logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Marcin Usarek wygrywa konkurs na logo Museum Over The Borders

   28.06.2013, przeczytano 3147 razy
strzałkistrzałka
Marcin Usarek wygrywa konkurs na logo Museum Over The Borders ZOBACZ ILUSTRACJE

Celem Konkursu było wyłonienie najlepszego projektu Identyfikacji Wizualnej – Logo, pozwalającego na kreowanie wizerunku projektu „MUSEUMS OVER THE BORDERS” realizowanego przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i Muzeum „Brama Frydlandzka” w Kaliningradzie, który ma wzmacniać współpracę pomiędzy tymi instytucjami, promować wspólne dziedzictwo kulturowe, podkreślać wspólną historię.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/marcin-usarek-wygrywa-konkurs-na-logo-museum-over-the-borders,19120,artykul.html

W ramach konkursu nadesłano 242 projekty graficzne. Do ścisłego finału zakwalifikowano 5 prac, nadesłanych przez: Annę Szwaję, Evgenię Lebedevą, Marcina Usarka, Marzenę Płaszczycę oraz Kamilę Kasperowicz. Nadesłane projekty prezentują wysoki poziom artystyczny i pokazują różne podejścia do opisywanej idei.

W konkursie udział wzięły osoby z całej Polski. Dwie spośród zgłoszonych prac pochodzą z Rosji. Dużą grupę projektów przysłały osoby młode, nadal studiujące.

Wiele projektów zwróciło uwagę komisji konkursowej i spowodowało liczne dyskusje także poza posiedzeniem komisji. Doceniając pomysły i profesjonalne wykonanie projektów a także ich różnorodność, pragniemy zaprezentować je szerszej publiczności. Chociaż w ten sposób możemy docenić talent i wysiłek wszystkich uczestników. Chcemy także zwrócić uwagę jak istotną rolę pełni obecnie grafika użytkowa w naszym życiu. Dobrze zaprojektowane elementy graficzne ułatwiają nam wszystkim odbiór, identyfikację instytucji, nośność idei ale przede wszystkim czynią nasze otoczenie piękniejszym.

Decyzją Komisji Konkursowej na Projekt Graficzny Logo Projektu “Museums over the borders” zwyciężył Marcin Usarek z Wrocławia. Skład komisji:

Przewodniczący:
Zbigniew Opalewski – grafik, Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu
Członkowie:
Roza Tkaczenko - malarka, Dom Artystów w Kaliningradzie
dr Anita Wasik - projektantka, członkini STGU, wykładowca ASP w Gdańsku
Marina Yadowa – Dyrektor Muzeum „Brama Frydlandzka” w Kaliningradzie
Stanisław Czuba - plastyk, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Sekretarz:
Beata Jurkiewicz.


Wystawa:
Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu
Wystawa będzie także prezentowana w Muzeum „Brama Frydlandzka” w Kaliningradzie

Źródło: STGU

www.stgu.pl

Galeria: Marcin Usarek wygrywa konkurs na logo Museum Over The Borders

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Miałem nic nie pisać, ale skoro znowu natknałem się na ten artykuł, to ulegnę pokusie :) A co...
Koszmarek, paskudztwo, bleee... To tak w skrócie.
Nie potrafię wyjaśnić skąd ta europejska chęć ucieczki od tradycji i nowatorstwa jednocześnie, ale dla mnie jest to faktem. Wygląda to tak, jakby Europa chciała udowodnić, że potrafi być nowoczesna. Słabe - wiadomo, że nowoczesność obecnie rodzi się na dalekim wschodzie i żadne europejskie imitacje wysiłków, tego nie zmienią. Z całym szacunkiem dla autora zwycięskiego projektu, nie podoba mi się. To kolejne (jakich setki można codziennie spotkać np. w internecie) logo, minimalistycznie geometryczne. Po co? Efekt jest taki, że pomimo prostoty, po zerknięciu na nie, nie jestem pewien czy potrafiłbym je poprawnie narysować, a jestem przez swoją robotę dość wyczulony na kształt i kolor. Na co drugim terminarzu, który dostaję na poczatku roku, widnieje coś podobnego.
Rozumiem inspirację słupem granicznym, ale nie rozumiem komisji, która uznała, że to dobry pomysł. Nie wierzę żeby nie było innych elemntów spełniających odpowiednie warunki, choć mogę sobie wyobrazić, że nie pojawiły się dobre projekty. Winą za to chyba byłbym skłonny obarczyć komisje rozstrzygające podobne konkursy - skoro wciąż wygrywają słabe projekty, to automatycznie uczestnicy próbują się dostosować do tego poziomu.
Na szczęście nie znam się na projektowaniu i nie muszę się tym przejmować, a piszę jako zupełny lajkonik :)

Najnowsze w tym dziale

Zwycięzcy Grand Press Photo 2020 w Galerii Signs.pl
Jacek Szydłowski („Dziennik Wschodni”) wygrał Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2020. Zdjęcie Roku jego autorstwa przedstawia lekarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa. Zwycięskie prace prezentujemy w Galerii...
Znamy laureatów III edycji Design by Śliwka Nałęczowska
Marka Śliwka Nałęczowska zrealizowała III edycję konkursu Design by Śliwka Nałęczowska, skierowanego do młodych twórców. Akcja rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w środowisku artystów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W bieżącej odsłonie projektu pasjonaci grafiki i designu zgłosili rekordowe 2874 prac.
300 tys dolarów w konkursie Huawei dla twórców motywów
Ruszyła nowa edycja globalnego konkursu Huawei dla twórców motywów – Huawei Global Theme Design Competition.
Konkurs na kampanię dla ZOO Wrocław
Wrocławskie ZOO we współpracy z AMS przygotowało konkurs dla grafików. Może w nim wziąć udział każdy, kto zaprojektuje plakat zachęcający do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Kampania trafi m.in. na przystanki AMS w Polsce i poprzedzi ponowne otwarcie ogrodu dla odwiedzających. Autor zwycięskiego plakatu pomoże zwierzętom i zgarnie nagrodę o wartości ponad 3,5 tys....
The Kissinger Twins nagrodzeni Webby Award
Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins z prestiżową statuetką Webby Award 2020! Polski projekt został nagrodzony w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment. Pokonał kreacje takich gigantów  jak Marvel, Youtube czy Grammy’s.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764