logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mark Andy na jesiennych wydarzeniach branżowych z branży opakowań i etykiet

  PR 04.12.2018, przeczytano 321 razy
ilustracjastrzałka

Firma Mark Andy Poland wzięła udział w dwóch jesiennych wydarzeniach branżowych, skierowanych do drukarń specjalizujących się w produkcji opakowań i etykiet. Podczas konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, odbywającej się w październiku w Mrągowie i zorganizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz z myślą o przedstawicielach branży wąskowstęgowej, zaprezentowała swoją najnowszą maszynę hybrydową – Digital Series HD. Z kolei 21. Sympozjum Poligraficzne firmy Chespa stało się okazją do przedstawienia firmy Mark Andy i jej portfolio osobom reprezentującym branżę druku szerokowstęgowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mark-andy-na-jesiennych-wydarzeniach-branzowych-z-branzy-opakowan-i-etykiet,380403,artykul.html

Mówi Lena Chmielewska, kierująca działem marketingu w Mark Andy Poland:

- Każde z tych wydarzeń ma od lat uznaną markę, przyciągając setki osób, reprezentujących firmy bazujące na technice fleksograficznej. Oba były zatem dla nas znakomitą okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych, zaś w przypadku klientów firmy Chespa – także do zwiększenia rozpoznawalności Mark Andy wśród drukarń szerokowstęgowych. Jesteśmy przekonani, że udział w tych spotkaniach zaowocuje zwiększonym zainteresowaniem naszą ofertą i kolejnymi wdrożeniami maszyn. Tym bardziej, że w obu imprezach wzięło udział łącznie ponad 600 osób z Polski i z zagranicy.

Konwencja udziału Mark Andy w konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” była podobna do ubiegłorocznej i uwzględniała pokaz „na żywo” druku realizowanego w warszawskim centrum demonstracyjnym firmy. Tym razem Łukasz Chruśliński – Sales Manager w Mark Andy Poland przedstawił uczestnikom spotkania jedno z najnowszych rozwiązań technologicznych amerykańskiego producenta – hybrydową maszynę Digital Series HD.

Swój oficjalny debiut miała ona podczas wrześniowego Forum Technologicznego Mark Andy w Warszawie. W wersji zainstalowanej w centrum pokazowym jest ona wyposażona m.in. w moduł inkjetowy, oferujący druk w siedmiu kolorach z dodatkową bielą oraz zespoły fleksograficzne i wykańczające. Prezentacja dotyczyła drukowania kilku prac, co – jak podkreślał prelegent – pozwoliło zobrazować jej potencjał i elastyczność, także w kontekście szybkiego przezbrajania i wykorzystania poszczególnych elementów urządzenia w zależności od realizowanego zlecenia.

- Za sprawą wyższej rozdzielczości jesteśmy w stanie wydrukować delikatne przejścia tonalne oraz zaoferować wysokie nasycenie barw – podkreślał Łukasz Chruśliński.

Reprezentował on też Mark Andy podczas Sympozjum Poligraficznego firmy Chespa, które przyciągnęło w tym roku ponad 400 osób z 12 krajów, głównie z Polski. Prelegent przedstawił historię, dorobek i portfolio amerykańskiego producenta, koncentrując się na rozwiązaniach, jakie mogą być – zdaniem Mark Andy – atrakcyjne dla drukarń szerokowstęgowych, których przedstawiciele stanowili gros uczestników konferencji.

- Rynek ten, podobnie jak inne segmenty branży poligraficznej, dotyka problem spadających nakładów. W tej sytuacji drukarnie poszukują sposobów na zwiększenie wydajności, m.in. poprzez przeniesienie części produkcji na mniejsze, czy też węższe maszyny – kontynuuje Lena Chmielewska. – M.in. z tego względu nasza prezentacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Okazuje się bowiem, że część drukarń uczestniczących w sympozjum rozważa inwestycję w maszynę wąskowstęgową, a nawet cyfrową.

Podczas towarzyszącego prezentacji filmu zaprezentowana została maszyna Performance Series P7, zainstalowana w warszawskim centrum pokazowym Mark Andy. Łukasz Chruśliński wskazywał na kluczowe zalety tego rozwiązania: system druku w technologii laminacji bezrozpuszczalnikowej, uniwersalność, szybkie przezbrajanie i narządzanie oraz prędkość dochodzącą do 300 m/min., a także prostą, ergonomiczną obsługę.

Poza udziałem w części konferencyjnej, firma Mark Andy wydrukowała we współpracy z gospodarzem – firmą Chespa (która dostarczyła własnej produkcji farby) – specjalne etykiety na wodę, dystrybuowaną wśród uczestników.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Printeos Group przeprowadza digitalizację przy pomocy Durst Tau 330 RSC
Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego o przemysłowej charakterystyce, ogłosił, że Printeos Group zainwestował w inkjetową, drukującą w jednym przebiegu maszynę Durst Tau 330 RSC, aby prowadzić transformację cyfrową.
Firma Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących, rozpoczęła dziś kampanię pod hasłem „Make the Difference”, aby wyróżnić autorskie innowacje w dziedzinie druku oraz sukcesy klientów. Sam projekt, zainicjowany przez najbardziej inspirujące marki i dostawców usług druku w całej Europie,...
Canon: Zintegrować park maszynowy z zamówieniami
Raz odesłany z przysłowiowym kwitkiem klient może już więcej nie wrócić. Mało tego, może także wpłynąć na zmniejszenie się liczby kolejnych zamówień, choćby robiąc firmie antyreklamę. A przecież dziś każde zlecenie jest na wagę złota. Szczególnie, jeśli jest to zamówienie długoterminowe, które będzie przez określony czas przynosić...
Sun Chemical poinformował o nawiązaniu współpracy z HAVI – globalnym dostawcą kompleksowych usług logistycznych, wdrażającym i optymalizującym działania związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw (także w kontekście stosowanych opakowań) dla czołowych marek z branży spożywczej i restauracyjnej. Celem podjętego partnerstwa jest powszechne...
Warsaw Pack 2019: Światowa premiera urządzeń APR Solutions na stoisku Avargraf
APR Solutions s.r.l., którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Avargraf, oficjalne zaanonsował wprowadzenie na rynek nowych modeli swoich urządzeń - MAXI. Zostaną one po raz pierwszy zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, które będą się odbywać w dniach od 5 do 7 marca w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764