logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Lexmark z nowym podejściem do druku korporacyjnego

  PR 07.06.2019, przeczytano 182 razy

Firma Lexmark, wprowadza na rynek rozwiązanie infrastruktury druku w chmurze (Cloud Print Infrastructure) – usługę oferowaną w modelu „as a service”, która wykorzystuje technologię IoT i chmury. Dzięki Lexmark Cloud Print Infrastructure klienci mają dostęp do nowoczesnego i bezpiecznego środowiska druku poprzez usługę subskrypcji, w ramach której płacą za wolumen druku zamiast posiadać i zarządzać fizyczną infrastrukturą.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/lexmark-z-nowym-podejsciem-do-druku-korporacyjnego,382792,artykul.html

To zupełnie nowe podejście do druku pozwala działom IT na redukcję kosztów infrastrukturalnych i zarządczych, przy jednoczesnym zapewnieniu wyższego poziomu komfortu pracy użytkownika. Działom zakupów, które poświęcają czas na zarządzanie procesami przetargowymi i kompleksowe analizy, oferta zapewnia elastyczne opcje cenowe subskrypcji.

- W związku z tym, że organizacje dążą do uproszczenia procesów IT, infrastruktura druku w chmurze Lexmark „as a service” opiera się na infrastrukturze Lexmark zbudowanej na potrzeby MPS (Managed Print Services), upraszczając kwestie druku u naszych klientów. Możemy teraz podjąć pełen zakres wyzwań związanych z infrastrukturą druku, pozwalając klientowi skoncentrować się na potrzebnej mu wydajności druku, podczas gdy my zajmiemy się resztą - powiedział Allen Waugerman, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Lexmark.

Oferta Lexmark CPI upraszcza drukowanie, od akwizycji po zarządzanie IT i wsparcie dla użytkowników. Zarządzanie flotą drukarek w oparciu o gromadzone dane zapewnia lepszą komunikację pomiędzy urządzeniami. Sprzęt firmy Lexmark uwzględnia aktualne wzorce użytkowania, zabezpieczenia oraz przyszłe potrzeby w zakresie drukowania i skanowania. Skutkuje to możliwością niestandardowego zaprojektowania floty drukarek, która skaluje się w zależności od zmieniających się potrzeb. Urządzenia pozostają własnością Lexmark i są zarządzane przez Lexmark, co zapewnia elastyczność modelu rozliczeń finansowych w zależności od preferencji klienta.

Zarządzanie drukiem w chmurze umożliwia klientom wyeliminowanie infrastruktury fizycznej niezbędnej do obsługi środowiska druku, w tym serwerów druku w siedzibie klienta, udostępnianie tych serwerów, instalacje sterowników i zarządzanie kontami użytkownikow. Zamiast wysyłać dokumenty przez serwer druku do wyznaczonego urządzenia drukującego, dokumenty są przesyłane do chmury Lexmark, gdzie są przechowywane, aż użytkownik zaloguje się lub uwierzytelni się na drukarce. Funkcje obejmują bezpieczne drukowanie, drukowanie mobilne i opcję hybrydową.

IoT / Smart Services zostały zaprojektowane tak, aby tworzyły środowisko drukowania zawsze gotowe do pracy:

  • Proaktywne zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu zapewnienia zautomatyzowanego, dokładnego i terminowego dostarczania materiałów eksploatacyjnych.
  • Usługi predykcyjne oceniają stan urządzenia za pomocą algorytmów opartych na alarmach oraz odczytach z czujników, aby przewidzieć wymóg interwencji i zmaksymalizować czas dostępności urządzenia.
  • Proaktywne powiadamianie o urządzeniach informuje użytkowników o działaniach podjętych przez system, takich jak wysyłki tonera i harmonogramy dostaw usług.
  • Analiza danych bieżących zapewnia dane dotyczące wydajności urządzenia w czasie rzeczywistym.

- Urządzenia wielofunkcyjne Lexmark to inteligentne urządzenia IoT - powiedział Waugerman. - Stosujemy analizę do danych wyjściowych z czujników, która umożliwia świadczenie inteligentnych usług, ułatwiając przewidywanie potrzeb urządzeń i podejmowanie działań w celu maksymalizacji nieprzerwanego czasu sprawności, w tym automatycznego uzupełniania zapasów i usług predykcyjnych.

Infrastruktura druku w chmurze jako usługa jest dziś dostępna w Stanach Zjednoczonych bezpośrednio w firmie Lexmark.

Źródło: Lexmark


brak ikonki
+

Tekst opublikował użytkownik: olakowalska

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Cyfrowa maszyna Accurio Label 190 firmy Konica Minolta w drukarni Unidruk
Accurio Label 190 - cyfrowa maszyna do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w trybie rolowym została w ostatnim czasie uruchomiona w firmie Unidruk z Krakowa. Nowa usługa - związana z cyfrową produkcją etykiet tej prężnie działającej drukarni, dotychczas bazującej na szeroko pojętym akcydensie - adresowana jest do drukarń fleksograficznych, realizujących wysokie nakłady oraz...
Technologia Apogee Cloud w szwajcarskiej firmie Merkur Druck
Od pewnego czasu cztery zakłady poligraficzne, należące do szwajcarskiej grupy medialnej Merkur Druck, w części związanej z cyfrowym prepressem realizują swoją produkcję w oparciu o działające „w chmurze” rozwiązanie workflow – Apogee Cloud firmy Agfa. Jak podkreślają przedstawiciele drukarń użytkujących ten oferowany w ramach usługi SaaS (Software as a...
Api na targach Packaging Innovations 2019
Po raz kolejny API Group będzie wystawcą londyńskiej edycji targów Packaging Innovations, organizowanych w dniach 11-12 września br. Najważniejszą premierą, prezentowaną na stoisku firmy (nr A34), będzie kolejna edycja specjalnego wydawnictwa dedykowanego najnowszym trendom w branży opakowań i etykiet luksusowych – API Trends Folio, uwzględniającego okres od...
Labelexpo Europe 2019: targowe zapowiedzi partnerów System P
Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe 2019 swoją ofertę, w tym światowe premiery, zaprezentują producenci rozwiązań dla branży opakowaniowej i etykietowej, reprezentowani w naszym kraju przez System P: AVT, DCM Usimeca, Lesko Engineering, Lundberg, MPS oraz Rietstack. Z myślą o klientach z Polski, wybierających się na tę najważniejszą imprezę wystawienniczą...
Konica Minolta: ponad 1500 instalacji Accurio Pro Flux w Europie
Konica Minolta odnotowała półtora tysiąca instalacji oprogramowania Accurio Pro Flux, zrealizowanych na rynku europejskim. Jak podkreśla Michał Wiśniewski, Production Printing &Solutions Product Manager w polskim oddziale tej firmy, średniej wielkości drukarnia wykonująca około 10 zleceń dziennie (przy hipotetycznym założeniu, że jedno zlecenie to około pięć tysięcy broszur...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764