logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Linkleaders rozwija data-driven PR i tworzy dat:awesome

  PR 13.05.2022, przeczytano 388 razy

Spośród ok. 79 bilionów gigabajtów globalnych danych tworzonych co roku tylko 10% stanowią unikalne treści, a 90% jest replikowane. Te 10% jest najcenniejsze i ma największą wartość dla komunikacji i storytellingu, budujących silny marketing. Tworząc usługę dat:awesome, Linkleaders odpowiada na potrzeby komunikacji marek w obliczu rosnącej liczby danych, rywalizacji o uwagę odbiorców i klientów oraz zapotrzebowania na treści promowane przez algorytmy. Oferta kierowana jest nie tylko do działów komunikacji i marketingu, ale także biznesu, sprzedaży czy HR, wspierając komunikację wewnętrzną i rekrutację.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/linkleaders-rozwija-data-driven-pr-i-tworzy-dat%3Aawesome,395837,artykul.html

Od maja 2022 pod marką dat:awesome realizowany jest szeroki zakres działań agencji Linkleaders z obszaru data-driven communication, wspierających media relations, marketing, sprzedaż, komunikację wewnętrzną i rekrutacyjną. Zespół dat:awesome jeszcze w okresie pilotażowym zrealizował pierwsze projekty dla rynku polskiego i europejskiego.

Data-driven PR w ujęciu Linkleaders łączy w jednym ekosystemie cały cykl komunikacji wokół badań i danych oraz analizę wyników i ewaluację kampanii. Zespół dat:awesome może realizować złożone działania PR oraz content marketingowe w oparciu o własną analitykę, interpretacje danych oraz storytelling dotyczący dowolnego zjawiska, trendu lub procesu biznesowego klienta. To kolejny krok Linkleaders w rozwoju portfolio data-driven PR dla branży nieruchomości, IT, rekrutacji, finansów i usług biznesowych.

- Rozwój Linkleaders to efekt konsekwentnego inwestowania w mocne specjalizacje, w których kumulujemy know-how. Komunikacja oparta na danych i unikalnej branżowej wiedzy od zawsze jest obecna w naszych działaniach. Jednak dziś kierunek data-driven jest ważniejszy, niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego postanowiliśmy stworzyć spójną ofertę łączącą wysokiej klasy PR i content marketing, doświadczenie badawcze, storytelling wokół danych oraz zrozumienie potrzeb biznesowych klientów – komentuje Tomasz Podolak, Założyciel Linkleaders.

Od początku 2022 roku zespół dat:awesome przejął całkowicie obsługę cyklicznych działań badawczych Linkleaders dla Grupy Pracuj, przygotowując m.in. raport Pracuj.pl „Dwa lata nowej zawodowej normalności” - dotyczący zmian na rynku pracy w obliczu pandemii koronawirusa - oraz kampanię PR towarzyszącą badaniu. Natomiast na przełomie I i II kwartału br. na zlecenie SAP, globalnego lidera IT dla biznesu, przygotowano raporty dotyczące technologii chmurowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Opracowania zrealizowane w angielskiej i polskiej wersji językowej omawiają dane dla sześciu rynków regionu CEE.

Liderem i pomysłodawcą projektu dat:awesome jest Przemysław Kuć, Head of Data&Insight w Linkleaders, ekspert z ponad 12-letnim doświadczeniem, odpowiadający za rozwój praktyki data-driven w agencji. W jego portfolio znajdują się m.in. projekty dla Pracuj.pl, SAP, Shell, Accenture, Luxoft czy HP. Prowadzone przez niego kampanie Linkleaders zdobyły siedem nagród w konkursie Złote Spinacze.

- W ostatnich latach w Polsce można było dostrzec rosnący rozdźwięk między dużą rolą insightów badawczych w komunikacji korporacyjnej, a jakością opartych na nich treści i działań PR. Wiele firm wciąż nie wykorzystuje w pełni potencjału wiedzy, jakim dysponują. W dat:awesome pomagamy go wydobyć, angażując kluczowych odbiorców naszych klientów w opowieści wokół danych. Oferta zamyka się w modelu 360, w ramach którego możemy odpowiadać za komunikację data-driven od etapu tworzenia strategii aż po ewaluację wyników lub wskoczyć na projekt na dowolnym etapie. Działamy na sprawdzonym polu, którego efektywności dowodzi zaufanie pierwszych klientów dat:awesome i nagrody Linkleaders za data-driven PR – komentuje Przemysław Kuć, Head of Data&Insight w Linkleaders, lider projektu data.awesome.

IV kwartał 2021 roku i I półrocze 2022 roku oznaczały dla Linkleaders dynamiczny rozwój i nowe projekty. Do grona klientów agencji dołączyli m.in. deweloper STRABAG Real Estate, kancelaria prawna CMS, Commerzbank, firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim, platforma rekrutacyjna dla IT the:protocol oraz GoodHabitz – europejski lider e-learningu. Firma wygrała także drugi przetarg na obsługę mBanku w obszarze employer brandingu przez kolejne trzy lata.

Źródło: Linkleaders

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Od stycznia 2023 roku agencja Clue PR rozpoczęła współpracę z liderem branży carpoolingowej, firmą BlaBlaCar, Współpraca ta jest wynikiem wygranego przez agencję przetargu.
Neuron Agencja PR rozpoczęła współpracę z Otovo, wiodącą firmą na rynku energii słonecznej w Europie, która obecna jest w 13 krajach, m.in. Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, a od dwóch lat także w Polsce.
Joomp na wydarzeniach branżowych w styczniu
Dopiero co zaczął się miesiąc, a Joomp już zdążył być obecny na trzech imprezach targowych w tym sezonie. Nie zwalniamy tempa i cały czas promujemy portal Joomp podczas imprez branżowych.
Ikea ogłasza współpracę ze znaną fotografką Annie Leibovitz
Grupa Ingka, największy franczyzobiorca IKEA, opublikowała niedawno roczny raport „IKEA. Życie w domu 2022”. Z badania przeprowadzonego wśród ponad 37 000 osób w 37 krajach wynika, że prawie połowa ludzi na świecie (48%, w Polsce 37%) ma wrażenie, że obraz kreowany przez media nie odzwierciedla realiów ich życia w domu.
Nowość w ofercie Integart – ekologiczne płyty Swedboard® na targach RemaDays 2023
W dniach 1-3 lutego zapraszamy na nasze stoisko F3.22 w hali F Ptak Warsaw Expo, gdzie podczas targów RemaDays 2023 zaprezentujemy nowości w naszym portfolio – kreatywne płyty do konstrukcji 3D o unikalnej strukturze. Materiał, z którego wykonano płyty to najlepsza na rynku sztywna tektura posiadająca certyfikat FSC,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764