logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mark Andy na jesiennych wydarzeniach branżowych z branży opakowań i etykiet

  PR 04.12.2018, przeczytano 363 razy
ilustracjastrzałka

Firma Mark Andy Poland wzięła udział w dwóch jesiennych wydarzeniach branżowych, skierowanych do drukarń specjalizujących się w produkcji opakowań i etykiet. Podczas konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, odbywającej się w październiku w Mrągowie i zorganizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz z myślą o przedstawicielach branży wąskowstęgowej, zaprezentowała swoją najnowszą maszynę hybrydową – Digital Series HD. Z kolei 21. Sympozjum Poligraficzne firmy Chespa stało się okazją do przedstawienia firmy Mark Andy i jej portfolio osobom reprezentującym branżę druku szerokowstęgowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mark-andy-na-jesiennych-wydarzeniach-branzowych-z-branzy-opakowan-i-etykiet,380403,artykul.html

Mówi Lena Chmielewska, kierująca działem marketingu w Mark Andy Poland:

- Każde z tych wydarzeń ma od lat uznaną markę, przyciągając setki osób, reprezentujących firmy bazujące na technice fleksograficznej. Oba były zatem dla nas znakomitą okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych, zaś w przypadku klientów firmy Chespa – także do zwiększenia rozpoznawalności Mark Andy wśród drukarń szerokowstęgowych. Jesteśmy przekonani, że udział w tych spotkaniach zaowocuje zwiększonym zainteresowaniem naszą ofertą i kolejnymi wdrożeniami maszyn. Tym bardziej, że w obu imprezach wzięło udział łącznie ponad 600 osób z Polski i z zagranicy.

Konwencja udziału Mark Andy w konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” była podobna do ubiegłorocznej i uwzględniała pokaz „na żywo” druku realizowanego w warszawskim centrum demonstracyjnym firmy. Tym razem Łukasz Chruśliński – Sales Manager w Mark Andy Poland przedstawił uczestnikom spotkania jedno z najnowszych rozwiązań technologicznych amerykańskiego producenta – hybrydową maszynę Digital Series HD.

Swój oficjalny debiut miała ona podczas wrześniowego Forum Technologicznego Mark Andy w Warszawie. W wersji zainstalowanej w centrum pokazowym jest ona wyposażona m.in. w moduł inkjetowy, oferujący druk w siedmiu kolorach z dodatkową bielą oraz zespoły fleksograficzne i wykańczające. Prezentacja dotyczyła drukowania kilku prac, co – jak podkreślał prelegent – pozwoliło zobrazować jej potencjał i elastyczność, także w kontekście szybkiego przezbrajania i wykorzystania poszczególnych elementów urządzenia w zależności od realizowanego zlecenia.

- Za sprawą wyższej rozdzielczości jesteśmy w stanie wydrukować delikatne przejścia tonalne oraz zaoferować wysokie nasycenie barw – podkreślał Łukasz Chruśliński.

Reprezentował on też Mark Andy podczas Sympozjum Poligraficznego firmy Chespa, które przyciągnęło w tym roku ponad 400 osób z 12 krajów, głównie z Polski. Prelegent przedstawił historię, dorobek i portfolio amerykańskiego producenta, koncentrując się na rozwiązaniach, jakie mogą być – zdaniem Mark Andy – atrakcyjne dla drukarń szerokowstęgowych, których przedstawiciele stanowili gros uczestników konferencji.

- Rynek ten, podobnie jak inne segmenty branży poligraficznej, dotyka problem spadających nakładów. W tej sytuacji drukarnie poszukują sposobów na zwiększenie wydajności, m.in. poprzez przeniesienie części produkcji na mniejsze, czy też węższe maszyny – kontynuuje Lena Chmielewska. – M.in. z tego względu nasza prezentacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Okazuje się bowiem, że część drukarń uczestniczących w sympozjum rozważa inwestycję w maszynę wąskowstęgową, a nawet cyfrową.

Podczas towarzyszącego prezentacji filmu zaprezentowana została maszyna Performance Series P7, zainstalowana w warszawskim centrum pokazowym Mark Andy. Łukasz Chruśliński wskazywał na kluczowe zalety tego rozwiązania: system druku w technologii laminacji bezrozpuszczalnikowej, uniwersalność, szybkie przezbrajanie i narządzanie oraz prędkość dochodzącą do 300 m/min., a także prostą, ergonomiczną obsługę.

Poza udziałem w części konferencyjnej, firma Mark Andy wydrukowała we współpracy z gospodarzem – firmą Chespa (która dostarczyła własnej produkcji farby) – specjalne etykiety na wodę, dystrybuowaną wśród uczestników.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

XLII PK: Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową
Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową to temat kolejnych, XLII Poligraficznych Konfrontacji rozpoczynających się 23 maja. Omówione zostaną m.in. wady i zalety technik druku wielkoformatowego, media oraz farby stosowane w maszynach wielkoformatowych.
Agfa na targach Fespa 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
European Digital Press Association nagradza ploter Jeti Tauro H3300 LED
Podczas trwających właśnie targów Fespa 2019 wręczone zostały doroczne nagrody EDP Award, przyznawane przez European Digital Press Association (EDP) – europejskie stowarzyszenie magazynów branżowych, dedykowanych technologiom cyfrowym. Wśród systemów wielko- i superwielkoformatowych, w kategorii „Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności powyżej 250 m2/h” zwyciężyła...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764