logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Malowanie światłem Fomei - Fotowarsztaty w Lublinie i Krakowie

  PR 09.11.2018, przeczytano 482 razy
ilustracjastrzałka

Zapraszamy na drugą edycję fotowarsztatów Malowanie Światłem FOMEI. Już 21 listopada 2018 w Lublinie i 28 listopada 2018 w Krakowie, prawdziwy artysta fotografii studyjnej i ambasador FOMEI - Marcin Golianek - wprowadzi uczestników warsztatów w kolorowy świat fotograficznej pracy z filtrami barwnymi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/malowanie-swiatlem-fomei---fotowarsztaty-w-lublinie-i-krakowie,380077,artykul.html

Światło to element, bez którego fotografia nie mogłaby istnieć. Dlatego tak ważna jest umiejętność jego kontroli i kreatywne spojrzenie na jego zastosowanie. Właśnie tego będziesz mógł nauczyć się na naszych warsztatach „malowania światłem”.

ilustracjastrzałka

Na szkoleniu wykorzystamy kolorowe filtry, długi czas ekspozycji i wymieszamy światło błyskowe z ciągłym tak aby uzyskać niecodzienne efekty. Wszystko po to abyś w swojej fotografii mógł iść krok dalej i tworzyć rzeczywistość inną niż to co widać gołym okiem.

ilustracjastrzałka

Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia ze studiem fotograficznym lub chciałbyś zyskać więcej pewności siebie w kontakcie z lampami to nasze warsztaty są idealną opcją. Poznasz zasady pracy w studio i dobre praktyki wpływające na efekt finalny każdej sesji zdjęciowej.

ilustracjastrzałka

Uczestników czeka też dużo pracy praktycznej. Każdy będzie miał okazję, pod okiem organizatorów, przygotować plan zdjęciowy. Sprawdzić działanie modyfikatorów światła jak i samych lamp.

ilustracjastrzałka

Zwieńczeniem warsztatów będzie wyjątkowa sesja zdjęciowa, w trakcie której zobaczymy efekt naszej dotychczasowej pracy. Uczestnicy warsztatów będą mogli wydrukować swoje zdjęcia zrealizowane podczas warsztatów na najlepszych urządzeniach termosublimacyjnych marki DNP.

ilustracjastrzałka

Gdzie i kiedy?

 • Lublin - 21 listopada 2018r w godz. 10:00 – 16:00 - TN Studio, ul. Zbigniewa Herberta 14 w Lublinie
 • Kraków - 28 listopada 2018r w godz. 10:00 – 16:00 - Studio Station, Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3 w Krakowie
 • Wpisowe - 250zł

Warunkiem wzięcia udziału w Fotowarsztatach jest opłacenie wpisowego oraz zapoznanie się i akceptacja regulaminów dostępnych TUTAJ

Ilość miejsc ograniczona – 12 uczestników na warsztatach w Lublinie i 12 uczestników na warsztatach w Krakowie, decyduje kolejność zapisów. Udział w Fotowarsztatach jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Harmonogram

10:00 – 11:00 Część teoretyczna

 • Czas migawki, przysłona, głębia ostrości.
 • W jaki sposób stwarzać pomysły i jak czerpać z inspiracji, żeby efekt końcowy był najbardziej zadowalający. Proste i skuteczne tricki, wykorzystywane przez prowadzącego.
 • Na co zwrócić uwagę podczas pracy, jak dobrać kompozycje, co to są mocne punkty. Jak za pomocą światła nadać zdjęciu charakter? Harmonia I chaos kompozycyjny, planowanie, rola tła.
 • Dobór oświetlenia błyskowe i ciągłe. Modyfikatory światła, odpowiednie zastosowanie.

11:00 – 12:45 Część praktyczna - praca na planie

 • Dobór odpowiedniego sprzętu, wybór odpowiednich źródeł światła i modyfikatorów. Zwrócenie uwagi na pracę ze światłem, odbijanie, rozpraszanie, pochłanianie.
 • Przygotowanie aparatu i obiektywów.
 • Sesja z omówieniem poszczególnych etapów w wykonaniu prowadzącego.
 • Praca z głównym tematem.

12:45 – 13:15 Przerwa obiadowa

13:15 – 15:00 Część praktyczna - praca na planie

 • Krótkie podsumowanie pierwszej części zajęć praktycznych, zamiana ew. planów zdjęciowych
 • Drukowanie i omówienie wykonanych zdjęć
 • Praca z ew. drugim tematem głównym

15:00-16:00 Zakończenie i podsumowanie obu części

Prowadzący: Marcin Golianek

Fotografia w jego przypadku zaczęła się od ciekawości i potrzeby ciągłego doskonalenia - jest dla niego formą rozrywki, pracą i sposobem na wyrażenie wizji. To medium, w którym Marcin odnajduje się najlepiej i poprzez które opowiada swoje historie. Podczas sesji często używa filtrów kolorowych, które pozwalają nie tylko na większą kontrolę nad światłem, ale otwierają nowe, szersze spektrum możliwości. Są dodatkowymi kolorami, poza bielą, w palecie malarskiej. Najlepiej czuje się w stylistyce nierealnej, cyberpunkowej lub postapokaliptycznej. Lubi tworzyć nowe światy, zamiast kopiować to co widać na co dzień. www.instagram.com/golianekportfolio

Organizatorzy

Organizatorami warsztatów jest TN Studio – największe i najlepiej wyposażone studio fotograficzne w Lublinie, Medikon Polska – wyłączny przedstawiciel marki Fomei na rynku polskim oraz Marcin Golianek – Ambasador marki Fomei

Źródło: Medikon Polska

www.medikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Api.pl: Dni Otwarte z ploterami Epson
Zapraszamy do udziału w DNIACH OTWARTYCH w Oddziale API.PL w Chorzowie.
Reprocentrum z Gdańska wybrało drukarkę Mutoh Valuejet 1324 X
Drukarka wielkoformatowa Mutoh ValueJet 1324X jest urządzeniem wysoce wszechstronnym, a przez to jednym z najczęściej sprzedawanych ploterów w Polsce. Kolejne urządzenie trafiło do firmy Reprocentrum z Gdańska.
Away, czyli miara samotności - premiera filmu
We wtorek, 19 marca odbyła się premiera filmu AWAY, projektu duetu Marta Frączek oraz Piotr Onopa ze zdjęciami Mikołaja Sygudy. Short jest refleksją nad kondycją dialogu we współczesnym świecie, bycia razem i bycia obok. Realizacją wideo zajął się dom produkcyjny F25.
#jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci [INFOGRAFIKA]
Hejt wśród młodzieży jest poważnym problemem i może powodować dramatyczne skutki, ale stoi za nim stosunkowo niewielka grupa sprawców – zaledwie 5,1% nastolatków. Fundacja Orange rozpoczyna kampanię społeczną #jestnaswiecej, która pokazuje, że kulturalni internauci stanowią większość i że warto uczyć młodych reagowania na hejt, by powstrzymać...
Kampania wspierająca Światłowodowy Internet i Telewizję Elastyczną Netii
20 marca ruszyła nowa kampania reklamowa, wspierająca sprzedaż oferty pakietowej Netii: Światłowodowy Internet 150 Mb/s + Telewizja Elastyczna, teraz aż trzy miesiące za darmo. Kreacja reklamowa nawiązuje do przegryzania się przez atrakcyjny kontent.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764