logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Malowanie światłem Fomei - Fotowarsztaty w Lublinie i Krakowie

  PR 09.11.2018, przeczytano 578 razy
ilustracjastrzałka

Zapraszamy na drugą edycję fotowarsztatów Malowanie Światłem FOMEI. Już 21 listopada 2018 w Lublinie i 28 listopada 2018 w Krakowie, prawdziwy artysta fotografii studyjnej i ambasador FOMEI - Marcin Golianek - wprowadzi uczestników warsztatów w kolorowy świat fotograficznej pracy z filtrami barwnymi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/malowanie-swiatlem-fomei---fotowarsztaty-w-lublinie-i-krakowie,380077,artykul.html

Światło to element, bez którego fotografia nie mogłaby istnieć. Dlatego tak ważna jest umiejętność jego kontroli i kreatywne spojrzenie na jego zastosowanie. Właśnie tego będziesz mógł nauczyć się na naszych warsztatach „malowania światłem”.

ilustracjastrzałka

Na szkoleniu wykorzystamy kolorowe filtry, długi czas ekspozycji i wymieszamy światło błyskowe z ciągłym tak aby uzyskać niecodzienne efekty. Wszystko po to abyś w swojej fotografii mógł iść krok dalej i tworzyć rzeczywistość inną niż to co widać gołym okiem.

ilustracjastrzałka

Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia ze studiem fotograficznym lub chciałbyś zyskać więcej pewności siebie w kontakcie z lampami to nasze warsztaty są idealną opcją. Poznasz zasady pracy w studio i dobre praktyki wpływające na efekt finalny każdej sesji zdjęciowej.

ilustracjastrzałka

Uczestników czeka też dużo pracy praktycznej. Każdy będzie miał okazję, pod okiem organizatorów, przygotować plan zdjęciowy. Sprawdzić działanie modyfikatorów światła jak i samych lamp.

ilustracjastrzałka

Zwieńczeniem warsztatów będzie wyjątkowa sesja zdjęciowa, w trakcie której zobaczymy efekt naszej dotychczasowej pracy. Uczestnicy warsztatów będą mogli wydrukować swoje zdjęcia zrealizowane podczas warsztatów na najlepszych urządzeniach termosublimacyjnych marki DNP.

ilustracjastrzałka

Gdzie i kiedy?

 • Lublin - 21 listopada 2018r w godz. 10:00 – 16:00 - TN Studio, ul. Zbigniewa Herberta 14 w Lublinie
 • Kraków - 28 listopada 2018r w godz. 10:00 – 16:00 - Studio Station, Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3 w Krakowie
 • Wpisowe - 250zł

Warunkiem wzięcia udziału w Fotowarsztatach jest opłacenie wpisowego oraz zapoznanie się i akceptacja regulaminów dostępnych TUTAJ

Ilość miejsc ograniczona – 12 uczestników na warsztatach w Lublinie i 12 uczestników na warsztatach w Krakowie, decyduje kolejność zapisów. Udział w Fotowarsztatach jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Harmonogram

10:00 – 11:00 Część teoretyczna

 • Czas migawki, przysłona, głębia ostrości.
 • W jaki sposób stwarzać pomysły i jak czerpać z inspiracji, żeby efekt końcowy był najbardziej zadowalający. Proste i skuteczne tricki, wykorzystywane przez prowadzącego.
 • Na co zwrócić uwagę podczas pracy, jak dobrać kompozycje, co to są mocne punkty. Jak za pomocą światła nadać zdjęciu charakter? Harmonia I chaos kompozycyjny, planowanie, rola tła.
 • Dobór oświetlenia błyskowe i ciągłe. Modyfikatory światła, odpowiednie zastosowanie.

11:00 – 12:45 Część praktyczna - praca na planie

 • Dobór odpowiedniego sprzętu, wybór odpowiednich źródeł światła i modyfikatorów. Zwrócenie uwagi na pracę ze światłem, odbijanie, rozpraszanie, pochłanianie.
 • Przygotowanie aparatu i obiektywów.
 • Sesja z omówieniem poszczególnych etapów w wykonaniu prowadzącego.
 • Praca z głównym tematem.

12:45 – 13:15 Przerwa obiadowa

13:15 – 15:00 Część praktyczna - praca na planie

 • Krótkie podsumowanie pierwszej części zajęć praktycznych, zamiana ew. planów zdjęciowych
 • Drukowanie i omówienie wykonanych zdjęć
 • Praca z ew. drugim tematem głównym

15:00-16:00 Zakończenie i podsumowanie obu części

Prowadzący: Marcin Golianek

Fotografia w jego przypadku zaczęła się od ciekawości i potrzeby ciągłego doskonalenia - jest dla niego formą rozrywki, pracą i sposobem na wyrażenie wizji. To medium, w którym Marcin odnajduje się najlepiej i poprzez które opowiada swoje historie. Podczas sesji często używa filtrów kolorowych, które pozwalają nie tylko na większą kontrolę nad światłem, ale otwierają nowe, szersze spektrum możliwości. Są dodatkowymi kolorami, poza bielą, w palecie malarskiej. Najlepiej czuje się w stylistyce nierealnej, cyberpunkowej lub postapokaliptycznej. Lubi tworzyć nowe światy, zamiast kopiować to co widać na co dzień. www.instagram.com/golianekportfolio

Organizatorzy

Organizatorami warsztatów jest TN Studio – największe i najlepiej wyposażone studio fotograficzne w Lublinie, Medikon Polska – wyłączny przedstawiciel marki Fomei na rynku polskim oraz Marcin Golianek – Ambasador marki Fomei

Źródło: Medikon Polska

www.medikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Apptension buduje własny Dział Kreatywny
Apptension – software house, współpracujący z inwestorami, startupami i agencjami –  od początku września uruchomił w swoich strukturach Dział Kreatywny. Na jego czele stanął Michał Gutkowski, związany z firmą od 2014 roku. Do głównych zadań zespołu należy eksplorowanie nowych technologii, takich jak AR czy VR w kontekście wyzwań, przed...
Oki na targach Festiwaldruku.pl 2019
Najmniejsza na rynku kolorowa drukarka A3 z serii C800, najnowsza pięciotonerowa cyfrowa drukarka etykiet LED OKI Pro1050 (CMYK + biały), pokaz druku na kopertach z wykorzystaniem innowacyjnej technologii białego tonera z OKI Pro9542, druk termotransferowy  z OKI Pro8432WT i ekosolwentowy ploter M-64s z serii ColorPainter – to tylko niektóre propozycje z bogatej oferty OKI, którą...
Nowa kampania reklamowa „Bez nonsensów” w T‑mobile skierowana do firm
T‑Mobile rozpoczyna kampanię reklamową promującą ofertę MagentaBIZNES oraz smartfon Samsung Galaxy S10e w supercenie.
Zintegrowana kampania Captain Jack Pirate Orange
Niespełna rok od rynkowego debiutu Captain Jack stał się drugim najlepiej sprzedającym się piwem w kategorii piw o smaku alkoholi mocnych. Teraz, do standardowego wariantu dołącza nowy, o smaku rumu i pomarańczy.
Mural inspirowany fotografiami Krzysztofa Millera na siedzibie „Gazety Wyborczej”
W poniedziałek, 9 września br. odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu nawiązującego do twórczości fotoreportera „Gazety Wyborczej” Krzysztofa Millera. Malowidło ścienne autorstwa Bruna Althamera, powstałe na jednej z bocznych ścian budynku Agory w Warszawie, przedstawia wybrane postacie ze zdjęć Millera dokumentujących wydarzenia historyczne i konflikty...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764