logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Marcin Prokop w nowej kampanii Head & Shoulders

  PR 24.08.2022, przeczytano 523 razy
ilustracjastrzałka

W sierpniu wystartowała nowa kampania marki Head & Shoulders. Nowym ambasadorem marki został Marcin Prokop.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/marcin-prokop-w-nowej-kampanii-head-and-shoulders,396992,artykul.html

Tym samym wyjaśniła się tajemnica zdjęcia, które na swoim profilu na Instagramie zamieścił kilka tygodni temu Marcin Prokop. Zdjęcie popularnego prezentera, całego w gipsie i w szpitalnym łóżku zaniepokoiło wielu internautów. Okazuje się, że opublikowany kadr był elementem przygotowań do kampanii reklamowej marki Head & Shoulders. W spocie, który już niedługo będzie można obejrzeć w internecie, odwiedzająca Marcina Prokopa kobieta jest mocno zaskoczona widząc na szpitalnej szafce stojącą butelkę z szamponem Head & Shoulders. „Nie wiedziałam, że masz łupież” – mówi zaskoczona. „Bo nie mam” odpowiada prezenter z wrodzonym sobie wdziękiem, jasno sugerując, że właśnie regularne używanie szamponu przeciwłupieżowego gwarantuje brak tego problemu oraz piękny i zdrowy wygląd jego włosów.

- Head & Shoulders  już od lat ma ugruntowaną pozycję w świadomości konsumentów jako szampon przeciwłupieżowy. Obecną edycją kampanii chcemy jednak zwrócić uwagę odbiorców na fakt, że tak naprawdę regularne używanie szamponu przeciwłupieżowego gwarantuje nam, że łupież nie wraca, skóra głowy jest czysta, a włosy błyszczące. Zależało nam na tym, aby odejść od konwencji medycznej, wedle której na co dzień promowane są szampony przeciwłupieżowe. Dlatego zdecydowaliśmy się na zabawną i lekką formę komunikacji, do której Marcin Prokop nadaje się idealnie – wyjaśnia założenia kampanii Jarosław Fibich, Brand Manager marki Head & Shoulders. - Oczywiście nie rezygnujemy całkiem z podkreślania medycznych walorów produktu. Ten element gwarantuje nam posiadanie rekomendacji Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, o którym również mówimy w spocie – dodaje.

Marka oferuje szereg wariantów swoich produktów, które zostały zaprojektowane jako odpowiedź na zróżnicowane potrzeby osób zmagających się z problemami skóry głowy. Dzięki formule potrójnego działania szampony Head & Shoulders myją, chronią i nawilżają włosy oraz skórę głowy, pozostawiając zdrowo wyglądające i piękne włosy do 100% bez łupieżu*.

Szampon Head & Shoulders Citrus Fresh z esencją cytrynową został opracowany z myślą o włosach przetłuszczających się, ze skłonnością do łupieżu, a Smooth & Silky 2w1 –  suchych i puszących się, by przywracać im miękkość i jedwabistą gładkość. Szampon Head & Shoulders Deep Hydration z olejem kokosowym za to delikatnie nawilża włosy i skórę głowy, jednocześnie nadając im długotrwały, kokosowy zapach.

Na potrzeby kampanii powstała seria czterech krótkich spotów, z których trzy będzie można obejrzeć w telewizji. Czwarty, w którym Marcin Prokop leży w gipsie na łóżku szpitalnym, emitowany będzie wyłącznie w internecie. Filmy ukazują Marcina Prokopa w zabawnych, a czasem nawet ekstremalnych sytuacjach, w których zawsze towarzyszy mu butelka szamponu Head & Shoulders. Zaskoczenie osób widzących szampon przeciwłupieżowy obok prezentera i ich  „Nie wiedziałem, że masz łupież” jest równie naturalne,  jak jego powtarzająca się z uśmiechem odpowiedź „Bo nie mam”.

Za kreację kampanii odpowiada agencja Saatchi & Saatchi Poland. Media do kampanii planuje i kupuje dom mediowy MediaCom. Działaniami public relations zajmuje się Partner of Promotion.

Źródło: Partner of Promotion

www.partnersi.com.pl

Dodatkowe informacje:

*widoczne oznaki łupieżu
**przy regularnym stosowaniu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

210 wystawców i blisko 600 marek – trwa rejestracja na Promo Show
Wyjątkowo zapowiada się zbliżająca edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku PROMO SHOW. 8-9 lutego TOP Dostawcy spotkają się w EXPO XXI, mieszczącym się w samym sercu Warszawy, z gośćmi z ponad 20 krajów. 
Marka YOPE powierzyła spółce technologicznej Euvic 360 e-com (Grupa Euvic Performance), działania reklamowe związane z usługą display retargetingu.
Aldi promuje marki własne
ALDI promuje marki własne angażując wewnętrznych ekspertów. To prosty, ale trafiony pomysł. Kto najlepiej opowie o produkcie, o jego właściwościach, sposobach produkcji, smaku, aromacie, unikatowych cechach? Pracownik – ekspert, opiekun kategorii. Ekspert ALDI Poleca – pod takim hasłem w gazetkach online, na stronie internetowej i w sklepach startuje komunikacja...
Agencja martech & e-commerce connected SalesTube znalazła się w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm magazynu Forbes. Należąca do Group One spółka zajęła 6. pozycję w Rankingu Diamenty Forbes 2023 w branży e-commerce, na liście liczącej ponad sześćdziesiąt firm.
Nowy projektor laserowy PV800UL od Sharp Nec
Sharp NEC Display Solutions Europe wprowadzi w marcu 2023 r. na rynek nowy projektor laserowy NEC PV800UL. Jaśniejszy projektor instalacyjny PV800UL i jego siostrzany model PV710UL mają kompaktową konstrukcję, oferują elastyczną instalację dzięki szerokiemu wyborowi obiektywów i innym kluczowym wbudowanym funkcjom, w tym obsłudze ProAssist ułatwiającej m.in. sterowanie i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764