logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mała Summa - duże możliwości

  S 15.06.2021, przeczytano 1231 razy
ilustracja

Ploter Summa F1612, pierwszy produkt w klasie ploterów stołowych, który łączy zalety ploterów rolkowych, umożliwiając jednocześnie cięcie wymagających podłoży płaskich. Urządzenie z oferty polskiego dystrybutora – firmy Integart, dostępne w wersji BASE lub PRO, optymalizuje automatyzację i podnosi wydajność, co podkreślają zagraniczni użytkownicy zadowoleni z wszechstronności tego ekonomicznego, małego rozwiązania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mala-summa---duze-mozliwosci,391906,artykul.html

Ploter Summa F1612, dostosowany do najpopularniejszych rozmiarów roboczych 1600 x 1200 mm i sile nacisku noża aktywnego wynoszącej 1200 g, jest w stanie ciąć arkusze i materiały sztywne oraz materiał w rolach. Radzi sobie z nośnikami typu: filc, tektura falista, tektura „plaster miodu”, korek, grube i sztywne folie. Wielofunkcyjna głowica może pomieścić trzy typy narzędzi jednocześnie, przy czym sama ich wymiana jest prosta i szybka. System automatycznie rozpoznaje rodzaj podzespołu, co w połączeniu z cyfrowym i mechanicznym sterowaniem głębokości i/lub nacisku poprawia precyzję cięcia materiałów. Chcąc jeszcze bardziej dopasować model F1612 do własnych potrzeb, można wyposażyć go w jedną z dwóch głowic frezujących oraz szereg narzędzi takich jak: nóż oscylacyjny, narzędzie nacinające kiss-cut, V-cut lub nóż do tekstyliów.

Wśród funkcjonalności F1612 znajdziemy opcję prowadzenia mediów dostępną wyłącznie w tym modelu. Oferowany w tym wariancie kosz jest poręcznym dodatkiem skracającym czas obsługi m.in. materiałów giętkich, przyczyniając się do optymalizacji przepływu pracy. F1612 może automatycznie przetwarzać kilka metrów materiału, podczas gdy kosz wychwytuje wycięty materiał i/lub odpady.

Z przodu i z tyłu modelu można umieścić składane stoły, co pozwala na optymalne dopasowanie rozmiaru urządzenia. W ten sposób uzyskujemy możliwość obróbki płyt większych niż obszar roboczy. Funkcja ciągłego podawania arkuszy pozwala na załadunek i rozładunek materiału podczas cięcia pomagając uniknąć przestojów.

W przypadku nacinania typu kiss-cutting funkcja Roll-up umożliwia nawijanie materiału z powrotem na rolę po jego przecięciu. Dzięki temu ploter może pracować bez nadzoru, pomagając w zachowaniu czystości i porządku w miejscu pracy. W przypadku cięcia na wylot, w połączeniu z koszem lub stołem wysuwanym możliwe jest ustawienie przepływu pracy, w ramach którego funkcja Roll-up zajmuje się gromadzeniem odpadów, podczas gdy operator zbiera wycięty produkt. Nawijarka jest również łatwo dostępna dla wózków lub innych narzędzi do obsługi ciężkich rolek. W tym modelu oferowany jest również stół podsysowy z pompą próżniową. Pompa posiada pochłaniacz dźwięku, który utrzymuje materiał na miejscu podczas pracy, a system tłokowy automatycznie dostosowuje podciśnienie do obszaru roboczego, co znacznie ułatwia obsługę materiałów.

Wszechstronne urządzenie F1612 (więcej informacji tutaj) sprawdza się w wielu obszarach produkcyjnych – jest szybkie i dokładne, dzięki czemu poprawia czas przetwarzania zwiększając jakość realizowanych zleceń. Rozwiązanie znajduje zastosowanie zarówno w branży opakowaniowej, gdzie jest wykorzystywane między innymi do tworzenia kreatywnych i ekskluzywnych opakowań, jak i w produkcji grafik ściennych czy elementów komunikacji wizualnej.

Mały ślad, duży wpływ

Producent opakowań, grecka firma Viokyt Packaging SA, będąca częścią grupy Dunapack Packaging Prinzhorn, niedawno rozszerzyła swój park maszynowy o urządzenie Summa F1612. Ploter idealnie uzupełnia możliwości produkcyjne tego przedsiębiorstwa: „Jego zakup był inteligentnym manewrem inwestycyjnym. Mały ślad F1612 w połączeniu ze zdolnością do przetwarzania płyt i arkuszy większych niż faktyczny rozmiar oraz wszechstronność wynikająca z modułowego systemu wyposażenia przekonały nas do zakupu tej maszyny.”

Chociaż urządzenie niedawno zostało wprowadzone do eksploatacji, jest już w pełni użytkowane. W szczególności wykorzystywane są narzędzia do bigowania oraz heavy-duty, które służą do cięcia dużych płyt kartonowych o różnych szerokościach. Ploter sprawdza się w wielu aplikacjach takich jak ekspozytory POS lub POP, prototypy, tace na owoce i opakowania na wina.

Wyższy poziom automatyki

SpeedPro Imaging Services Group to amerykańska firma z 20-letnim doświadczeniem w branży komunikacji wizualnej i grafiki, stawiająca na indywidualne projekty. Specjaliści SpeedPro przez lata wykonywali większość zadań cięcia ręcznie, zarówno w przypadku materiałów typu akryl, aluminium, jak i pianka. Metoda była bardzo pracochłonna, więc firma szukała wszechstronnej alternatywy, która w tym przypadku miała wesprzeć automatyzację i produktywność. Odpowiedzią na te potrzeby stał się model Summa F1612.

„Dzięki kodom kreskowym i zautomatyzowanym możliwościom Summa F1612 możemy realizować większe projekty mając pewność spełnienia oczekiwań klientów. Summa F1612 daje nam dodatkowe źródła dochodu ze zleceń, które poprzednio podzlecaliśmy lub czasem odrzucaliśmy. Bez F1612 nigdy nie osiągnęlibyśmy tego poziomu konkurencyjności dla niektórych projektów.”

Dzięki szerokiej gamie modułów i narzędzi Summa F1612 może przetwarzać bardzo różnorodne, zarówno miękkie, jak i sztywne podłoża. Nóż do cięcia heavy-duty, nóż do cięcia kiss-cut oraz frezarka pionowa są najczęściej używane w SpeedPro, przy czym pracownicy korzystają też z wielu innych narzędzi, np. do bigowania w przypadku tektury falistej, oraz z narzędzi do cięcia klinowego w przypadku pianki.

„W trakcie pandemii nasza działalność przeszła znaczną ewolucję. Dzięki F1612 mogliśmy przyjąć o wiele więcej zleceń i wejść do nowych, innych branż. Bez tego nie bylibyśmy w stanie zachować rentowności w tym trudnym okresie. Z perspektywy cenowej to po prostu najciekawsza maszyna. Urządzenia Summa mogą z łatwością dotrzymać kroku produktom droższych marek pod względem prędkości, dokładności i wydajności. Całą inwestycję w urządzenie odzyskaliśmy w 6-7 miesięcy, co świadczy o tym, że wybór był trafny.”

Usprawniony przepływ pracy

PA Media, firma poligraficzna z siedzibą w Sztokholmie, od ponad 20 lat dostarcza rozmaite wydruki i banery wielkoformatowe, oferuje też ekskluzywne opakowania. Aby wyeliminować potrzebę outsourcingu i uzyskać pełną kontrolę nad zadaniami cięcia, w maju 2020 podjęto decyzję o zakupie plotera Summa F1612.

PA Media wyjaśnia: „Zależało nam, aby maszyna mogła przetwarzać małe i średnie nakłady wydruków pochodzących z naszego druku na HP Indigo. Poprzednio podzlecaliśmy opakowania, zaproszenia, naklejki i wiele innych zamówień. Dzięki F1612 jesteśmy bardziej niezależni.”

Dla firmy bardzo korzystna okazała się funkcjonalność rozpoznawania znaczników za pomocą wbudowanej kamery oraz funkcja PosterTrim. Pozwala ona wydajne cięcie plakatów bez projektu graficznego i ingerencji operatora. Przed zastosowaniem urządzenia Summa F1612 cięcie nawet największego formatu odbywało się ręcznie, co było uciążliwe i czasochłonne. Wraz z F1612 usprawniono wielkoformatową produkcję i proces wykańczania, co korzystnie wpłynęło na jakość oferowanych usług i skróciło czas realizacji zleceń.

ilustracjastrzałka

Dla firm, które oferują opakowania, istotny okazuje się fakt, iż wraz z oprogramowaniem Summa GoProduce dostarczanym z urządzeniem otrzymują darmową bibliotekę oprogramowania PLM Packlib. Biblioteka obsługuje standardowe modele opakowań o zmiennym rozmiarze, takie jak FEFCO (tektura falista) oraz ECMA (tektura lita bądź kacherowana). W bibliotece dostępnych jest też kilka projektów ekspozytorów POS i wiele innych ciekawych projektów (meble, gadżety itp.).

„Jako projektanci opakowań wykorzystujemy F1612 do wycinania i oceny pomysłów. Wszystkie projekty tworzone są w Adobe Illustrator, a następnie wysyłane do F1612 poprzez serwer. Ten zautomatyzowany przepływ prac nigdy nie zawodzi i sprawia wiele radości w pracy. System inteligentnej kamery bezbłędnie odczytuje znaki rejestracyjne umieszczone na projekcie i natychmiast rozpoczyna cięcie.”

Wzrost produkcji

Genr8 Printing to australijska firma poligraficzna działająca na rynku od 2018 r. W zeszłym roku jej założyciel, zdecydował się na zakup urządzenia Summa, aby rozwijać działalność i możliwości swojego przedsiębiorstwa. „Szukałem plotera stołowego mogącego przecinać różne rodzaje podłoży. Z pewnością więcej niż jedna marka dostarcza urządzenia z modułowym systemem oprzyrządowania, jednak Summa oferuje też poradniki online wyjaśniające, jak działa maszyna, jak używać F1612, jak korzystać z oprogramowania itp. Dla nas był to czynnik decydujący o wyborze urządzenia”.

Oznakowanie, naklejki, nadruki na drewnie, wydruki akrylowe, plakaty – Genr8 używa F1612 do wszystkich projektów. Czy to miękkie, czy sztywne podłoża, takie jak pianka lub drewno, żadne wyzwanie nie jest zbyt duże dla Genr8 i jej urządzenia Summa.

„Wszechstronność F1612 z jej modułowym systemem oprzyrządowania oraz możliwość zamontowania narzędzi w dowolnej chwili to wielka zaleta. Poza tym wydajność maszyny, pozwalająca na szybszą realizację zadań, zmienia zasady gry. Możliwości są nieograniczone, a F1612 stale otwiera nam nowe szanse tworzenia jeszcze bardziej pomysłowych i innowacyjnych rozwiązań.”

Firma używa plotera m.in. do wycinania paneli akustycznych o grubości 9 mm. Panele te są stosowane głównie w pubach i restauracjach do wytłumiania i rozpraszania dźwięku. W tym celu wykorzystuje wydruki z teksturą dźwiękochłonną, które następnie wycina się tworząc różne kształty za pomocą Summa F1612.

„Świat, w którym żyjemy, potrafi być dość nerwowy, więc w wolnym czasie ludzie szukają ciszy i spokoju. Kiedy idą do lokalu, by odreagować stres, wnętrze musi promieniować spokojem. Te panele akustyczne są świetnym sposobem, by to osiągnąć. A dzięki urządzeniu F1612 możemy dostarczać panele z idealnym wykończeniem.”

Wszechstronność ploterów Summa sprawdza się w każdym zakątku naszego globu. Te belgijskie urządzenia cieszą się dużą rozpoznawalnością i renomą w branży LFP również na świecie, co potwierdzają przytoczone Success Story zrealizowane z Summa.

Dystrybutorem ploterów marki Summa (Cut, F-Series, L-Series) jest firma Integart. Urządzenia SUMMA F należą do jednych najbardziej popularnych na świecie. Użytkownicy doceniają nie tylko wydajność tych systemów, ale także wysoką jakość cięcia (dokładność) jaką oferują. To co wyróżnia rozwiązania firmy Summa, to także łatwość obsługi oraz przystępna cena.

„Mała suma leasingu” to oferta, z której mogą skorzystać Klienci Integart. Dzięki niej „stawka” pracy takiego plotera to tylko 16,12pln/h.

Chciałbyś skorzystać z oferty? Zostaw swoje dane na tej stronie lub skontaktuj się z naszymi przedstawicielami: www.dobreplotery.com.pl/kontakt/.

Źródło: Integart

www.integart.com.pl

S - Tekst sponsorowany opublikowany na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Epson SC-F1000: niedroga drukarka DTG z białym atramentem
Podstawowa drukarka DTG SureColor SC-F1000 firmy Epson jako pierwsza w tej klasie cenowej umożliwia sprzedawcom detalicznym, małym firmom, a nawet użytkownikom domowym tworzenie wydruków w wysokiej jakości na ciemnych tekstyliach.
Fit Lovers w akcji promocyjnej Biedronki
Biedronka we współpracy z agencją Lifetube zorganizowała konkurs promujący produkty Go Active. Do kampanii zaangażowany został duet twórców Fit Lovers, którzy słyną z miłości do sportu i aktywnego trybu życia. 
Łukasz Chudy pokieruje zespołem produkcyjnym Altavia
Do zespołu Altavia Polska dołączył Łukasz Chudy. Na stanowisku Dyrektora Produkcji odpowiada za kierowanie 6-osobowym zespołem oraz nadzór nad procesem certyfikacji produktów FSC i PEFC.
Labcon wprowadza kompleksową ofertę Advocacy
Agencja kreatywna Labcon (Group One) wprowadza kompleksową ofertę Advocacy. Wykorzystując kompetencje specjalistyczne z zakresu Public Realations, Influencer Marketingu, mediów społecznościowych czy aktywacji niestandardowych. Agencja będzie prowadzić kampanie na pograniczu z mediami, angażując konsumentów i pomagając markom budować jednocześnie zasięg i...
Serowy rock: Hochland Band na Biegu Lwa
18 maja w Tarnowie Podgórnym odbędzie się święto całych rodzin – XI edycja półmaratonu Bieg Lwa i Pogoni za Lwem. To autorski projekt pasjonatów zdrowego stylu życia, który angażuje lokalną społeczność, a do współpracy zaprasza okoliczne przedsiębiorstwa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Po raz kolejny o oprawę muzyczną...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764