logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Marcin Dzierżanowski nowym naczelnym „Wprost”

  PR 31.07.2019, przeczytano 532 razy
ilustracja
;

Marcin Dzierżanowski zastąpi Jacka Pochłopienia na stanowisku redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/marcin-dzierzanowski-nowym-naczelnym-_wprost_,383437,artykul.html

Dzierżanowski obejmie stanowisko 1 sierpnia. Wcześniej, od września 2016 r. pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego tygodnika. Jacek Pochłopień będzie pełnił funkcję Doradcy Zarządu PMPG Polskie Media S.A. (wydawcy tygodnika) ds. projektów specjalnych.

Nowy naczelny zapowiada, że pod jego kierownictwem „Wprost” nie skręci ani w lewo, ani w prawo. – Jesteśmy jedynym tygodnikiem opinii, z którym chętnie rozmawiają przedstawiciele obu stron politycznego sporu. Chcemy utrzymać ten swój atut – podkreśla Dzierżanowski. – Bycie gazetą środka nie oznacza jednak, że będziemy nijacy i mdli. To, że nie zapisujemy się do żadnego z ideologicznych obozów, nie oznacza, że nie możemy być wyraziści, czasem wręcz prowokacyjni. Dlatego będziemy stawiali na odważne opinie i komentarze – dodaje.

Obecnie wśród felietonistów tygodnika są Magdalena Środa, Ewa Wanat, Jan Wróbel, jezuita ks. Michał Zalewski oraz pisarz Michał Witkowski.

- Udostępniamy łamy ludziom, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i potrafią zaskoczyć. Ta strategia się sprawdza - w ostatnim czasie, po kilku latach przerwy, odzyskaliśmy pierwsze miejsce w rankingu najczęściej cytowanych tygodników w Polsce. Chcemy kontynuować ten trend – mówi Dzierżanowski. - Chciałbym też w większym stopniu wrócić do tożsamości „Wprost” jako tygodnika skierowanego do ludzi przedsiębiorczych, nowoczesnych i poszukujących możliwości rozwoju. Dlatego jeszcze więcej miejsca poświęcimy tematyce związanej z biznesem – zapowiada nowy naczelny.

Według wydawcy, przed redakcją „Wprost” stoi wyzwanie dokończenia transformacji cyfrowej. - Mówiąc o  przyszłości tygodnika musimy uwzględnić proces współpracy i integracji z dynamicznie rozwijającym się serwisem wprost.pl, który jest liderem wśród serwisów tygodników opinii. W maju serwis odwiedziło ponad 4 mln użytkowników co było podwojeniem ich liczby w stosunku do ubiegłego roku.  Marcin Dzierżanowski jest gwarantem bliskiej i efektywnej współpracy z redakcją on-line, doskonale rozumie wyzwania które stawiają przed tytułami prasowymi media cyfrowe.” – mówiRobert Pstrokoński, Członek Zarządu PMPG Polskie Media S.A. - Tygodnikowi „Wprost” pod kierownictwem red. Pochłopienia udało się stworzyć w przestrzeni medialnej miejsce wolne od wojny polsko-polskiej. Jesteśmy wdzięczni Jackowi za trzy lata ogromnego wysiłku i starań na rzecz stworzenia miejsca merytorycznej i rzetelnej rozmowy w mediach. W swojej nowej roli Jacek będzie nadal wspierał rozwój „Wprost” i całego wydawnictwa.” – dodaje Pstrokoński.

Źródło: PMPG Polskie Media SA

Dodatkowe informacje:

Marcin Dzierżanowski jest związany z „Wprost” od 2006 r., pracował też w „Życiu Warszawy”, „Dzienniku” oraz TVP. Był twórcą i pierwszym szefem portalu informacyjnego TVP Info oraz sekretarzem redakcji polskiej edycji magazynu National Geographic Traveler. W 2007 r. był najczęściej cytowanym dziennikarzem w Polsce. Za artykuły publikowane w tygodniku „Wprost” był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii News oraz do nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego . W 2013 r. został laureatem wyróżnienia „Pióro odpowiedzialności” za propagowanie w mediach idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest autorem dwóch książek, w tym biografii politycznej Antoniego Macierewicza.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Startuje 5. sezon Arte Opera w Arte.tv
W czwartek 6 października premierą „Lakmé” Léo Delibesa w reżyserii Laurenta Pelly'ego, transmitowaną na żywo z Opéra Comique w Paryżu, rozpocznie się piąty sezon ARTE Opera, w ramach którego zostaną pokazane najnowsze i najwybitniejsze produkcje operowe i baletowe z najlepszych teatrów z 13 europejskich krajów. W tym roku...
Nowy sezon prac Grup Roboczych IAB Polska uważamy za otwarty! W ubiegłym tygodniu część grup wybrała swoich przedstawicieli i przedstawicielki. Oto oni:
Wirtualna Polska kontynuuje współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Podczas trwających mistrzostw świata w siatkówce kobiet, WP SportoweFakty na bieżąco przygotowują dla kibiców relacje i najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia. Specjalny vlog prezentuje jakie nastroje panują w szatni polskiej drużyny.
Antyweb.pl, jeden z najważniejszych serwisów w Polsce piszących o tym co dzieje się w polskim i światowym internecie, dołącza do Grupy Polsat Plus. Będzie stanowił istotne wzmocnienie Grupy w obszarze nowych technologii.
WP Pilot wciąż rozwija ofertę. We wrześniu pojawiły się w niej cztery nowe kanały, które zapewnią widzom jeszcze więcej rozrywki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764