logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Marcin Sosiński dołącza do Dentsu Creative

  PR 02.04.2024, przeczytano 352 razy
ilustracja

Z początkiem kwietnia do Dentsu Creative dołączył Marcin Sosiński i objął stanowisko Chief Creative Officera w Polsce i regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Ma zagwarantować najwyższy standard kreatywny na 7 rynkach .


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/marcin-sosinski-dolacza-do-dentsu-creative,403682,artykul.html

Sosiński to jeden z najbardziej cenionych polskich dyrektorów kreatywnych, prace jego autorstwa oraz kierowanych przez niego zespołów były wielokrotnie nagradzane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, m.in. Cannes Lions (9 Lwów w tym Tytanowy Lew oraz Grand Prix w kategorii Sustainable Development Goals) a on sam w 2023 roku, jako pierwszy Polak w historii, został wyróżniony tytułem Dyrektora Kreatywnego Roku na festiwalu Golden Drum w Portorożu.

Sosiński będzie odpowiadał za rozwój kreatywności oraz szerzenie kultury innowacyjności zarówno w Polsce jak i na pozostałych sześciu rynkach regionu CEE, zadba o optymalizację i standaryzację procesów kreatywnych oraz rozwój talentów.

Jestem przekonany, że nietuzinkowe podejście Marcina do kwestii kreatywności, jego ciekawość do eksperymentowania a przede wszystkim biznesowy sznyt w połączeniu z naszym modelem operacyjnym One dentsu, w ramach którego dostanie łatwy dostęp do ponad 1200 specjalistów z mediów, data i technologii, da absolutnie wybuchową mieszkankę – komentuje Krzysztof Mocek, CEO Dentsu Creative Polska & CEE.

Marcin będzie kierować ponad 70-osobowym zespołem i w strukturze będzie raportował do Marcina Dobrzynieckiego - Chief Delivery Officera oraz matrycowo do Krzysztofa Mocka.

Jestem przekonany, że doświadczenie Marcina pozwoli nam skutecznie tworzyć i dostarczać klientom najlepsze, skalowalne rozwiązania, łączące kreatywność z naszymi technologicznymi kompetencjami – komentuje Marcin Dobrzyniecki .

Marcin Sosiński stanie się też częścią community szefów kreacji w EMEA mając realny wpływ na kształtowanie wizji rozwoju Dentsu Creative w regionie.

Prawdziwie innowacyjne i pionierskie idee, nawet jeśli rodzą się w kreatywnej głowie, by zaistnieć potrzebują kreatywnego środowiska, w którym mogą odpowiednio rozwinąć się i urosnąć – mówi Marcin Sosiński Dopiero dojrzałe i dość silne posiadają moc, by zmieniać świat wokół. Dentsu jest dla mnie miejscem, w którym nieustanna redefinicja kreatywnych granic, w połączeniu z innowacyjną technologią, wpisana jest w sposób myślenia i działania – kończy Sosiński.

Marcin Sosiński związany jest z branżą reklamową od 20 lat. Swoje doświadczenie zdobywał w kilku sieciowych agencjach reklamowych, pracując dla wielu międzynarodowych i lokalnych klientów. Przez ostatnie 14 lat swojej pracy zawodowej był związany z McCANN Poland od kilku lat pełniąc tam funkcję Executive Creative Directora, a ostatnio łącząc ją z funkcją Managing Directora. Jego i kierowanych przez niego zespołów prace były nagradzane i wyróżniane na najważniejszych festiwalach branży kreatywnej, między innymi Cannes Lions (9 Lwów za kampanię „Where To Settle” w tym Tytanowy Lew oraz Grand Prix w kategorii Sustainable Development Goals), Golden Drum, Eurobest, LIA, Gerety Awards, The One Show, Webbys Award, New York Festival, KTR, Innovation Awards, MIXX Awards. Współprowadzona przez niego agencja McCANN Poland w 2021 została Agencją Roku Effie, a w 2023 uzyskała tytuł Cannes Lions for Good Agency of the Year. W tym samym roku na konkursie Innovation zdobyła tytuł Firmy Roku. Wielokrotny juror w konkursach kreatywnych. W 2023 roku został nagrodzony tytułem Dyrektor Kreatywny roku na festiwalu Golden Drum. Zasiada w zarządzie Klubu Twórców Reklamy (KTR).

Źródło: dentsu

dentsu.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Dizajn na fali” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Trwa cykl rozmów o polskim dizajnie ,,Dizajn na fali” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W gronie uznanych gości odbywają się dyskusje nie tylko o jakości kształcenia przyszłych projektantów, ale również o sposobach pogłębiania świadomości producentów, przedstawicieli władz i konsumentów dobrego wzornictwa....
Lidl z kampanią UEFA Euro 2024: Lidl Kids Team
Jako Oficjalny Partner UEFA EURO 2024, Lidl Polska rozpoczyna program Lidl Kids Team, w ramach którego dzieci mają szansę wyjść na murawę razem z polskimi zawodnikami przed meczami UEFA EURO 2024! Sieć ogłasza konkurs, w ramach którego rodzice lub opiekunowie mogą wygrać miejsce w Lidl Kids Team dla swojego dziecka w wieku od 6 do 10 lat – niezależnie od płci,...
Zostań Aquaphorianinem – kampania reklamowa Aquaphor
Międzynarodowy koncern AQUAPHOR, producent filtrów do wody z zakładami produkcyjnymi w Estonii (UE) , coraz silniej działa na polskim rynku, kreując potrzeby filtracji wody, a także promując zmiany na lepsze. Ściśle łączy się to z misją firmy, którą jest zapewnienie czystej wody wszystkim mieszkańcom naszej planety poprzez zmianę wody na...
Blog Hochland Polska – wywiady na 30-lecie firmy
Pod koniec 2023 roku Hochland Polska rozszerzył swoją stronę karierową www.tujestpysznie.pl o wyjątkową sekcję blogową. Projekt „ Od skupu mleka po Wasze talerze” to cykl wywiadów na 30-lecie firmy prowadzony przez wewnętrzny zespół Employer Branding.
Kabanosy oficjalną przekąską European League of Football
Marka SNACK !T, należąca do firmy Tarczyński S.A., została oficjalnym partnerem European League of Football (ELF), a kabanosy SNACK !T oficjalną przekąską ligi, co potwierdza specjalne logo na opakowaniach. Umowa sponsorska została zawarta na dwa lata. Jest to pierwsza zagraniczna współpraca marketingowa Tarczyński S.A., stanowiąca jednocześnie kluczowy element realizacji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764