logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mark Andy: Linia cyfrowych maszyn hybrydowych Digital Pro

  PR 14.08.2019, przeczytano 365 razy
ilustracjastrzałka

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty Digital Pro – nowej cyfrowej maszyny drukującej, bazującej na technologii tonerowej. Urządzenia z tej serii oferują prędkość 23,4 m/min. niezależnie od stosowanego podłoża i przynoszą użytkownikom – jak podkreśla producent – niski koszt jednostkowy wydruku. Tym samym Mark Andy chce skłonić kolejne przedsiębiorstwa poligraficzne do inwestycji w technologię druku cyfrowego i związane z nią korzyści. Światowa premiera nowych urządzeń odbędzie się podczas lokalnych wydarzeń branżowych odbywających się w sierpniu w Ameryce Północnej, natomiast europejski debiut zaplanowano na wrześniowe targi Labelexpo Europe w Brukseli.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mark-andy%3A-linia-cyfrowych-maszyn-hybrydowych-digital-pro,383600,artykul.html

Seria pracujących w systemie CMYK maszyn tonerowych Digital Pro obejmuje obecnie dwa modele: bazowy – Digital Pro 1 oraz hybrydowy – Digital Pro 3, który jest oferowany w konfiguracjach uwzględniających różne moduły pracujące w trybie inline. Maszyna Digital Pro 1, działająca w trybie „z roli na rolę”, wyposażona została w odwijak, wysokowydajną jednostkę drukującą oraz nawijak; urządzenie obsługuje wstęgę o szerokości 12,5 cala. Jak podkreśla Mark Andy, model bazowy jest dedykowany zakładom poligraficznym z istniejącymi już działami obróbki i wykańczania druków – w ich przypadku jedną z największych zalet urządzenia ma być prostota obsługi zapewniana przez rozwiązania cyfrowe. Wraz ze wzrostem biznesu, producent zaleca wykorzystanie modułowej budowy Digital Pro 1 – maszynę można rozbudowywać w sposób skalowany, z uwzględnieniem wszystkich obecnych i przyszłych opcji drukowania i przetwarzania wydruków.

Drugim nowym modelem, jaki pojawił się na rynku, jest hybrydowy Digital Pro 3. Z myślą o zdobieniu wydruków system wyposażono w wielofunkcyjny zespół fleksograficzny, a urządzeniem steruje kontroler DFE, pozwalający na zastosowanie personalizowanych danych oraz tworzenie różnych wariantów tej samej pracy. Funkcja ta jest przydatna – jak podkreśla Mark Andy – zwłaszcza w przypadku prac nisko- i średnionakładowych. Maszyna Digital Pro 3 może zostać dodatkowo wyposażona w dwa rodzaje modułów sztancujących: pojedynczy bądź semirotacyjny (z myślą o wykańczaniu etykiet w trybie inline). Drugie z wymienionych rozwiązań redukuje liczbę przechowywanych przez użytkownika wykrojników; posiada też w standardzie 19-calowy cylinder magnetyczny umożliwiający zrealizowanie większości powtarzających się zleceń bez ponownego przezbrajania maszyny.

Systemy z serii Digital Pro wykorzystują do drukowania wysokowydajny toner i obsługują szerokie spektrum podłoży, niewymagających wstępnego powlekania czy nanoszenia primera. Wśród mediów, jakie można wykorzystywać w nowych maszynach, producent wymienia m.in. folię winylową czy PVC. Mark Andy podkreśla przy tym, że Digital Pro oferuje o 70% wyższą prędkości i 30% niższy koszt wydruku w porównaniu z maszyną Digital One. Zdaniem firmy, sukcesywne przejście z wcześniejszego modelu na właśnie wprowadzony do oferty pomoże zoptymalizować realizowaną w nich produkcję i pomóc w poprawie marż z niej uzyskiwanych, głównie za sprawą znacząco niższych – jak zapewnia producent – kosztów jednostkowych wydruku.

Joe Calmese, Chief Business Officer w dziale rozwiązań cyfrowych Mark Andy, mówi:

- Drukowanie w technologii cyfrowej z wysoką prędkością i z uwzględnieniem dalszej obróbki w trybie inline to priorytety dla wielu współczesnych przedsiębiorstw poligraficznych. To samo dotyczy rozwiązań pracujących w trybie „z roli na rolę”. Uważnie wsłuchując się w potrzeby rynkowe, wprowadziliśmy do oferty Digital Pro – konfigurowalny system hybrydowy zapewniający właściwą ścieżkę do zyskowności, biorąc pod uwagę zarówno obecne jak i przyszłe uwarunkowania rynkowe. Kontynuujemy zatem naszą misję wprowadzania do oferty innowacyjnych rozwiązań, bazujących na technologii cyfrowej.

ilustracjastrzałka

Mark Andy planuje dalszy rozwój maszyn z rodziny Digital Pro, uwzględniający konfiguracje w jeszcze większym stopniu dostosowane do specyficznych potrzeb użytkownika. Pojawienie się nowych rozwiązań to część strategii północnoamerykańskiego producenta, która zakłada oferowanie modułowych rozwiązań z możliwością ich dalszej rozbudowy, uwzględniających przyszłe potrzeby i inwestycje drukarń.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej chemii ABC/Allied Pressroom Products Europe w drukarni Colonel z Krakowa
Drukarnia Colonel z Krakowa, specjalizująca się w produkcji dziełowej, dołączyła do grona polskich zakładów poligraficznych, kompleksowo stosujących w druku offsetowym bezalkoholową chemię ABC/Allied Pressroom Products Europe. Bufor All Star Fount z jej oferty umożliwił znaczącą – jak zapewnia Marcin Ciałowicz, prezes drukarni – redukcję zużycia alkoholu we...
Drukarnia Comex i Nilpeter
Firma PPU Comex sp. z o.o. działa na rynku od 1987 roku i od początku jest innowacyjną firmą nastawioną na produkcję najwyższej jakości produktów poligraficznych. O historii firmy, obecnych możliwościach rozmawiamy z Prezesem Zarządu PPU Comex sp. z o.o. – Panem Pawłem Korczakiem.
Maszyny fleksograficzne Evolution w ofercie Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu do swojego portfolio maszyn fleksograficznych nowej rodziny urządzeń – Evolution Series. Bazują one na sprawdzonej platformie technologiczno-inżynieryjnej amerykańskiego producenta, oferując skalowalność umożliwiającą z jednej strony korzystanie w pełni z obecnego potencjału maszyn, z drugiej zaś – ich rozbudowę w przyszłości...
Sun Chemical poinformował o podpisaniu umowy na zasadach wyłączności z niemieckim producentem farb graficznych – Epple Druckfarben. Porozumienie zakłada, że obie firmy podejmą wspólne działania w celu zapewnienia globalnej dostępności wytwarzanych przez Epple offsetowych farb z serii BoFood Organic, przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością.  ...
Ploter Anapurna H1650i LED w firmie Kandela Lighting
Od kilku miesięcy w firmie Kandela Lighting ze Szczecina, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji oraz instalowaniu różnego rodzaju rozwiązań oświetleniowych, pracuje wielkoformatowy ploter inkjetowy Agfa Anapurna H1650i LED. Jest wykorzystywany do bezpośredniego zadrukowywania elementów lamp, przede wszystkim abażurów, jak również nowych produktów w ofercie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764