logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Malowanie światłem Fomei - Fotowarsztaty w Lublinie i Krakowie

  PR 09.11.2018, przeczytano 514 razy
ilustracjastrzałka

Zapraszamy na drugą edycję fotowarsztatów Malowanie Światłem FOMEI. Już 21 listopada 2018 w Lublinie i 28 listopada 2018 w Krakowie, prawdziwy artysta fotografii studyjnej i ambasador FOMEI - Marcin Golianek - wprowadzi uczestników warsztatów w kolorowy świat fotograficznej pracy z filtrami barwnymi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/malowanie-swiatlem-fomei---fotowarsztaty-w-lublinie-i-krakowie,380077,artykul.html

Światło to element, bez którego fotografia nie mogłaby istnieć. Dlatego tak ważna jest umiejętność jego kontroli i kreatywne spojrzenie na jego zastosowanie. Właśnie tego będziesz mógł nauczyć się na naszych warsztatach „malowania światłem”.

ilustracjastrzałka

Na szkoleniu wykorzystamy kolorowe filtry, długi czas ekspozycji i wymieszamy światło błyskowe z ciągłym tak aby uzyskać niecodzienne efekty. Wszystko po to abyś w swojej fotografii mógł iść krok dalej i tworzyć rzeczywistość inną niż to co widać gołym okiem.

ilustracjastrzałka

Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia ze studiem fotograficznym lub chciałbyś zyskać więcej pewności siebie w kontakcie z lampami to nasze warsztaty są idealną opcją. Poznasz zasady pracy w studio i dobre praktyki wpływające na efekt finalny każdej sesji zdjęciowej.

ilustracjastrzałka

Uczestników czeka też dużo pracy praktycznej. Każdy będzie miał okazję, pod okiem organizatorów, przygotować plan zdjęciowy. Sprawdzić działanie modyfikatorów światła jak i samych lamp.

ilustracjastrzałka

Zwieńczeniem warsztatów będzie wyjątkowa sesja zdjęciowa, w trakcie której zobaczymy efekt naszej dotychczasowej pracy. Uczestnicy warsztatów będą mogli wydrukować swoje zdjęcia zrealizowane podczas warsztatów na najlepszych urządzeniach termosublimacyjnych marki DNP.

ilustracjastrzałka

Gdzie i kiedy?

 • Lublin - 21 listopada 2018r w godz. 10:00 – 16:00 - TN Studio, ul. Zbigniewa Herberta 14 w Lublinie
 • Kraków - 28 listopada 2018r w godz. 10:00 – 16:00 - Studio Station, Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3 w Krakowie
 • Wpisowe - 250zł

Warunkiem wzięcia udziału w Fotowarsztatach jest opłacenie wpisowego oraz zapoznanie się i akceptacja regulaminów dostępnych TUTAJ

Ilość miejsc ograniczona – 12 uczestników na warsztatach w Lublinie i 12 uczestników na warsztatach w Krakowie, decyduje kolejność zapisów. Udział w Fotowarsztatach jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Harmonogram

10:00 – 11:00 Część teoretyczna

 • Czas migawki, przysłona, głębia ostrości.
 • W jaki sposób stwarzać pomysły i jak czerpać z inspiracji, żeby efekt końcowy był najbardziej zadowalający. Proste i skuteczne tricki, wykorzystywane przez prowadzącego.
 • Na co zwrócić uwagę podczas pracy, jak dobrać kompozycje, co to są mocne punkty. Jak za pomocą światła nadać zdjęciu charakter? Harmonia I chaos kompozycyjny, planowanie, rola tła.
 • Dobór oświetlenia błyskowe i ciągłe. Modyfikatory światła, odpowiednie zastosowanie.

11:00 – 12:45 Część praktyczna - praca na planie

 • Dobór odpowiedniego sprzętu, wybór odpowiednich źródeł światła i modyfikatorów. Zwrócenie uwagi na pracę ze światłem, odbijanie, rozpraszanie, pochłanianie.
 • Przygotowanie aparatu i obiektywów.
 • Sesja z omówieniem poszczególnych etapów w wykonaniu prowadzącego.
 • Praca z głównym tematem.

12:45 – 13:15 Przerwa obiadowa

13:15 – 15:00 Część praktyczna - praca na planie

 • Krótkie podsumowanie pierwszej części zajęć praktycznych, zamiana ew. planów zdjęciowych
 • Drukowanie i omówienie wykonanych zdjęć
 • Praca z ew. drugim tematem głównym

15:00-16:00 Zakończenie i podsumowanie obu części

Prowadzący: Marcin Golianek

Fotografia w jego przypadku zaczęła się od ciekawości i potrzeby ciągłego doskonalenia - jest dla niego formą rozrywki, pracą i sposobem na wyrażenie wizji. To medium, w którym Marcin odnajduje się najlepiej i poprzez które opowiada swoje historie. Podczas sesji często używa filtrów kolorowych, które pozwalają nie tylko na większą kontrolę nad światłem, ale otwierają nowe, szersze spektrum możliwości. Są dodatkowymi kolorami, poza bielą, w palecie malarskiej. Najlepiej czuje się w stylistyce nierealnej, cyberpunkowej lub postapokaliptycznej. Lubi tworzyć nowe światy, zamiast kopiować to co widać na co dzień. www.instagram.com/golianekportfolio

Organizatorzy

Organizatorami warsztatów jest TN Studio – największe i najlepiej wyposażone studio fotograficzne w Lublinie, Medikon Polska – wyłączny przedstawiciel marki Fomei na rynku polskim oraz Marcin Golianek – Ambasador marki Fomei

Źródło: Medikon Polska

www.medikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

AMS łączy dwa niestandardowe rozwiązania w kampanii marki Kozel
Marka Kozel w swojej najnowszej kampanii reklamowej „Czesi nas dobre piwo” postawiła na dwie niestandardowe aranżacje nośników outdoorowych. Na ulicach największych miast w Polsce można zobaczyć wiaty przystankowe z animowanym plakatem i billboardy 18 z elementami przestrzennymi - wszystkie z portfolio AMS.
Nowa kampania dodatków Finish z „Efektem Aaach”
Finish za pomocą sugestywnych analogii pokazuje konsumentom lepsze efekty zmywania dzięki dodatkom do zmywarek w nowej kampanii „Efekt Aaach!”.
Aplikacje Samochodowe od A do Z po raz 26.
Od ponad 10 lat, z początkiem wiosennego sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników.
Wyróżnienie firmy Prograf SG w konkursie Fespa 2019
FESPA to najważniejsze wydarzenie branży reklamowej w Europie. Podczas tej imprezy najważniejsi gracze tego rynku prezentują swoje osiągnięcia w zakresie druku - technik i materiałów.
W związku z wątpliwościami natury etycznej, skierowanymi do Rady Etyki Public Relations przez Luizę Jurgiel-Żyłę, Prezeskę Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, REPR oświadcza, iż nie dysponuje faktograficzną wiedzą pozwalającą na wydanie opinii w sprawie publikacji książkowej pt. „Delfin. Mateusz Morawiecki”. Ze względu na jej specyfikę, dla podjęcia odpowiedniego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764