logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

List od Mikołaja: kampania świąteczna Empiku

  PR 28.11.2017, przeczytano 1518 razy
ilustracjastrzałka

Przed tegorocznymi Świętami Empik zachęca wszystkich do pisania listów, ale nie tych do Mikołaja – z listą życzeń prezentowych. Kampanii świątecznej Empiku „Najważniejsze znajdziesz w środku” przyświeca idea niesienia bliskim ważnych słów w formie listu dołączonego do prezentu. Akcja obejmuje różne odsłony – między innymi animowaną etiudę, która będzie miała premierę telewizyjną 1 grudnia na antenie TVN przed głównym wydaniem Faktów. A także wydanie książki charytatywnej oraz konkurs, w którym można wygrać wycieczkę do Laponii.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/list-od-mikolaja%3A-kampania-swiateczna-empiku,34652,artykul.html

Dwuminutowa animacja, którą będzie można obejrzeć po raz pierwszy w telewizji 1 grudnia tuż przed głównym wydaniem Faktów TVN o g.19.00 opowiada historię trzyosobowej rodziny, w której co roku w wigilijny wieczór ojciec znikał z domu. Dorastający syn nie rozumiał tego zachowania do czasu, gdy pod choinką znalazł magiczny list, dzięki któremu odkrył niezwykłą tajemnicę swojego taty… – Film w delikatny sposób dotyka tematu relacji ojca z synem, nieobecności tego pierwszego, będącej ciężarem dla obu i komunikacji, która jest źródłem zrozumienia oraz budowania bliskości. Święta to czas, kiedy bardziej otwieramy serca, a zatem okazja, aby wyrazić swoją wdzięczność, docenić, powiedzieć co w sobie nawzajem pięknego widzimy – podkreśla Mira Dobek, Dyrektor Marketingu Empiku.

Za kreację odpowiada GREY Group Poland, za produkcję Studio Animacji Human Ark (reżyserzy: Wojtek Wawszczyk i Tomasz Lew Leśniak), natomiast za strategię działań mediowych oraz ich implementację dom mediowy MEC. Muzyka do filmu została skomponowana przez Mikołaja Stroińskiego.

Poza 130-sekundową animacją, którą można zobaczyć również w Internecie, kampania opiera się na 60-sekundowym filmie, emitowanym między innymi na antenie TVN, Polsat, na telewizyjnych kanałach tematycznych a także w kinach. – Dla marki z taką tradycją chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego i niestandardowego, coś, czego nikt w Polsce nie zrobił i co będzie oddawało ducha Empiku. Dlatego na Święta zdecydowaliśmy się na dwuminutowy, animowany film, który po pierwsze, wykorzystuje dziedzictwo wielu wspaniałych lat polskiej animacji, ale także w wyjątkowy sposób roztacza świąteczną magię – podkreśla Jakub Korolczuk, Executive Creative Director GREY Group Poland.

W Empiku będzie można znaleźć specjalną okolicznościową papeterię do napisania listu od Mikołaja i dołączenia do prezentów pod choinką. –  Ma ona mobilizować do tego, aby podarować bliskim ciepłe słowa, podziękować za to, co otrzymaliśmy w ciągu całego roku: za dobro, miłe gesty czy przekazać coś, co na co dzień przychodzi z trudem lub o czym zapominamy w ferworze obowiązków. W końcu każdy z nas staje się Mikołajem na tych kilka dni w roku – mówi Olga Tobiasz, Brand Manager Empiku.

W ramach kampanii świątecznej, Empik przygotował również konkurs „List dobrych emocji”. Można w nim wygrać nagrody nie tylko dla siebie, ale dla bliskich: naszych osobistych świętych Mikołajów – między innymi dwuosobową wycieczkę do Laponii. Aby wziąć udział w akcji należy napisać list, który można zacząć od słów: „Drogi Święty Mikołaju, w tym roku chcę podziękować...” i wysłać w salonie Empik lub przez stronę http://www.empik.com/listdobrychemocji.

Uzupełnieniem, a zarazem nieodłącznym elementem tegorocznej kampanii świątecznej Empiku jest wydana specjalnie z tej okazji książka „List od...” (Wydawnictwo Wilga), napisana przez Katarzynę Ryrych. Przeprowadza ona dziecko przez świat dobra i zła, a robi to w nietuzinkowy sposób: poprzez ciekawą fabułę, błyskotliwe dialogi, ale i nowoczesny slang, wpleciony w rozmowy o poważnych sprawach. To nie tylko ciepła i wzruszająca opowieść, w której na próżno szukać milusińskich elfów i brodatego Świętego Mikołaja, ale też pierwsza książka, która w bezpośredni sposób pomaga dzieciom.

Cały zysk z jej sprzedaży zostanie przekazany fundacji Zaczytani.org na tworzenie Bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach. Kampanię promocyjną wspólnej akcji charytatywnej Empiku i fundacji Zaczytani.org wspierają m.in.: Agnieszka Sienkiewicz, Natalia Niemen, Katarzyna Pakosińską, Olga Frycz, Beata Pawlikowska, Małgorzata Ostrowska czy Radosław Pazura z Dorotą Chotecką.

Źródło: Empik

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bolton Polska wybiera agencję Streetcom
BOLTON Polska rozwija współpracę z agencją Streetcom od 2 lat i teraz ponownie wybrała ją do realizacji kampanii Influencer marketingowych dla swoich brandów. Streetcom odpowiada za działania przede wszystkim dla marek Rio Mare i Meglio.
Agencja mediowa Initiative (IPG Mediabrands) po raz trzeci z rzędu wygrała przetarg na kompleksową obsługę mediową FoodCare. Oznacza to kontynuację współpracy rozpoczętej w maju 2022 roku.
PR Hub oraz Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk nawiązały współpracę pod kątem obsługi PR naukowego projektu badawczego podejmującego tematykę kulturowo wrażliwych miar rozwoju społecznego i dobrostanu społecznego. Projekt realizowany jest w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki w programie GRIEG.
More Bananas i Semcore partnerami biznesowymi
Agencje More Bananas i firma Semcore zostały partnerami biznesowymi. Mają wspólnie prowadzić i realizować działania marketingowe dla polskich i zagranicznych marek.
Julia Żugaj i konkurs na parówkowe śniadanie w kampanii Tarczyński
Marka Tarczyński wystartowała z nową akcją konkursową, w której zachęca do podzielenia się swoimi kreatywnymi przepisami na śniadanie z wykorzystaniem parówek z linii Tarczyński Naturalnie. To nie tylko okazja do dobrej zabawy w kuchni, ale również szansa na wygranie niepowtarzalnych nagród. Autor przepisu, który podbije serce Julii Żugaj,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764