logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Lexmark wyróżniony tytułem Lidera Zrównoważonego

  PR 01.07.2022, przeczytano 301 razy

Firma Lexmark zyskała tytuł branżowego lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju według raportu Sustainability Vendor Landscape 2022, przygotowanym przez firmę Quocirca, zajmującą się badaniem rynku druku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/lexmark-wyrozniony-tytulem-lidera-zrownowazonego,396444,artykul.html

Raport Quocirca Sustainability Vendor Landscape analizuje podejście producentów urządzeń drukujących do zrównoważonego rozwoju i ich działania z tego zakresu. W najnowszym wydaniu eksperci uhonorowali firmę Lexmark za przyjęcie zasad gospodarki cyrkularnej i skuteczną integrację praktyk zrównoważonego rozwoju w ramach globalnej działalności firmy.

– Konkretne działania w zakresie recyklingu i strategiczne podejście do produkowania wysokiej jakości urządzeń przyjaznych dla środowiska pozwoliło firmie Lexmark zająć pozycję lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. – mówi Louella Fernandes, Dyrektor w Quocirca. – Dzisiaj klienci podchodzą z dużą atencją do wyboru dostawców technologicznych, biorąc pod uwagę nie tylko ofertę produktów czy usług, ale też działania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że branża drukowania musi wyjść poza sprzęt, aby dostarczać swoim klientom rozwiązania i usługi, które pozwolą im ograniczyć własny wpływ na środowisko naturalne. W tym kontekście Lexmark jest zdecydowanie dobrym wyborem. – dodaje.

Nominując firmę Lexmark na pozycję lidera zrównoważonego rozwoju, eksperci Quocirca podkreślili następujące zasługi firmy:

 • Osiągnięcia w zakresie emisji dwutlenku węgla, zużycia energii i zasobów

 1. redukcja globalnej emisji CO2 o 62% od roku 2005, dążenie do osiągnięcia 40% redukcji (z poziomu z 2015 r.) do roku 2025;
 2. wprowadzenie polityki zerowego składowania i zerowego spalania odpadów, w ramach której 100% zwróconych wkładów jest ponownie wykorzystywanych lub poddawanych recyklingowi;
 3. wykorzystanie ponad 39% odzyskanego plastiku w nowych urządzeniach;
 4. wykorzystanie tworzyw PCR w 92% nowych urządzeń.

 • Dążenie do osiągnięcia pełnej neutralności węglowej do 2035 r.
 • Członkostwo w międzynarodowej inicjatywie środowiskowej Carbon Disclosure Project oraz międzynarodowych koalicjach branżowych Responsible Business Alliance i Responsible Mineral Initiatives.
 • Dołączenie do inicjatywy UN Global Compact.
 • Korzystanie z zarządzanych usług druku i funkcji zarządzania drukiem w chmurze, aby umożliwić klientom korzystanie ze wspólnej mocy obliczeniowej w chmurze, zmniejszając zużycie energii i papieru.
 • Nawiązanie partnerstwa z PrintReleaf, programem, który mierzy zużycie papieru i na tej podstawie realizuje ponowne zalesienie wyznaczonych obszarów, aby zrównoważyć liczbę ściętych drzew.
 • Podejście oparte na danych Smart Refresh, pozwalające określić, kiedy urządzenia rzeczywiście wymagają wymiany.

– Firma Lexmark ma duże doświadczenie w zakresie odpowiedzialnych, zrównoważonych praktyk. Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki zostały docenione na tak wysokim poziomie. – komentuje Mariusz Ożarowski, dyrektor zarządzający, Lexmark. – Nasza troska o środowisko naturalne zaczyna się od strategicznego projektowania produktów o dłuższej żywotności i sięga usług, rozwiązań i programów, pozwalających naszym klientom na zmniejszenie zużycia papieru i wydajne użytkowanie.

Poza ofertą skierowaną do klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju, Lexmark jest zaangażowany w tworzenie czystszej, bardziej inteligentnej i ekologicznej przyszłości w odniesieniu do własnej działalności globalnej. Przyjmując Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, Lexmark traktuje priorytetowo utrzymanie efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych w swoich zakładach produkcyjnych, badawczo-rozwojowych i biurowych na całym świecie.

Ponadto, firma buduje obecnie 2-megawatową instalację słoneczną, która dostarczy energię odnawialną do jej głównej siedziby w Lexington w stanie Kentucky. Oczekuje się, że w pierwszym roku eksploatacji bateria słoneczna wyprodukuje ponad 3,3 miliona kilowatogodzin (kWh). Jest to równoważne redukcji emisji gazów cieplarnianych emitowanych przez przeciętny samochód osobowy w wyniku przejechania prawie sześciu milionów mil. System zostanie uruchomiony wiosną 2023 roku.

Źródło: Lexmark

www.lexmark.com


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: mrogowski

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764