logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

M.Zuiko Digital ED 300mm 1:4.0 IS Pro: Kompaktowy teleobiektyw z serii Pro

  PR 07.01.2016, przeczytano 540 razy
ilustracjastrzałka

Profesjonalni fotografowie, którzy doceniają możliwości oferowane przez aparaty systemu Mikro Cztery Trzecie, już niedługo będą mogli cieszyć się pełnym zakresem fotograficznych możliwości dzięki zapowiadanej na wiosnę premierze teleobiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/m.zuiko-digital-ed-300mm-1%3A4.0-is-pro%3A-kompaktowy-teleobiektyw-z-serii-pro,27017,artykul.html

Nowy obiektyw uzupełni linię OLYMPUS PRO. Przewodzi w co najmniej trzech kategoriach: po pierwsze jest najbardziej kompaktowym i najlżejszym teleobiektywem, po drugie zapewnia najwydajniejszy system stabilizacji obrazu, odpowiadający 6 krokom EV (w połączeniu ze stabilizacją w aparatach OLYMPUS) i po trzecie, posiada najkrótszą odległość ustawienia ostrości dla obiektywów telemakro, wynoszącą zaledwie 1,4 m. Wszystko to sprawia, że obiektyw ten jest idealny dla będących w ciągłym ruchu profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego obiektywu najwyższej klasy, kompatybilnego z aparatami systemu Mikro Cztery Trzecie.

Nowy obiektyw pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów w trakcie pracy z modelami OLYMPUS OM-D E-M1 oraz E-M5 Mark II. Automatyczna ostrość ustawiana jest w czasie poniżej 300 ms, a najwyższej jakości system stabilizacji obrazu współpracuje z wyjątkową3, 5-osiową stabilizacją systemu OM-D. Tryb cichej migawki systemu OM-D współgra z cichą pracą silnika obiektywu, co może być przydatne w trakcie fotografowania w miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie ciszy. Konstrukcja odporna na kurz, mróz i zachlapania sprawia, że jest to obiektyw idealny do fotografowania natury i zdjęć sportowych. M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO będzie dostępny w wersji czarnej od początku marca 2016 w cenie stanowiącej równowartość 11 990 zł – co stanowi ułamek ceny konkurencyjnych teleobiektywów z porównywalną ogniskową.

Lekkość oznacza spontaniczność

Wraz z prezentacją M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO OLYMPUS może teraz oferować profesjonalnym fotografom obiektywy systemu MFT z ogniskowymi od 14 mm do 600 mm. Wszystkie obiektywy łączą w sobie legendarną jakość optyczną M.ZUIKO z użytecznością oczekiwaną przez fotografów pracujących nad najbardziej wymagającymi projektami. Szybkie porównanie wymiarów i ciężaru z obiektywami do lustrzanek pokazuje przewagę nowego obiektywu z linii PRO. Waga 1270 g stanowi zaledwie jedną czwartą wagi obiektywu do lustrzanki z porównywalną ogniskową. Długość 227 mm sprawia, że jest to najbardziej kompaktowy z obiektywów o porównywalnych możliwościach. Każdy fotograf, który kiedykolwiek próbował wejść na pokład samolotu z teleobiektywem w bagażu podręcznym potwierdzi, że pod względem użyteczności i wygody porównywalne obiektywy do cyfrowych lustrzanek nie mogą się nawet równać.

Stabilizacja gwarantująca wysoką jakość obrazu

OLYMPUS jest liderem, jeśli chodzi o stabilizację obrazu stosowaną w kompaktowych aparatach systemowych, teraz wykorzystuje swoje doświadczenie w technologii obiektywowej. Właściciele M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS będą mogli korzystać z pierwszego na świecie systemu stabilizacji w obiektywie, który współpracuje z 5-osiową stabilizacją obrazu wbudowaną w OM-D E-M1 i OM-D E-M5 Mark II. Zaletą takiego rozwiązania jest rozszerzenie zakresu kompensacji drgań do 6 kroków EV. Oznacza to lepszą stabilizację zdjęć robionych z ręki, której efekty widać także w wizjerze elektronicznym oraz znaczącą redukcję drgań obrazu przy nagrywaniu filmów.

Nowoczesny i uniwersalny

M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS jest atrakcyjny nie tylko z powodu swojej wagi, rozmiarów i znakomitej stabilizacji obrazu. Został on także wyposażony w szereg użytecznych funkcji, które czynią z niego jeden z najbardziej wszechstronnych teleobiektywów na rynku i jednocześnie jest jednym z najwygodniejszych w użyciu. Sprzęgło ustawienia ostrości pozwala fotografowi przełączać się pomiędzy predefiniowanymi ustawieniami ostrości, a superszybkim, precyzyjnym autofokusem. Na górze korpusu znajdują się trzy przełączniki, które z łatwością mogą być obsługiwane bez odrywania oka od wizjera. Z lewej strony znajduje się przycisk L-Fn, do którego można przypisać jedną z 27 dostępnych funkcji, obok znajduje się przycisk włączający i wyłączający stabilizację obrazu w obiektywie. Trzeci przycisk służy do wyboru punku ustawienia ostrości. Imponujące są również możliwości robienia zdjęć z bliska: powiększenie 0,48x i minimalna odległość ustawienia ostrości 1,4 m od obiektywu.

Jakość wykonania, której można ufać

Dzięki doskonałej jakości wykonania M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO, ani przelotny deszcz, ani nawet burza piaskowa nie przeszkodzi w wykonaniu doskonałego makro lub innego ujęcia w plenerze. Nowy teleobiektyw praktycznie nie ma sobie równych w trakcie fotografowania dzikiej natury, wydarzeń sportowych czy też ulotnych chwil w trakcie pokazów mody lub przedstawień.
Każdy użytkownik obiektywów i aparatów OLYMPUS może skorzystać z programu darmowej, rozszerzone gwarancji dostępnej po zarejestrowaniu na platformie MyOlympus.4

M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm1 1:4.0 IS PRO – główne cechy:

 • Mobilny, profesjonalny superteleobiektyw systemu Mikro Cztery Trzecie, najbardziej kompaktowy i najlżejszy teleobiektyw na świecie2
 • Najwydajniejsza na świecie synchronizowana stabilizacja obrazu odpowiadająca 6 krokom EV2
 • Najkrótsza na świecie minimalna odległość ustawienia ostrości dla telemakro2: 1,4 m z powiększeniem 0,48x
 • Wyjątkowe odwzorowanie obrazu
 • Ekstremalnie szybki AF
 • Idealny do zbliżeń wykonywanych z ręki, bez rozmycia
 • Dzięki kompaktowym rozmiarom, można przewozić go w samolocie w bagażu podręcznym
 • Lekki, waży około 4 razy mniej od porównywalnych obiektywów do konkurencyjnych lustrzanek cyfrowych
 • Zamontowane w korpusie sprzęgło AF, obsługiwane jednym palcem
 • Wyłącznik IS na obudowie, dodatkowy konfigurowalny przycisk L-Fn
 • Odporny na kurz, mróz i zachlapania


M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm1 1:4.0 IS PRO – pozostałe cechy:

 • Ogniskowa: 600mm (odpowiednik dla 35mm)
 • Kąt widzenia: 4.1°
 • Minimalny dystans ustawienia ostrości:1.4m
 • Konfiguracja soczewek: 17 elementów w 10 grupach
 • Maksymalne powiększenie: 0.48x
 • Minimalne pole obrazu: 72.1 × 54.2mm
 • Minimalna przysłona: 1:4.0
 • Maksymalna przysłona: 1:22
 • Średnica: 92.5mm
 • Długość: 227mm
 • Rozmiar filtra: 77mm
 • Waga bez adaptera statywu: 1270g
 • Waga z adapterem statywu: 1475g


Akcesoria

 • Telekonwerter 1,4x posiada wysokość zaledwie 15mm, stosowany w celu zwiększenia krotności powiększania zastosowanego obiektywu
 • Etui w formie „duffel bag”. Kompaktowa, bezpieczna i jednocześnie miła dla oka torba.
 • Filtr ochronny z powłokami ZERO. Sztandarowa technologia OLYMPUS, która chroni przed efektem flar i duszków.

Źródło: Olympus

www.olympus.pl

Dodatkowe informacje:

Specyfikacja produktów może ulec zmianie. Aktualna specyfikacja znajduje się na stronie http://www.olympus-europa.com.
1 odpowiednik dla klatki 35mm: 600mm.
2 Stan na grudzień 2015, wśród aparatów z wymienną optyką.
3 Stan na grudzień 2015, wśród aparatów z wymienną optyką dostępnych na rynku – włączając lustrzanki – na podstawie testów własnych OLYMPUS
4 Sześć miesięcy dodatkowej gwarancji w kraju nabycia

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W ramach kampanii #Otwarcijaknigdy Coca-Cola rozdaje butelki kultowego napoju
Marka zachęca do odwiedzania lokalnych restauracji. Od poniedziałku 10.08 startuje akcja „Coca-Cola od nas”, w ramach której 1 000 000 darmowych napojów trafi w ręce gości niemal 2 000 lokali gastronomicznych. Aby odebrać produkt, wystarczy wejść na stronę.
Marka Elementy dołącza do grona klientów Big Picture
ELEMENTY, czyli jedna z najbardziej trendsetterskich młodych marek modowych w Polsce, znana ze swojej transparentności cenowej oraz etycznej produkcji , nawiązała współpracę z Big Picture. Zespół agencji będzie odpowiedzialny za stworzenie oraz koordynację całościowej strategii działań PR, w tym za realizację działań z zakresu media i influencer relations.
Polska Izba Przemysłu Targowego zwraca się do Jadwigi Emilewicz – wicepremier i minister rozwoju, aby planowaną pomocą sektorową objęła również 2 kategorie przedsiębiorstw pracujących dla targów branżowych. Chodzi o podmioty projektujące i wykonujące stoiska targowe, a także o transportowe i zajmujące się spedycją targową. Z relacji uczestników...
Marta Krawiec i Kamil Wiśniewski w Spacecamp
Marta Krawiec oraz Kamil Wiśniewski objęli stanowiska digital dyrektorów w Spacecamp. Agencja prężnie rozwija swoje portfolio zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w związku z czym do zespołu dołączają doświadczeni specjaliści.
Nowy travel vlog marki Žatecky - „Dobre Noviny z Czech”
Marka Žatecký zaprasza w podróż do Czech wraz z dwoma znanymi standuperami Michałem Kempą i Piotrem Szumowskim. W ramach nowego travel vloga standuperzy pokażą Czechy od dość nietypowej strony. Emisja „Dobrych Novin z Czech” ruszyła 6 sierpnia br.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764