logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Litery z węży świetlnych

   17.12.2003, przeczytano 11050 razy

Mam pytanie na temat węży świetlnych. Chcę sam stworzyć napis i nie wiem jak się łączy ze sobą litery, czy do tego są potrzebne jakieś złączki, przejściówki?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/litery-z-wezy-swietlnych,2001,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Najczęściej tego typu napisy wykonuje się z jednego kawałka węża świetlnego, a miejsca, które nie mają świecić (czyli np. łączenia liter) okleja się folią w kolorze np. elewacji. W przypadku gdy napis ma być wykonany z węża w dwóch kolorach stosuje się złączki (klejone lub skręcane) dostępne u dostawcy węża.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Arkadiusz Trojanowski

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

ja wykonuję litery z węży świetlnych w następujący sposób: jako podłoże stosuję płytę PCV,najczęsciej 5 lub 6 mm, na tla właściwym wyklejam wycięty w tym samym kolorze napis, jest on niewidoczny z nawet niedużej odległości, natomiast jest widoczny z bliska, co pomaga kształtować wąż. Wąż kształtujemy ręcznie (włączony - jest wtedy bardziej elastyczny). Przymocowywyjemy go do płyty nawiercając otwory w płycie i montując za pomoca bezbarwnych zacisków do kabli elektrycznych. Częsci niewidoczne napisu po prostu przechodzą pod spodem płyty, dzięki temu nie muszę się martwić ich ukrywaniem czy zakrywaniem. Całość jest wykonanan z jednego kawałka węża. Efekt jest bardzo ciekawy. POLECAM.

avatar użytkownika
,

Zamiast węży świetlnych polecam elastyczne węże diodowe z dyfuzorami rozpraszającymi światło - LED SI. Są dostępne w odcinkach 20 - 120 cm (lub dłuższe specjalne na zamówienie), diody rozmieszczone są co 35 lub 40 mm, są bardziej elastyczne niż wąż świetlny, mniej pobierają prądu, dają ostre światło i są duuuużo bardziej niezawodne (jak to LED'y). Dostępne w REKLAMIX'ie.

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764