logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Malarz Rafał Olbiński przygotował okładkę Faktu

  PR 29.06.2020, przeczytano 202 razy

„Kto poskleja Polskę” – z takim tytułem 27 czerwca ukazał się dziennik Fakt z ilustracją okładkową przygotowaną przez Rafała Olbińskiego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/malarz-rafal-olbinski-przygotowal-okladke-faktu,387593,artykul.html

Słynny malarz i ilustrator po raz pierwszy współpracuje z Faktem. Przez dekady jego prace zamawiały dzienniki i magazyny takie jak „New York Times”, „New Yorker” czy „Der Spiegel”.

– Mam nadzieję, że okładka zaskoczy obrazem i wywoła pytania o to, dlaczego znalazły się na niej te, a nie inne elementy. I że zachęci do doszukiwania się różnych ukrytych w tych elementach znaczeń – mówi Rafał Olbiński.

– Bardzo zainteresowały nas motywy w obrazie Rafała Olbińskiego: drabina, koń, dłonie, zmieniająca się aura. Można odnieść wrażenie, że droga do zbudowania zgody jest ciężka do pokonania. Ale możliwa – dodaje Łukasz Kiljański, dyrektor artystyczny Faktu.

Kto poskleja Polskę” to hasło okładkowe sobotniego wydania Faktu, ale też treść hashtagu, pod którym Fakt od kilku tygodni relacjonuje prezydencką kampanię wyborczą.

Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna Faktu: – Nasze społeczeństwo jest mocno spolaryzowane, ale ludziom nie podoba się, gdy politycy cynicznie to rozgrywają. Za takie działania władzy płaci zawsze społeczeństwo. Dlatego warto głośno sformułować to oczekiwanie, by prezydent był kimś, kto umie budować mosty.

Rafał Olbiński to światowej sławy malarz i ilustrator. Urodził się w Kielcach, ale w 1981 r. wyemigrował z Polski. Większość dorosłego życia spędził w Nowym Jorku.

Przez dekady przygotowywał ilustracje dla najbardziej prestiżowych tytułów prasowych, m.in. „New York Timesa”, „New Yorkera”, „Newsweeka” czy „Der Spiegel”. Przygotowywał także plakaty i scenografie dla amerykańskich oper. Wielokrotnie nagradzany. M.in. w 1994 r. otrzymał artystycznego Oscara za Najbardziej Znaczący Plakat Roku. Jego prace można podziwiać w galeriach i zaciszu prywatnych kolekcji na całym świecie.

Współpraca z Rafałem Olbińskim to kolejny przykład współpracy Faktu ze światem sztuki. We wrześniu 2007 r. Fakt przygotował okładkę wspólnie z malarzem Franciszkiem Starowieyskim.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Media społecznościowe: I’m Keen
Google wydaje się nie przestawać w próbach stworzenia platformy społecznościowej, którą pokochają miliony. Ta najnowsza – o nazwie KEEN – mi osobiście wydaje się najciekawszą z propozycji giganta.  
Rekordowe zainteresowanie Radiem Nowy Świat w Open FM
Poranny program Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat na platformie Open FM i w usłudze WP Pilot trafił łącznie do prawie 100 tysięcy słuchaczy. Według wstępnych szacunków to najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM. W szczytowym momencie ponad 40% wszystkich korzystających w piątkowy poranek z tej usługi miało włączone Radio Nowy Świat.
12 lipca od godz. 7:00 w serwie Wyborcza.pl rozpocznie się całodobowy dyżur wyborczy, gdzie godzina po godzinie zespół „Gazety Wyborczej” będzie zdawać relację z najważniejszych wydarzeń drugiej tury wyborów prezydenckich. Redakcja przez cały dzień będzie przekazywać informacje o sondażowych, cząstkowych i ostatecznych wynikach wyborów,...
Autorem komentarza jest Maciej Kaczorek, Senior Sales Manager w Infobip
Decyzja Apple dotycząca zmian w obszarze bezpieczeństwa użytkowników w najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS 14 wywołała zaniepokojenie ekspertów europejskiej branży internetowej. Szesnaście organizacji marketingowych, w tym IAB Europe i IAB Tech Lab, zdecydowało się wystosować list do Tima Cooka - CEO Apple, w którym apelują o przestrzeganie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764