żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. LED SI zasilane są napięciem stałym 24 V. Można użyć dowolnego zasilacza impulsowego. Możliwe jest uzyskanie efektu migotania łańcuchów w przypadku użycia zasilacza ze sterownikiem lub dodatkowego sterownika migotania, który pozwala na regulację częstotliwości pulsownia.

LED SI objęte są 5 letnią gwarancją producenta na elementy świecące modułów (powyższe nie dotyczy oczywiście uszkodzeń mechanicznych spowodowanych niewłaściwym montażem). Do podłoża LED SI najprościej, najszybciej i najwygodniej jest montować za pomocą opasek zaciskowych lub zalecanego przez producenta LED SI kleju. LED SI to doskonałe rozwiązanie wielu dotychczasowych problemów z oświetleniem nie tylko reklam.


Autor: Włodzimierz Cioć
Centrum Promocji REKLAMIX z Bydgoszczy
www.reklamix.pl


avatar użytkownika
+ + + +

Tekst opublikował użytkownik: reklamix

(Włodzimierz Cioć)

reklamix o sobie:

Pomagam robić reklamy. Dostarczam materiały, akcesoria, narzędzia i półfabrykaty do produkcji reklam. Zapraszam do sklepu stacjonarnego w Bydgoszczy oraz do sklepu internetowego "REKLAMIX - materiały do reklam" http://sklep.reklamix.pl

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Imagine Nation - Partner CxO Summit & Gala Partner Awards 2019
15 kwietnia br. w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, odbyła się konferencja oraz gala wręczenia nagród Partner CxO Summit & Partner Awards 2019. Wśród uczestników znaleźli się klienci i partnerzy oraz przedstawiciele firm należących do rodziny Dell Technologies. Za kompleksową realizację wszystkich działań trzeci rok z rzędu odpowiadała agencja Imagine Nation.
Mikrofony Saramonic w ofercie Foxfoto
W ofercie Foxfoto pojawiły się mikrofony dedykowane do smartfonów i tabletów z dwoma różnymi złączami: Saramonic SmartMic+ UC - z wejściem USB-C i Saramonic SmartMic+ Di z wejściem Lightning oraz teleskopowa tyczka przeznaczona dla mikrofonów typu shotgun Saramonic Magic BoomPole.
Portal Alior Banku Zafirmowani.pl najciekawszą bankową innowacją
Alior Bank zwyciężył w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Został doceniony za portal Zafirmowani.pl – nowatorski serwis internetowy skierowany do mikro i małych przedsiębiorstw. Portal zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu w kategorii Najciekawsza innowacja dla banku. W imieniu Alior Banku nagrodę odebrał Maciej Surdyk, wiceprezes...
Krzysztof Iwański: Plakat dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2019
Neon i bawełna,  kontrasty i faktury, wszystko to składające się na kulturową mozaikę współczesnego miasta – jest już plakat tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Zaprojektował go Krzysztof Iwański, uznany artysta wizualny, eksperymentujący z typografią, specjalizujący się w plakacie. Sam festiwal odbędzie się we wrześniu pod hasłem Współistnienie.
Niezwykła kampania autorstwa Grey Group
Krajowa Izba Kominiarzy i przedstawiciele trzech religii - PRAWOSŁAWNEJ, KATOLICKIEJ i MUZUŁMAŃSKIEJ biorą udział w kampanii edukacyjnej  mającej na celu zmianę zachowania ludzi, tak by uchronić ich przed zatruciem tlenkiem węgla.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764