logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Lexmark z nowym podejściem do druku korporacyjnego

  PR 07.06.2019, przeczytano 137 razy

Firma Lexmark, wprowadza na rynek rozwiązanie infrastruktury druku w chmurze (Cloud Print Infrastructure) – usługę oferowaną w modelu „as a service”, która wykorzystuje technologię IoT i chmury. Dzięki Lexmark Cloud Print Infrastructure klienci mają dostęp do nowoczesnego i bezpiecznego środowiska druku poprzez usługę subskrypcji, w ramach której płacą za wolumen druku zamiast posiadać i zarządzać fizyczną infrastrukturą.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/lexmark-z-nowym-podejsciem-do-druku-korporacyjnego,382792,artykul.html

To zupełnie nowe podejście do druku pozwala działom IT na redukcję kosztów infrastrukturalnych i zarządczych, przy jednoczesnym zapewnieniu wyższego poziomu komfortu pracy użytkownika. Działom zakupów, które poświęcają czas na zarządzanie procesami przetargowymi i kompleksowe analizy, oferta zapewnia elastyczne opcje cenowe subskrypcji.

- W związku z tym, że organizacje dążą do uproszczenia procesów IT, infrastruktura druku w chmurze Lexmark „as a service” opiera się na infrastrukturze Lexmark zbudowanej na potrzeby MPS (Managed Print Services), upraszczając kwestie druku u naszych klientów. Możemy teraz podjąć pełen zakres wyzwań związanych z infrastrukturą druku, pozwalając klientowi skoncentrować się na potrzebnej mu wydajności druku, podczas gdy my zajmiemy się resztą - powiedział Allen Waugerman, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Lexmark.

Oferta Lexmark CPI upraszcza drukowanie, od akwizycji po zarządzanie IT i wsparcie dla użytkowników. Zarządzanie flotą drukarek w oparciu o gromadzone dane zapewnia lepszą komunikację pomiędzy urządzeniami. Sprzęt firmy Lexmark uwzględnia aktualne wzorce użytkowania, zabezpieczenia oraz przyszłe potrzeby w zakresie drukowania i skanowania. Skutkuje to możliwością niestandardowego zaprojektowania floty drukarek, która skaluje się w zależności od zmieniających się potrzeb. Urządzenia pozostają własnością Lexmark i są zarządzane przez Lexmark, co zapewnia elastyczność modelu rozliczeń finansowych w zależności od preferencji klienta.

Zarządzanie drukiem w chmurze umożliwia klientom wyeliminowanie infrastruktury fizycznej niezbędnej do obsługi środowiska druku, w tym serwerów druku w siedzibie klienta, udostępnianie tych serwerów, instalacje sterowników i zarządzanie kontami użytkownikow. Zamiast wysyłać dokumenty przez serwer druku do wyznaczonego urządzenia drukującego, dokumenty są przesyłane do chmury Lexmark, gdzie są przechowywane, aż użytkownik zaloguje się lub uwierzytelni się na drukarce. Funkcje obejmują bezpieczne drukowanie, drukowanie mobilne i opcję hybrydową.

IoT / Smart Services zostały zaprojektowane tak, aby tworzyły środowisko drukowania zawsze gotowe do pracy:

  • Proaktywne zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu zapewnienia zautomatyzowanego, dokładnego i terminowego dostarczania materiałów eksploatacyjnych.
  • Usługi predykcyjne oceniają stan urządzenia za pomocą algorytmów opartych na alarmach oraz odczytach z czujników, aby przewidzieć wymóg interwencji i zmaksymalizować czas dostępności urządzenia.
  • Proaktywne powiadamianie o urządzeniach informuje użytkowników o działaniach podjętych przez system, takich jak wysyłki tonera i harmonogramy dostaw usług.
  • Analiza danych bieżących zapewnia dane dotyczące wydajności urządzenia w czasie rzeczywistym.

- Urządzenia wielofunkcyjne Lexmark to inteligentne urządzenia IoT - powiedział Waugerman. - Stosujemy analizę do danych wyjściowych z czujników, która umożliwia świadczenie inteligentnych usług, ułatwiając przewidywanie potrzeb urządzeń i podejmowanie działań w celu maksymalizacji nieprzerwanego czasu sprawności, w tym automatycznego uzupełniania zapasów i usług predykcyjnych.

Infrastruktura druku w chmurze jako usługa jest dziś dostępna w Stanach Zjednoczonych bezpośrednio w firmie Lexmark.

Źródło: Lexmark


brak ikonki
+

Tekst opublikował użytkownik: olakowalska

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Maszyny introligatorskie Grafmasz w Madimo
Drukarnia Madimo działa w Poznaniu, w obecnym kształcie, od 2013 roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy drukarnia poczyniła szereg inwestycji w rozbudowę własnego zaplecza introligatorskiego. Wśród zakupionych urządzeń znalazło się 5 rozwiązań  z oferty firmy Grafmasz.
Drukarnia Print Hero jako jedna z pierwszych w Polsce z Latexem R2000
Drukarnia Wielkoformatowa Print Hero działa w branży reklamowej od ponad 10 lat. Posiada własny park maszynowy, halę produkcyjną oraz urządzenia do procesu wykończeniowego. Od maja bieżącego roku, do tego grona dołącza najnowszy model serii latexowej HP Latex R2000 i tym samym wzbogaci on możliwości produkcyjne PRINT HERO między innymi o ekologiczny druk na podłożach płaskich....
Nilpeter świętuje setne urodziny firmy
1 maja 2019 roku w swojej siedzibie w duńskim Slagelse firma Nilpeter, założona w 1919 roku w Kopenhadze przez dwóch przyjaciół, obchodziła okrągłą, setną rocznicę istnienia. Przedsiębiorstwo do dzisiaj pozostaje w rękach rodziny założycieli i obecnie jest zarządzane przez trzecie (w osobie Larsa Eriksena) oraz czwarte (w osobie Petera Eriksena) pokolenie właścicieli. W...
W ramach transformacji cyfrowej Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) systematycznie rozszerza swoje cyfrowe modele biznesowe. W ramach tej strategii firma nabyła start-up Crispy Mountain GmbH z Moguncji w Niemczech, który oferuje Keyline, opartą na chmurze platformę zarządzania drukarnią. Współpraca z Crispy Mountain pozwoli zaoferować platformę...
Koenig & Bauer o cyfrowej transformacji i Connected Services - cz. 2.
W dniach 16. i 17. maja pod hasłem „Koenig & Bauer 4.0 – druk akcydensowy & Connected Services“ firma Koenig & Bauer zaprezentowała specjalistom akcydensowym z całego świata swoją ofertę z zakresu transformacji cyfrowej oraz usług opartych o zbieranie danych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764