logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Malarz Rafał Olbiński przygotował okładkę Faktu

  PR 29.06.2020, przeczytano 832 razy

„Kto poskleja Polskę” – z takim tytułem 27 czerwca ukazał się dziennik Fakt z ilustracją okładkową przygotowaną przez Rafała Olbińskiego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/malarz-rafal-olbinski-przygotowal-okladke-faktu,387593,artykul.html

Słynny malarz i ilustrator po raz pierwszy współpracuje z Faktem. Przez dekady jego prace zamawiały dzienniki i magazyny takie jak „New York Times”, „New Yorker” czy „Der Spiegel”.

– Mam nadzieję, że okładka zaskoczy obrazem i wywoła pytania o to, dlaczego znalazły się na niej te, a nie inne elementy. I że zachęci do doszukiwania się różnych ukrytych w tych elementach znaczeń – mówi Rafał Olbiński.

– Bardzo zainteresowały nas motywy w obrazie Rafała Olbińskiego: drabina, koń, dłonie, zmieniająca się aura. Można odnieść wrażenie, że droga do zbudowania zgody jest ciężka do pokonania. Ale możliwa – dodaje Łukasz Kiljański, dyrektor artystyczny Faktu.

Kto poskleja Polskę” to hasło okładkowe sobotniego wydania Faktu, ale też treść hashtagu, pod którym Fakt od kilku tygodni relacjonuje prezydencką kampanię wyborczą.

Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna Faktu: – Nasze społeczeństwo jest mocno spolaryzowane, ale ludziom nie podoba się, gdy politycy cynicznie to rozgrywają. Za takie działania władzy płaci zawsze społeczeństwo. Dlatego warto głośno sformułować to oczekiwanie, by prezydent był kimś, kto umie budować mosty.

Rafał Olbiński to światowej sławy malarz i ilustrator. Urodził się w Kielcach, ale w 1981 r. wyemigrował z Polski. Większość dorosłego życia spędził w Nowym Jorku.

Przez dekady przygotowywał ilustracje dla najbardziej prestiżowych tytułów prasowych, m.in. „New York Timesa”, „New Yorkera”, „Newsweeka” czy „Der Spiegel”. Przygotowywał także plakaty i scenografie dla amerykańskich oper. Wielokrotnie nagradzany. M.in. w 1994 r. otrzymał artystycznego Oscara za Najbardziej Znaczący Plakat Roku. Jego prace można podziwiać w galeriach i zaciszu prywatnych kolekcji na całym świecie.

Współpraca z Rafałem Olbińskim to kolejny przykład współpracy Faktu ze światem sztuki. We wrześniu 2007 r. Fakt przygotował okładkę wspólnie z malarzem Franciszkiem Starowieyskim.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zmiany w zarządzie Mainstream Media AG
W zarządzie Mainstream Media AG, właściciela kanału ROMANCE TV Polska, zaszły zmiany. Tim Werner pozostaje na stanowisku CEO na kolejne pięć lat, natomiast Johannes Walzer zastępuje Horsta Kümmela na stanowisku dyrektora finansowego.
Radio Złote Przeboje przygotowało dla internautów wyjątkową premierę audio - 4 października 2022 r. o godz. 19:00 na zloteprzeboje.pl oraz na największych platformach streamingowych pojawi się pierwszy odcinek podcastu „Tato, no weź”. W nowym cyklu dostępnym co wtorek Kamil Baleja szczerze porozmawia z gośćmi z pierwszych stron gazet oraz gwiazdami internetu o...
Opera GX Hot Tab Hero - rusza nowy polski teleturniej gamingowy
6 października rusza nowy gamingowy show: Opera GX HOT TAB HERO – pojedynek, który wyjaśni, kto tak naprawdę rządzi na Twitchu. Do gry dołączą idole świata gamingowego, znani i popularni youtuberzy i streamerzy. Kto zwycięży? O tym przekonamy się wkrótce, oglądając nowe show produkcji The Story Lab (z grupy dentsu Polska), które poprowadzi znany i...
W sobotę, 1 października 2022 r. ruszyła nowa akcja „Wyborczej” i „Wysokich Obcasów” poświęcona profilaktyce i leczeniu nowotworów najczęściej dotykających kobiety w Polsce. Do końca br. na tradycyjnych i cyfrowych łamach dziennika ukazywać się będą publikacje na ten temat, w tym rozmowy z ekspertami. Celem projektu jest edukowanie oraz...
Ekstraklasa SA podpisała nową umowę licencyjną z CANAL+, na mocy której nadawca będzie miał prawa do transmisji wszystkich meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy, w tym minimum 100 w jakości 4K, na terenie Polski w sezonach 2023/24 – 2026/27.  Czteroletni kontrakt o wartości blisko 1,3 mld zł zapewni CANAL+ prawo do pokazywania magazynów oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764