logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Logo województwa pomorskiego do prokuratury

   27.05.2015, przeczytano 1642 razy
ilustracjastrzałka

Po anonimowym donosie prokuratura w Gdańsku bierze pod lupę sprawę kontrowersyjnego logo województwa pomorskiego autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Decyzja o wszczęciu śledztwa ma zapaść w ciągu najbliższego miesiąca.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/logo-wojewodztwa-pomorskiego-do-prokuratury,24989,artykul.html

Według informacji opublikowanych na portalu gazeta.pl do gdańskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, którego zasadność ma zostać przez śledczych oceniona w terminie miesiąca. Zawiadomienie było anonimowe i zawierało kserokopię artykułu prasowego na temat zamówienia i realizacji projektu logo. I właśnie sama treść artykułu okazała się zdaniem prokuratury wystarczająca aby wszcząć postępowanie sprawdzające.

Urząd marszałkowski będący w tym wypadku zleceniodawcą, został zobowiązany do dostarczenia prokuraturze pełnej dokumentacji i złożenie niezbędnych wyjaśnień, dotyczących m.in. wyboru wykonawcy, zakresu zlecenia i kwestii jego sfinansowania.

Przypomnijmy - koszty stworzenia logotypu przekroczyły 90 tys. zł, zaś sam Andrzej Pągowski tłumaczył, że wymagało to ponad pół roku pracy, rozmów i analiz. Znak wywołał falę kontrowersji i krytyki, nie tylko wśród internautów ale także w środowisku zawodowych projektantów grafiki i wykładowców akademickich. Wykonawca został wyłoniony poza konkursem.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Miliony ekspertów pisały pod nazwiskami, a donos złożył jakiś przebrzydły anonim.

avatar użytkownika
,

Krok w dobrą stronę mocy.

avatar użytkownika
,

No i gitara.

avatar użytkownika
,

Czyli podatnicy zostaną dodatkowo obciążeni kosztownym postępowaniem prokuratury. A jak się okaże, że Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego jest winny, to jeszcze się będziemy zrzucać na karę, która zostanie na niego nałożona, bo przecież urzędnicy, jako osoby fizyczne, zwykle nie ponoszą żadnych konsekwencji.
W takich momentach jestem za publiczną karą chłosty :)

avatar użytkownika
,

Spoko - pan Pągowski w odpowiedzi na zarzuty stwierdził m.in. że niektóre jego projekty to KAMIENIE MILOWE POLSKIEJ KULTURY. Nie wiemy czy miał na myśli ten znak, czy może logo Wojska Polskiego, ale jak się prokurator o tych kamieniach dowie to pewnie nie odważy się wszczynać śledztwa. A że donos był anonimowy to i nie będzie się komu zażalić na decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia postępowania...  

Najnowsze w tym dziale

Tocząca się od października 2013 roku sprawa sądowa w związku z zarzutami wobec spółki Currency One SA wniesiona przez Cinkciarz.pl zakończyła się nieprawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Poznaniu. Zasądza on odszkodowanie i zobowiązuje do złożenia oświadczeń. Currency One zapowiada apelację.
Właściciel portali Internetowykantor.pl i Walutomat musi przeprosić i zapłacić odszkodowanie na rzecz Cinkciarz.pl, zaprzestać bezprawnych działań oraz wpłacić pieniądze na wskazany cel społeczny – tak orzekł Sąd Okręgowy w Poznaniu. To skutek reklamowania się z użyciem słów kluczowych „na konkurencję”. To przełomowy wyrok, nie tylko w Polsce.
31 maja 2023 zapraszamy do Krakowa na spotkanie branży e-commerce - InCommerce. Tematem przewodnim najbliższej edycji jest sprzedaż zagraniczna w sklepie internetowym. IAB Polska objął wydarzenie patronatem honorowym.
Inflacja największym ciosem dla 77% polskich przedsiębiorstw

Ostatnie lata dla polskich przedsiębiorstw były niemałym wyzwaniem. Pandemia i wybuch wojny w Ukrainie przyniosły konsekwencje w postaci wzrostu cen, przerwanych łańcuchów dostaw i niestabilnej sytuacji gospodarczej. Jakie czynniki miały największy wpływ na sytuację firm w ostatnich dwóch latach?
Branżowy Barometr EFL na II kwartał 2023
Subindeks Barometru EFL dla handlu na II kwartał 2023 roku wyniósł 45,9 pkt., co jest najniższym obok HoReCa wynikiem wśród sześciu badanych sektorów. Wartość wskaźnika spadła o 2,8 pkt. w porównaniu do poprzedniego kwartału. Na taki wynik wpływ miały słabe prognozy dotyczące sprzedaży i płynności finansowej. Co trzecia firma handlowa spodziewa się...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764