logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Lynx Poland na premierowej edycji targów Warsaw Pack 2016

  PR 26.02.2016, przeczytano 1706 razy
ilustracjastrzałka

W dniach 8-10 marca w centrum wystawienniczym Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędzie się pierwsza edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2016. Poszukujący nowoczesnych rozwiązań dla branży opakowaniowej odnajdą interesującą ofertę w tym zakresie na stoisku firmy LYNX Poland Sp. z o.o. (numer 83 w hali F). Zaprezentuje ona dwa innowacyjne plotery ze swojej oferty – tnący i klejący.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/lynx-poland--na-premierowej-edycji-targow-warsaw-pack-2016,27637,artykul.html

Firma LYNX od kilkunastu lat produkuje maszyny CNC, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach produkcji przemysłowej.

Branża opakowaniowa - mówi Tomasz Gajkowski, prezes zarządu LYNX Poland Sp. z o.o.- jest jedną z dynamiczniej rozwijających się obecnie w naszym kraju, a dla nas - jedną z głównych, do których adresujemy swoją ofertę. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na targach Warsaw Pack. Zaprezentujemy tu dwa urządzenia. Pierwsze to ploter tnący - XERXES Cutter -do wydajnego cięcia różnego rodzaju materiałów m.in. tektury, tkanin, skóry, kompozytów itd. Znajduje on m.in. zastosowanie w produkcji prototypów i niskonakładowej produkcji opakowań. Drugie urządzenie to nowość w naszej ofercie - FENIX Gluer - automatyczny ploter do precyzyjnego nakładania kleju na gorąco i na zimno. Jest to maszyna uniwersalna i wielozadaniowa, dedykowana dla branży opakowaniowej i producentów POS. Od tradycyjnych urządzeń klejących różni się tym, że umożliwia jednoczesne nakładanie kleju na kilka elementów o różnych kształtach. Odbywa się to z dużą prędkością i precyzją, a grubość ścieżki kleju jest identyczna na całej swojej długości, co gwarantuje najwyższą jakość produktu końcowego. Obszar roboczy maszyny został podzielony na dwa niezależne, ruchome stoły - każdy w formacie B0. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest nakładanie kleju jednocześnie na elementy o różnej grubości. Ogromną zaletą tego plotera jest także zintegrowane oprogramowanie graficzno-sterujące CAD-CAM, które umożliwia łatwe projektowanie ścieżek nakładania kleju, jak również importowanie gotowych plików z innych programów graficznych”.

Ploter Fenix Gluer - jak podaje producent - posiada wydajny, precyzyjny i oszczędny system nakładania kleju, który pozwala zredukować koszty wykonania pojedynczego elementu, dzięki czemu produkcja prototypów i niskonakładowa produkcja opakowań jest nie tylko możliwa, ale również opłacalna. Przygotowanie projektu ścieżek klejenia trwa zaledwie chwilę, a samego plotera nie trzeba specjalnie przezbrajać do produkcji nowego elementu. Urządzenie gwarantuje także zmniejszone zużycie kleju, a co za tym idzie - niższe koszty produkcji.

Ploter nakłada ścieżki o dowolnej grubości, kształcie i krzywiźnie, także ścieżki przerywane, o określonej długości i odstępach. Co ważne – zapewnia on również przyjazne środowisko pracy, redukuje zapotrzebowanie na personel, a dodatkowo jest prosty w obsłudze.

Zintegrowane z urządzeniem oprogramowanie LYNX Gluer jest wartością dodaną tego rozwiązania. To intuicyjne oprogramowanie CAD-CAM, służące do projektowania ścieżek nakładania kleju oraz do sterowania ploterem. Przygotowanie projektu oraz sterowanie odbywa się w jednym oknie programu. LYNX Gluer pozwala łatwo tworzyć własne projekty (od prostych linii i kształtów geometrycznych, do najbardziej skomplikowanych ścieżek) lub wczytywać projekty zapisane w formatach CAD (np. DXF), a także z zewnętrznych programów. Ułatwia to pracę firmom, które już korzystają z oprogramowania, wyznaczającego ścieżki klejenia.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany w urządzeniu system fotopozycjonowania LYNX Photopath, dzięki któremu – jak podaje producent - każdy element (nawet zaokrąglony) umieszczony w dowolnym miejscu na polu roboczym, zostanie dokładnie zlokalizowany, opisany, a ścieżki klejowe zostaną nałożone automatycznie, precyzyjnie i bez strat, już od pierwszego elementu.

To tylko niektóre produkty z naszej bogatej oferty, ale jesteśmy pewni, że zainteresują wszystkich poszukujących innowacyjnych rozwiązań do produkcji opakowaniowej. Przez cały okres targów będziemy do dyspozycji naszych gości, służąc im swoją wiedzą i doradztwem, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z naszymi rozwiązaniami” – mówi Tomasz Gajkowski.

Źródło: LYNX Poland Sp. z o.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wyniki finansowe Stora Enso za 3. kwartał 2019
Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 3. kwartał  br. Przychody ze sprzedaży zrealizowanej przez grupę wyniosły w nim 2,402 mld euro, zaś zysk operacyjny EBIT zamknął się kwotą 231 mln euro. Firma odnotowała wysoki poziom przepływów gotówkowych z działalności operacyjnej, które osiągnęły poziom 488 mln euro, przy 457 mln euro w analogicznym okresie ub.r. Po...
Prezentacja rozwiązań Api na konferencji „Bezpieczne Opakowanie”
Firma API Group po raz pierwszy wzięła udział w charakterze partnera i sponsora konferencji „Bezpieczne Opakowanie”. Wydarzenie, organizowane dorocznie przez miesięczniki Opakowanie i Poligrafika, tym razem odbywało się w dniach 14-15 listopada we Wrocławiu. Spotkanie, w którym wzięło udział ok. 200 osób reprezentujących polską i zagraniczną branżę opakowań, stało się...
Future Book Forum 2019: innowacje w branży wydawniczej
Czołowi wydawcy, producenci i dystrybutorzy książek spotkają się w tym tygodniu w Monachium (Niemcy, 20-21 listopada 2019 r.) na dorocznym Future Book Forum, organizowanym przez Canon. Hasłem bieżącej edycji spotkania jest „Grow with communities”, odnoszące się do budowania społeczności i ich angażowania wokół działalności wydawniczej.
XLIII Poligraficzne Konfrontacje: relacja
Innowacje, innowacje, innowacje! To hasło zdominowało w ostatnich wszystkie działania przedsiębiorstw w zakresie procesu ubiegania się o fundusze europejskie. Podczas XLIII Konfrontacji Poligraficznych zostały omówione nie tylko najważniejsze zasady ubiegania się unijne środki oraz szczegółowe harmonogramy uruchamiania konkursów ale również od strony praktycznej zostały...
Pierwszy Master Blanker w Polsce
Laserck Corporation, japoński producent offline’owych maszyn do blankingu, zawarł umowę dotyczącą wyłącznej dystrybucji na terenie Polski z MMDS Machines. Współpraca rozpoczęła się instalacją Master Blanker BLK w warszawskiej drukarni Dot2Dot.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764