logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mark Andy wprowadza maszyny fleksograficzne Pro Series

  PR 19.05.2023, przeczytano 591 razy
ilustracja

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej linii maszyn fleksograficznych – PRO Series. Bazują one na sprawdzonej we wcześniejszych modelach tego producenta koncepcji napędów serwo, a ich projekt ma zoptymalizować procesy jednoprzebiegowej produkcji etykiet samoprzylepnych. Jak zapewnia Mark Andy, nową maszynę cechują wyjątkowo niskie koszty eksploatacyjne i niezawodność konstrukcyjna. Posiada wbudowany system monitorowania produkcji – sMArt link i oferuje szereg funkcji, mających zredukować koszty związane z jej użytkowaniem oraz zwiększyć marże dotyczące produkcji. Maszynę będzie można zobaczyć w pracy na wrześniowych targach Labelexpo Europe w Brukseli, a jej pierwszy publiczny pokaz będzie miał miejsce podczas nadchodzących warsztatów nt. niskiej migracji (LM), jakie odbędą się w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy w dniach 23-24 maja.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mark-andy-wprowadza-maszyny-fleksograficzne-pro-series,400030,artykul.html

Jak podkreśla Mark Andy, przy projektowaniu maszyn z rodziny PRO Series wzięto pod uwagę wiele rozwiązań technologicznych, jakie sprawdziły się w modelu Performance Series, łącząc je z funkcjami mającymi zapewnić jak najwyższą wydajność i ekonomikę w produkcji. Jest to modułowa i elastyczna platforma dedykowana przede wszystkim drukowaniu etykiet samoprzylepnych. Maszyna jest już dostępna w skali globalnej i posiada certyfikat CE.

Konfiguracja maszyn z serii PRO Series, jak zapewnia Mark Andy, uwzględnia rosnące potrzeby wielu drukarń w kontekście konieczności stałego modernizowania ich parku sprzętowego, zwiększenia wydajności produkcji (zwłaszcza w kontekście niższych nakładów) przez duże zakłady, a w przypadku mniejszych i średnich biznesów – ma ona być rozwiązaniem umożliwiającym poprawę wyników operacyjnych. Cechuje ją, jak podaje producent, duża łatwość w obsłudze, zarówno ze strony doświadczonych operatorów, jak też osób wdrażających się. Tym samym – w założeniach Mark Andy – ma ona stanowić antidotum na aktualne problemy z wykształconą kadrą, z którymi boryka się cała branża.

Kolejne wymieniane przez producenta zalety PRO Series to maksymalne oszczędności w zakresie generowanego odpadu produkcyjnego i znacząco skrócony czas narządzania oraz przezbrojenia między kolejnymi zleceniami. Zastosowano tu również elementy mające zwiększyć energooszczędność całej konfiguracji. Dzięki temu – jak zapewnia Mark Andy – stworzone zostało wysokowydajne rozwiązanie do wytwarzania wysokiej jakości etykiet i zapewniające niski całkowity koszt zakupu i eksploatacji (TCO).

Rozbudowa do opcji hybrydowej

Modułowość PRO Series objawia się również w kontekście jej opcjonalnego rozbudowania o nowe technologie. Maszyna została zaprojektowana i zbudowana w taki sposób, by można było ją rozbudować do postaci rozwiązania hybrydowego, uwzględniającego druk cyfrowy. W efekcie, kupując maszynę PRO Series, klient może z czasem – wdrażając odpowiedni upgrade i bazując na już zakupionej platformie sprzętowej – stać się użytkownikiem hybrydowego rozwiązania Digital Pro MAX, korzystając w pełni z zalet oferowanych przez technologie cyfrową i fleksograficzną, zarówno w kontekście drukowania jak i uszlachetniania prac.

Łatwe wdrożenie

Firma podkreśla, że – będąc dostawcą kompleksowych rozwiązań i wprowadzając na rynek PRO Series – zadbała tym samym o łatwą modernizację parku sprzętowego, zwłaszcza przez firmy dysponujące wysłużonymi urządzeniami starszej generacji. Poza maszyną, Mark Andy oferuje bowiem – zgodnie z hasłem Total Solutions Partner – liczne opcje dodatkowe, m.in. unikalne narzędzia i akcesoria niezbędne w hali maszyny. Mogą one – jak dodaje firma – zostać uwzględnione w całym planie inwestycyjnym, maksymalizując zyskowność i pomagając w osiągnięciu założonej przez klienta wydajności produkcyjnej.

Pokazy na Labelexpo Europe i podczas warsztatów nt. LM

Nowa maszyna fleksograficzna PRO Series będzie jedną z głównych atrakcji stoiska firmy Mark Andy podczas wrześniowych targów Labelexpo Europe w Brukseli. Natomiast jej pierwszy, oficjalny pokaz odbędzie się w ramach zbliżających się warsztatów nt. niskiego stopnia migracji, jakie odbędą się w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy w dniach 23-24 maja. Na wydarzenie można się zarejestrować TUTAJ.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

drupa 2024: prezes Yasanori Ogawa na stoisku Epson
Epson demonstruje na targach Drupa w Düsseldorfie pełne możliwości swoich komercyjnych i przemysłowych cyfrowych drukarek atramentowych. Od dużych maszyn do druku etykiet, przez wielkoformatowe urządzenia do drukowania oznakowań, druku sublimacyjnego i bezpośrednio na tkaninach, po wielokrotnie nagradzane kompaktowe urządzenia do kolorowych wydruków wysokiej jakości na...
drupa 2024: Canon prezentuje kluczowe partnerstwa i inicjatywy
Podczas targów drupa 2024 (Messe Düsseldorf, 28 maja - 7 czerwca 2024 r., hala 8a) pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaakcentuje kluczowe partnerstwa i inicjatywy, ukazując siłę współpracy na rzecz pozytywnych zmian i doświadczeń, które wzbogacają nasze życie i biznes. Zgodnie ze swoją filozofią Kyosei, oznaczającą życie i...
Sun Chemical wyróżniony przez FTA za proekologiczność
Stworzone przez Sun Chemical wielofunkcyjne farby SunUno Solimax AP znalazły się wśród rozwiązań wyróżnonych przez Flexographic Technical Association (FTA) w ramach zorganizowanego przez to stowarzyszenie konkursu Excellence in Flexographyt Award Competition. W oczach jury – jak podaje firma – znalazła uznanie ich proekologiczność, która ma wpływ na...
60 lat kartonów opakowaniowych Stora Enso Ensocoat
Ensocoat to flagowy karton Stora Enso, przeznaczony do produkcji opakowań luksusowych oraz do zastosowań graficznych. Producent podkreśla, że od chwili jego pojawienia się na rynku, a miało to miejsce 60 lat temu, materiał ten stał się kartonem pierwszego wyboru dla wielu właścicieli marek, poszukujących rozwiązań opakowaniowych klasy premium. Jego historia obecności rynkowej...
Packaging Innovations 2024: wystawcy rezerwują stoiska
16. edycja Targów Packaging Innovations odbędzie się 09-10 października 2024 w EXPO Kraków. Już teraz swój udział potwierdziły firmy z całego świata. Wystawcy, którzy zgłoszą się teraz mogą liczyć na pierwszeństwo w wyborze lokalizacji stoiska.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764