logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

List otwarty branży cyfrowej w sprawie Aktu o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act)

  PR 30.09.2022, przeczytano 479 razy

IAB Polska wraz z wiodącymi organizacjami branży reklamy cyfrowej (SMB, ZCP, eIzba, ZPPM Lewiatan, PIIT) wystosował list do Premiera ws. Aktu o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/list-otwarty-branzy-cyfrowej-w-sprawie-aktu-o-uslugach-cyfrowych-%28digital-services-act%29,397417,artykul.html

List otwarty branży cyfrowej w sprawie Aktu o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act)

Rozporządzenie Akt o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act) to najważniejszy od ponad 20 lat akt prawny dotyczący prowadzenia działalności gospodarczej w internecie. Ma on szczególne znaczenie dla użytkowników internetowych, przedsiębiorców oraz platform jako dostawców usług cyfrowych. Branża cyfrowa z zadowoleniem przyjęła więc informację o zaakceptowaniu rozporządzenia przez Parlament Europejski w lipcu br. Stanowi to kolejny ważny krok w kierunku zwiększenia zaufania użytkowników i przedsiębiorców do internetu.

Konstytucja internetu, jak potocznie nazywany jest DSA, to kluczowy w ostatnich latach akt legislacyjny, który nie tylko aktualizuje przepisy o handlu elektronicznym, ale jednocześnie uzupełnia wiele innych obowiązujących aktów prawnych. Jako przedstawiciele branży cyfrowej, reprezentujący szerokie grono interesariuszy oraz podmiotów, które bezpośrednio objęte będą przepisami rozporządzenia DSA, zwracamy się do Pana Premiera o zainicjowanie dialogu i głębokiej współpracy z rynkiem w zakresie wdrażania i stosowania DSA. Dotyczy to w szczególności kwestii wyznaczenia organu, który będzie w Polsce Koordynatorem ds. usług cyfrowych, a więc będzie odpowiadał za nadzorowanie i egzekwowanie nowych przepisów. Niewątpliwie jest to jedna z kluczowych decyzji, jakie polski rząd będzie musiał podjąć w ramach implementacji przepisów rozporządzenia DSA.

W niniejszym liście chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii związanych z wdrożeniem i stosowaniem przepisów rozporządzenia DSA oraz przekazać Panu Premierowi najważniejsze postulaty, jakie pojawiły się w trakcie jednej z pierwszych debat dot. „DSA i regulatora internetu”, jaka miała miejsce podczas konferencji „Akt o Usługach Cyfrowych a regulator internetu w Polsce” w dn. 8 września br.

  • Cały list dostępny jest TUTAJ[PDF]

Źródło: IAB Polska

www.iab.org.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Obserwacja zachowań 450 tys. konsumentów w ponad 710 obiektach wykazała, że w I kwartale br. ruch w galeriach spadł o blisko 5% rdr. Natomiast odwiedzających było o niecały 1% mniej niż rok wcześniej. Częstotliwość wizyt zmniejszyła się rok do roku o ponad 4%, za to zwiększył się czas spędzany w tego typu placówkach. Ostatnio był średnio dłuższy o ponad 2...
Leasing uwolniony z papieru po 24 latach?
Czy umowę leasingu, podobnie jak umowę kredytu lub pożyczki, będzie można wreszcie zawrzeć elektronicznie? Jest projekt ustawy, który usuwa archaiczny nakaz zachowania formy pisemnej, obowiązujący od 2000 roku . Oszczędności z wyeliminowania papierowych umów leasingu mogą wynieść ok. 15 mln zł rocznie – szacuje Carsmile.
Co Polacy kupują przez internet? Trendy w e-commerce
Klienci, którzy przyzwyczaili się do kupowania w sieci, są w niej coraz aktywniejsi. W konsekwencji z roku na rok w wielu kategoriach poziom wydatków rośnie, a co za tym idzie, zwiększa się także wartość polskiego rynku e-commerce.
Zetki o Zetkach. Jakie jest pokolenie Zet w Polsce?
Roszczeniowi małolaci, którym nie chce się pracować, przyklejeni do smartfona i liczący się jedynie z opinią influencerów? O generacji Zet krąży wiele mitów. Co jest jednak najważniejsze dla osób urodzonych w latach 1997-2012? Jacy powinni być ich zdaniem pracodawcy? Na co najczęściej wydają pieniądze? Czy gromadzą...
Odczyt Barometru EFL na II kwartał br. wyniósł 52,6 pkt. i jest o 0,1 pkt. wyższy w ujęciu kwartalnym i o 4,9 pkt. wyższy w ujęciu rocznym. Obecnie odnotowana wartość to najwyższy wynik od II kwartału 2021 roku (52,8 pkt.), a w ostatnich pomiarach zauważalny jest systematyczny wzrost wartości wskaźnika Barometru. Eksperci EFL zwracają także uwagę na rosnący już od roku...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764