logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Marcowe nowości i wydarzenia w Radiu Nowy Świat

  PR 01.03.2024, przeczytano 545 razy
ilustracja

Od najbliższego piątku, 1 marca Radio Nowy Świat zaprasza na nowy cykl „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Co tydzień znakomity literaturoznawca, profesor i rektor Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek będzie rozmawiał z redaktorem Wojciechem Mannem o książkach - tych najnowszych, ale także tych, które trzeba przeczytać i które zostają w naszej pamięci na zawsze.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/marcowe-nowosci-i-wydarzenia-w-radiu-nowy-swiat,403291,artykul.html

Między książkami” jest nową, aczkolwiek stałą pozycją w ramówce, która od początku istnienia radia była poświęcona rozmowom o literaturze. To propozycja stacji, która gościła i gościć będzie na antenie zawsze, ponieważ takie są założenia Radia Nowy Świat oraz oczekiwania naszych Patronów i Słuchaczy.

- Zawsze uważałem, że najważniejsze jest to, co dzieje się z czytelnikiem po przeczytaniu nowej książki. Na takie rozmowy z Wojciechem Mannem w Radiu Nowy Świat cieszę się najbardziej – mówi profesor Ryszard Koziołek.

Ryszard Koziołek jest profesorem w Instytucie Polonistyki Uniwersytetu Śląskiego i od 2020 roku rektorem tejże uczelni. Jest także dyrektorem Śląskiego Festiwalu Nauki, stałym współpracownikiem "Tygodnika Powszechnego” i „Polityki”. W latach 2012 – 2015 był członkiem jury Nagrody Literackiej Nike. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii eseistyka za książkę „Ciała Sienkiewicza. Studia o płci i przemocy” (nowe wyd. „Czarne” 2018), a w 2017 Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej.

- To będzie hit. Co piątek o godz. 7.45 Wojciech Mann będzie rozmawiał o książkach z wybitnym literaturoznawcą, profesorem, rektorem Uniwersytetu Śląskiego, niezwykle ciekawym rozmówcą i człowiekiem - Ryszardem Koziołkiem. Jestem przekonana, że obecność pana profesora to wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla naszej stacji – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

Także 1 marca Radio Nowy Świat udostępnia wszystkim Słuchaczom dwa podcasty extra plus: „Pod czeskim dachem” Tomasza Ławnickiego oraz „Skandynawskim tropem” autorstwa Jana Janczego. Podcasty będą „otwarte” przez cały marzec.

- Zdecydowaliśmy się na ten ruch z dwóch powodów. Po pierwsze są to podcasty o bardzo ciekawej tematyce, gdzie muzyka jest jedynie tłem, a wiodącym motywem historie opowiadane przez autorów. Po drugie chcemy pokazać Słuchaczom nasze produkcje podcastowe i być może w ten sposób przekonać ich do pozostania Patronem radia – tłumaczy Sławomir Gołębiowski, Dyrektor ds. Sponsoringu i Marketingu w Radiu Nowy Świat.

Z tej okazji Jan Janczy autor podcastu „Skandynawskim tropem” przygotował specjalny odcinek, w którym będzie można posłuchać rozmowy z Jacobem Kirkegaardem, duńskim artystą performerem.

- Z Jacobem Kirkegaardem spotkałem się parę tygodni temu w jego kopenhaskim mieszkaniu, które częściowo pełni też funkcję studia nagraniowego. Rozmawialiśmy zarówno o jego najnowszych projektach, jak i o tych starszych; opowiedział mi między innymi o swojej wyprawie do Czarnobyla, gdzie nagrywał odgłosy natury pozostawionej przez człowieka samej sobie. Rozmawialiśmy też o jego wizycie na Bliskim Wschodzie, gdzie nagrywał odgłosy muru rozdzielającego Izrael od Zachodniego Brzegu. Pochwalił mi się też swoim egzemplarzem płyty "Mental Cut" Maanamu – mówi Jan Janczy, redaktor Radia Nowy Świat.

Marzec w Radiu Nowy Świat rozpoczniemy też koncertowym akcentem. Już w sobotę, 2 marca, o godzinie 16:00 w naszym koncert holu odbędzie się koncert Katarzyny Dąbrowskiej ,,Rinn. Piosenki o miłości’’. Koncert zostanie wyemitowany w pierwszej godzinie audycji „Dobrze nastrojone”, którą poprowadzi Marcelina Słomian w zastępstwie za Kingę Krasuską, przebywającą na urlopie.

Koncert ,,Rinn. Piosenki o miłości’’ jest dla Katarzyny Dąbrowskiej pretekstem do opowiedzenia o miłości z dzisiejszej perspektywy. Myli się bowiem ten, kto twierdzi, że wszystko już na ten temat zostało wyśpiewane i powiedziane… Dla Danuty Rinn pisali najwybitniejsi twórcy polskiej piosenki, między innymi Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Ernest Bryll, Włodzimierz Korcz czy Jerzy Wasowski. Patroni i Słuchacze będą mieć możliwość posłuchać świetnych, świeżo i energetycznie brzmiących piosenek jednej z największych polskich wokalistek Danuty Rinn, w wykonaniu aktorki i wokalistki Katarzyny Dąbrowskiej. Jej oryginalna barwa głosu nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia. Wspomagają ją w tym błyskotliwe aranżacje Urszuli Borkowskiej oraz akompaniament muzyczny Wojciecha Gumińskiego (kontrabas, gitara basowa) i Marcina Słomińskiego (perkusja).

Źródło: Radio Nowy Świat

nowyswiat.online

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

MKiDN: wszystkie media publiczne oraz PAP w stanie likwidacji
Celem rozwiania wątpliwości Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako reprezentant Skarbu Państwa uprzejmie wyjaśnia, że wszystkie spółki mediów publicznych oraz Polska Agencja Prasowa, zostały skutecznie postawione w stan likwidacji, co jest potwierdzone wpisami do Krajowego Rejestru Sądowego. 
The Eastern Frontier Initiative: regionalny sojusz dziennikarski
Projekt TEFI, czyli The Eastern Frontier Initiative stworzyli pod koniec 2023 r. czołowi wydawcy z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii, wśród których znalazły się “Wyborcza", SME, 444.hu i PressOne oraz holenderski portal śledczy Bellingcat. Celem konsorcjum, współzałożonego przez Komisję Europejską, jest regionalny sojusz dziennikarski skupiający się na wyzwaniach...
Portal O2.pl stawia na treści regionalne i powiększa redakcję
Nowe hasło „Blisko ludzi” będzie promować o2.pl, piątą co do wielkości Stronę Główną wśród portali internetowych w Polsce. W ostatnich miesiącach skład redakcji zwiększył się niemal dwukrotnie, od marca na jej czele stanął Jacek Stańczyk. Zgodnie z nową strategią rozwoju w serwisie pojawiać się będzie jeszcze więcej treści regionalnych.
Zielony Onet - nowa platforma dla ekologicznie świadomych
Ringier Axel Springer Polska uruchamia serwis internetowy, który ma na celu dostarczanie bieżących informacji w tematach związanych z ekologią, klimatem oraz szeroko rozumianą przyrodą. Zielony Onet jest bazą wiedzy na temat środowiska naturalnego, oferując użytkownikom szeroki wachlarz treści – od reportaży i artykułów po raporty i analizy najnowszych badań...
Forbes Women obchodzi 5. urodziny
Pięć lat temu ukazało się pierwsze wydanie magazynu Forbes Women. Najnowsze urodzinowe wydanie Forbes Women zawiera nie tylko podsumowanie ostatnich 5 lat obecności magazynu na rynku, ale także Listę 25 Liderek Klimatu i Środowiska, wywiady z dziennikarką Anitą Werner, prof. Magorzatą Fuszarą oraz Robertem Biedroniem.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764