logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Longhorn - kolejny wyciek z Microsoftu

   10.03.2003, przeczytano 2346 razy

W Internecie pojawiła się kolejna wersja testowa Longhorrna – następnej odsłony systemu Windows.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/longhorn---kolejny-wyciek-z-microsoftu,1519,artykul.html

Z Microsoftu wyciekła wersja Milestone 4. Jest bardziej stabilna niż Milestone 3, które pojawiło się w Sieci w ubiegłym roku. Analitycy oceniają jednak, że na stworzenia wersji beta programiści Microsoftu potrzebują jeszcze przynajmniej 6 miesięcy. Jim Cullinan, odpowiedzialny w Microsoft za produkty Windows, potwierdził autentyczność programu. Nie chciał jednak rozmawiać na temat innowacji zastrzegając, że wersja jest jeszcze wczesna i do premiery systemu – przewidywanej na koniec roku 2004 - wiele się może zmienić.

Największą innowacją, jaką można zauważyć w testowej wersji Longhorna jest nowy system organizacji plików Windows Future Storage (WinFS), który zastąpi FAT32 i NTFS. Ma ułatwić zarządzanie plikami – bez względu na miejsce i formę ich zapisu. Każdy plik jest opisywany przez wiele parametrów, co w znakomity sposób ułatwi przeszukiwanie zasobów. I tak np. pliki muzyczne można organizować według wykonawców, albumów, itp. – w sumie system obsługuje aż 9 różnych kryteriów. Podobnie jest z obrazami i plikami innego typu. Zarządzanie jest więc nie tylko efektywne, ale przede wszystkim proste. Nie trzeba określać typu plików, daty czy nazwy. Wystarczy wpisać np. „zdjęcia od X”, a system szybko znajdzie potrzebne pliki. Poruszanie się w zasobach ma być tak łatwe, jak obsługa internetowej wyszukiwarki Google. Pojawiają się jednak wątpliwości co do tego, jak aktualnie dostępne aplikacje miałyby sobie poradzić z nowym systemem. WinFS najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w tym roku w systemie Yukon, nowej wersji SQL Server.

Inne nowości, które można zauważyć w Longhorn Milestone 4 to uproszczona instalacja systemu – po jej uruchomieniu pojawia się napis, który zachęca użytkownika komputera do zrobienia sobie przerwy i powrotu za 10 minut. W tym czasie system instaluje się bez żadnych ingerencji użytkownika. Pojawiają się też nowe opcje zabezpieczeń, np. blokowanie dostępu do komputera w określonych godzinach.


Źródło informacji:

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso: otwarcie budynku z materiałów bazujących na drewnie
Wisdome Stockholm to nowa przestrzeń dla doświadczeń naukowych, usytuowana na dziedzińcu Narodowego Muzeum Nauki i Technologii w Sztokholmie. Budynek, w którym się znajduje zaprojektowano z myślą o zastosowaniu tu konstrukcji drewnianych m.in. do wykonania pomieszczeń w kształcie łuku, o powierzchni 1325 m2. Stora Enso była głównym partnerem i dostawcą...
Zenith ponownie z Obi
Agencja mediowa Zenith, należąca do Publicis Groupe, wygrywa wieloatapowy przetarg mediowy na obsługę marki OBI w Polsce. Czas trwania umowy oraz lista podmiotów biorących udział w przetargu nie została ujawniona.
Super Prezenty i Persona Cars razem z misją u Świętego Mikołaja
8 grudnia osiem sportowych samochodów wyruszy w podróż do Laponii ze specjalną misją charytatywną polegającą na dostarczeniu listów do Świętego Mikołaja oraz przywiezieniu z powrotem prezentów dla dzieci – podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. W trakcie Gwiazdki z Fantazją – corocznego wydarzenia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci,...
Streetcom dla nowego produktu STR8
Agencja Streetcom wygrała przetarg na launch nowego zapachu STR8 o nazwie GAME i odpowiada za prowadzenie social media oraz realizację kampanii Influencer marketingowej dla tej nowości.
Podsumowanie kampanię ostrzegającą przed oszustwami #Narekrutera
145 438 wiadomości ostrzegających przed oszustwami #NaRekrutera, 3,5 mln odsłon materiałów informacyjnych w internecie, 37 publikacji w mediach. Choć akcja informacyjno-edukacyjna „Nie daj się oszukać #NaRekrutera” zainicjowana przez Gi Group Holding oficjalnie się zakończyła, budowanie świadomości ryzyk związanych z poszukiwaniem pracy pozostanie dobrą...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764