logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Legenda Feniksa w spocie piwa Grimbergen

  PR 15.07.2019, przeczytano 285 razy
ilustracjastrzałka

Mityczny Feniks to symbol wiecznie odradzającego się życia. Powstający z popiołów ptak stał się także symbolem opactwa w Grimbergen w Belgii, w którym 900 lat temu powstało piwo Grimbergen. Legenda Feniksa i historia opactwa przeplatają się w najnowszym spocie marki, który od dziś emitowany jest w serwisach VOD oraz w Internecie, w ramach kampanii banerowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/legenda-feniksa-w-spocie-piwa-grimbergen,383245,artykul.html

Spot prezentuje historię opactwa, które mimo wyzwań i przeciwności losu przetrwało do dziś. Ojcowie Norbertanie z Grimbergen od 900 lat strzegą receptury, dzięki której powstaje wyjątkowe, aromatyczne piwo doceniane przez koneserów na całym świecie.

Opactwo jak Feniks

Opactwo Grimbergen powstało w 1128 r. Już po 14 latach spłonęło niemal doszczętnie w ogromnym pożarze. Ogień strawił je jeszcze dwukrotnie -  w roku 1566, gdy w Belgii trwały wojny religijne oraz w czasach rewolucji francuskiej, gdy w 1798 r. wojska Napoleona zrabowały i spaliły opactwo. Jednak za każdym razem było odbudowywane i powstawało jak legendarny Feniks z popiołów. Nic więc dziwnego, że mnisi przyjęli Feniksa jako swój symbol, a w herb wpisali maksymę „Ardet nec consumitur”, czyli „Spalone, ale nie zniszczone”.

Średniowieczna receptura

Bracia Norbertanie zaczęli warzyć piwo jako poczęstunek dla pielgrzymów oraz dla własnych potrzeb, gdyż w tamtych czasach było ono zdrowsze niż woda. Od średniowiecza strzegą i doskonalą recepturę swojego wyjątkowego trunku.

Wyjątkowe piwa z Grimbergen

Piwa z Opactwa Grimbergen zaspokoją podniebienia konsumentów o różnych gustach. Grimbergen Blonde to piwo o barwie złota oraz delikatnym smaku i aromacie dojrzałych owoców, goździków, lukrecji, miodu i skórki pomarańczy. Grimbergen Double-Ambreé charakteryzuje się delikatną słodyczą i niską goryczką. Ma ciemno-bursztynową barwę, korzenno-karmelowy aromat z nutą suszonej śliwki. Natomiast Grimbergen Blanche to jasne piwo pszeniczne o słomkowo-złotej barwie i aromacie cytrusów, goździków i kolendry. Walory piw Grimbergen zostały docenione m.in. nagrodą World Beer Award w 2018 r. – Grimbergen Blond zdobyło zloty medal, zaś Grimbergen Blanche i Double-Ambreé otrzymały srebro. Srebrny medal przyznano również Grimbergen Blanche w konkursie Brussels Beer Challenge w2018 r.

Filmowa historia opactwa

Spot idealnie oddaje klimat średniowiecza i Opactwa Grimbergen. Stworzyła go agencja Uncle Grey, reżyserem jest Rune Milton z Thirsty Films. Za przygotowanie kampanii na rynku polskim odpowiadają agencje: Work and Fun oraz Spacecamp, z kolei planowanie i zakup kampanii powierzono domowi mediowemu Initiative Media. Od 15 lipca spot można obejrzeć w serwisach VOD oraz na kanale YouTube marki Grimbergen.

Źródło: Carlsberg Polska

www.carlsbergpolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Digital signage, technologia która zmienia definicję reklamy
Plakat w witrynie sklepu czy ulotki rozrzucone po ulicach to już przeszłość. Sklepy coraz częściej stawiają na zdigitalizowane formy przekazu do klienta. Jak wskazują badania, trend ten stale się rozwija, a Polacy są otwarci na jego wykorzystywanie.
Umacnianie relacji w rodzinie celem kampanii Nierozerwalni
Więzi rodzinne są przez większość badaczy wskazywane jako jeden z najważniejszych czynników chroniących przed podejmowaniem przez młodych ludzi zachowań ryzykownych – podkreśla Robert Frączek z Państwowej Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To właśnie na ich istotę zwraca uwagę kampania Nierozerwalni.
Bożonarodzeniowa iluminacja rozświetliła Piłę
Centrum Piły rozświetlone zostało tysiącami światełek. Na placach Staszica oraz Konstytucji 3 Maja pojawiła się świąteczna iluminacja, która będzie ozdobą miasta przez cały okres świąteczno-noworoczny. Uroczystego rozświetlenia dokonali Piotr Głowski, prezydent Piły oraz Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. Wykonaniem i montażem instalacji zajęła się Enea...
Pracuj.pl wchodzi w świat e-sportu z T-mobile Ligą Akademicką
Pracuj.pl został oficjalnym partnerem T-Mobile Ligi Akademickiej - największych rozgrywek e-sportowych w Polsce skierowanych do społeczności studenckiej. Serwis jest pomysłodawcą i patronem nowej kategorii zawodów – mistrzostw w programowaniu „Coding Masters”. Zapisy do eliminacji trwają do 6 grudnia, a na zwycięzców rywalizacji czeka wysokiej klasy...
W Żywcu ruszyła Świąteczna Zwrotka Ż
Marka Żywiec zachęca mieszkańców Żywca do oddawania butelek zwrotnych bez paragonu w świątecznej akcji na rzecz środowiska. Oddając butelki w specjalnej strefie, która stanęła na żywieckim Rynku, mieszkańcy wesprą posadzenie drzew tlenowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764