16 listopada stanowisko redaktora naczelnego Wirtualnej Polski obejmie Marcin Meller. Piotr Mieśnik, który przez ostatnie miesiące pełnił te obowiązki, zostanie zastępcą redaktora naczelnego.
Redaktorowi naczelnemu będzie podlegać kilkuset dziennikarzy i wydawców m.in. z redakcji WP Wiadomości, money.pl, WP SportoweFakty i kilkunastu innych serwisów należących do Wirtualnej Polski.
– Przychodzę do świetnie działającej, nowoczesnej firmy medialnej, lidera rynku, więc chcę utrzymać to, co bardzo dobrze działa i dodać atuty ze świata klasycznego dziennikarstwa, z którego się wywodzę. W moim blisko trzydziestoletnim życiu zawodowym oglądałem świat z bardzo różnych perspektyw, liczę, że teraz to w pełni zaprocentuje. Będę starał się, by Wirtualna Polska była medium środka, otwartym na głosy i opinie z różnych stron i środowisk. Mam nadzieję, że dzięki skali i sile WP będę mógł dodać wartości i rumieńców polskiej rzeczywistości medialno-społecznej – mówi Marcin Meller, nowy redaktor naczelny Wirtualnej Polski.
– Doświadczenie Marcina, jego reporterska pasja i publicystyczne zacięcie, pozwolą nam jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania odbiorców i dostarczać im jakościowe, różnorodne treści. W ten sposób chcemy nie tylko wzmocnić naszą pozycję lidera na rynku portali informacyjnych, ale także stać się najbardziej wiarygodnym medium w Polsce – mówi Joanna Pawlak, prezes Wirtualna Polska Media.
Od marca 2020 roku, po odejściu z funkcji redaktora naczelnego Tomasza Machały, obowiązki redaktora naczelnego WP pełnił Piotr Mieśnik. 16 listopada obejmie on funkcję zastępcy redaktora naczelnego.
– Bardzo dziękuję Piotrowi za jego zaangażowanie i kreatywność. Świetnie sobie radził w tym wyjątkowo trudnym okresie i bardzo się cieszę, że wspólnie z Marcinem Mellerem będzie nadal rozwijał serwisy Wirtualnej Polski – dodaje Joanna Pawlak.
Marcin Meller z wykształcenia jest historykiem. Przez 12 lat był reporterem „Polityki”, opisywał konflikty na Kaukazie, w Iranie, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000-2002 był prowadzącym pierwszego w Polsce reality show „Agent”. Od 2003 do 2012 redaktor naczelny polskiej edycji „Playboya”. W latach 2005-2008 oraz 2013-2019 współprowadził Dzień Dobry TVN, a od 2009 roku jest gospodarzem Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Felietonista „Wprost”, a od 2012 „Newsweeka”. Od 2016 roku był dyrektorem w Grupie Wydawniczej Foksal. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał bestsellerowe „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”, a sam „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”, „Sprzedawcę arbuzów” i ostatnio „Nietoperza i suszone cytryny”.
Źródło: Wirtualna Polska
WP to tabloid.
Zmiany personalne nie pomogą. Tu trzeba zaorać i zacząć od nowa pod inną nazwą.
Dlaczego?
Odpowiedź na to pytanie skryta jest w zawartości, modelu nabijania odsłon, charakterze moderacji, działaniach spółki itede.
Musi być chyba mocno skryta, bo odbiorcy zupełnie nie podzielają Twojej opinii, co pokazują znakomite statystyki liczone nie tylko liczbą odsłon.
Fakt też się mocno trzyma.
Musi polski internauta lubi babrać się w guanie plotek, pomówień, niesmacznych sugestii okraszonych ustawianymi zdjęciami celebrytów.
Ostatnio twierdziłeś że gazeta.pl to też tabloid. Co nie jest tabliodem Twoim zdaniem? Tylko podupadające wydawnictwa, nie narzekające na dobre statystyki?
Guardian na przykład.
Porównywanie naszych mediów z Guardianem, który w przyszłym roku będzie obchodził dwusetną rocznicę istnienia jest demagogią. Prosimy o zawężenie wskazań do wydawców polskich.
Albo rozmawiamy o prawdziwych punktach odniesienia albo nacjonalizmie mediowym.
W Polsce standardy wyznaczają media polskie a nie brytyjskie albo azerbejdżańskie.