logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Litery blokowe ze świecącym bokiem

   04.04.2003, przeczytano 3993 razy

Jak najtaniej wykonać litery przestrzenne ze świecącym bokiem? W jaki sposób przygotować "boczki" liter żeby uniknąć dziur w całości i żeby nie było prześwitów między czołem litery i jej bokiem? Czy jest to wykonalne bez zaawansowanych urządzeń do cięcia i klejenia pleksi?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/litery-blokowe-ze-swiecacym-bokiem,1559,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Podstawową sprawa jest dokładne wycięcie czoła litery i jej boków. teoretycznie można korzystać z pilarki, jednak najlepiej do tego nadaje się ploter frezująco-grawerujący. Miejsca łączeń pleksi powinny być wyfrezowane albo pod kątem 45 stopni albo w „schodek” i dopiero wtedy klejone (zwiększa się przez to między innymi powierzchnię klejenia, a więc i wytrzymałość oraz trwałość liter). Wszelkiego rodzaju łuki i zagięcia wyginane są termicznie (i jest to chyba najtrudniejsza część - najczęściej tutaj występują pęknięcia i dziury). Inną możliwością wykonania litery z świecącym bokiem jest zastosowanie specjalnej taśmy aluminiowej z wstawką z tworzywa sztucznego. W takim przypadku nie świeci cały bok litery, jednak efekt wizualny jest ciekawy, a litery łatwiejsze do wykonania.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Arkadiusz Trojanowski

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

czy mogę prosic o więcej informacji na temat termo-formowania plexi, tzn jakie są metody czego i jak używamy, mam do wykonania logo firmy do wnętrza i alurapid odpada - może ktoś opisze "krok po kroku" lub da namiar na jakieś strony czy materiały...
wszelkie info bardzo :-) mile widziane
666

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764