logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mark Andy wprowadza Prowrx Label Suite

  PR 23.03.2023, przeczytano 446 razy
ilustracjastrzałka

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rosnącej grupy drukarń wykorzystujących w swojej działalności maszyny hybrydowe Mark Andy, firma stworzyła własne, natywne narzędzie do impozycji - ProWORX. Jest ono dedykowane produkcji realizowanej w jej urządzeniach, wykorzystujących cyfrową technologię drukowania i konwencjonalne metody uszlachetniania. Będąc rozszerzeniem Adobe Creative Cloude, program ten – jak zapewnia Mark Andy – umożliwia właściwe przygotowanie prac i  rozmieszczenie użytków (zarówno w kontekście procesu drukowania jak i dalszej obróbki), przyczyniając się do wydajniejszej i bardziej proekologicznej produkcji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mark-andy-wprowadza-prowrx-label-suite,399381,artykul.html

- ProWORX Label Suite, kolejne rozwiązanie softwar’eowe w naszej ofercie, pojawiające się w ślad za wprowadzonym niedawno na rynek systemem sMArt link, umożliwiającym śledzenie produkcji w czasie rzeczywistym i natychmiastowe korygowanie prac przez operatora – mówi Ben Richardson, Senior DFE Specialist w firmie Mark Andy. – To również nasza odpowiedź na zgłaszane oczekiwania i potrzeby ze strony użytkowników maszyn hybrydowych Mark Andy, którzy – poza najwyższej klasy sprzętem – oczekują też zaawansowanego oprogramowania wspierającego proces produkcyjny, które uczyni go bardziej efektywnym i proekologicznym. ProWORX Label Suite to plugin pakietu Adobe Creative Cloud, który można pobrać i użytkować w znanym już drukarzom środowisku. Szkolenie w zakresie obsługi oprogramowania można odbyć samodzielnie, za pośrednictwem specjalnego samouczka dostępnego w portalu my.markandy.com bądź zamawiając dedykowaną sesję szkoleniową z jednym z naszych ekspertów w dziedzinie prepress. Co istotne, program został w 100% stworzony przez Mark Andy, więc uwzględnia specyfikę zarówno produkowanych przez nas maszyn hybrydowych, jak też różnych rodzajów prac w nich realizowanych.

Software wsparciem dla procesów produkcyjnych

- Mark Andy konsekwentnie rozbudowuje swoje portfolio maszyn hybrydowych, zarówno bazujących na technice inkjetowej jak i tonerowej – dodaje Ben Richardson. – Oferują one liczne opcje w zakresie drukowania cyfrowego i konwencjonalnego uszlachetniania, realizowanego w trybie inline. Produkcja hybrydowa wiąże się z większą kompleksowością procesu produkcyjnego, przy jednoczesnej potrzebie zagwarantowania właściwego zwrotu z inwestycji w rozwiązania cyrfowe. Pro WORX Label Suite został stworzony, by wesprzeć naszych klientów we właściwym wykorzystywaniu zalet wynikających z posiadania maszyn hybrydowych, przy zachowaniu odpowiedniego dużego przepływu prac i zagwarantowaniu dokładnego ich wykonania.

Rozwiązanie ProWORX Label Suite zostało wyposażone w intuicyjny panel sterowania, umożliwiający projektowanie, tworzenie kalkulacji i zapisywanie danych montażu elektronicznego, które można wykorzystać przy sztancowaniu, zarówno w trybie pół- jak i w pełni rotacyjnym. Dane dotyczące formatu prac są tu importowane z programu Adobe Illustrator. ProWORKX Label Suite umożliwia też zapisywanie i wielokrotne korzystanie z plików, zawierających szablony poszczególnych impozycji. Program pozwala na eksport danych – w formacie XML – do systemu prepress.

W kontekście impozycji prac drukowanych w technologii wąskowstęgowej program pozwala na automatyczne nakładanie siatek z jednoczesną kontrolą warstw dokumentu PDF – z myślą zarówno o płytach drukowych jak i wykrojnikach. Z uwagi na sygnalizowaną przez klientów rosnącą liczbę zamówień na etykiety SKU, firma Mark Andy zadbała o niezależną kontrolę poszczególnych pasów zawierających dany wzór etykiety. Z kolei funkcja Data Merge Assistant została stworzona z myślą o pracach personalizowanych.

ProWORX jest kompatybilny z platformami Mac i Windows PC. Jako rozszerzenie pakietu Adobe wymaga posiadania aktywnej subskrypcji pakietu Adobe Creative Cloud. Plugin można pobrać ze strony exchange.adobe.com/apps/browse/cc, natomiast informację o minimalnych wymaganiach sprzętowo-programowych znajdują się na helpx.adobe.com/uk/creative-cloud/system-requirements.html.

- Zapraszamy wszystkich użytkowników maszyn hybrydowych Mark Andy, zainteresowanych automatyzacją procesów przygotowywania prac do druku, do odwiedzenia strony Adobe Exchange. ProWORX Label Suite oferuje najwyższy poziom automatyzacji w obszarze montażu elektronicznego i jest niezależne od drogich, zewnętrznych rozwiązań do impozycji bazujących na serwerach. Jest też idealnym sposobem na zwiększenie wydajności i proekologiczności realizowanej produkcji etykietowej. Jako Mark Andy zawsze staramy się pomagać naszym klientom w ich drodze do transformacji cyfrowej, nie tylko za sprawą dostarczania najwyższej klasy sprzętu, ale też kompatybilnego z nim specjalistycznego oprogramowania – podsumowuje Ben Richardson.

  • Pobrać program można ze stron firmy Adobe TUTAJ.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy: Sukces warsztatów nt. niskiej migracji
Ponad 120 osób z kilkunastu krajów świata wzięło udział w pierwszej edycji specjalistycznych warsztatów poświęconych tematyce niskiej migracji (LM) w druku opakowań i etykiet. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Mark Andy w jej warszawskim Centrum Technologicznym i było połączone z pierwszym, oficjalnym pokazem nowej maszyny fleksograficznej w jej...
Inkjetowe rozwiązania firmy Agfa na targach Fespa 2023
Zakończone niedawno targi Fespa były dla firmy Agfa jedną z najważniejszych w tym roku okazji do zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć w dziedzinie wielkoformatowego druku cyfrowego. Wydarzenie, odbywające się w Monachium w dniach 23-26 maja, przyciągnęło tysiące gości z całego świata, w tym z Polski. Agfa pokazała na nim szereg rozwiązań dedykowanych...
Stora Enso finalizuje negocjacje pracownicze w zakładach Anjalankoski
Stora Enso poinformowała o zakończeniu negocjacji pracowniczych związanych ze skonsolidowaniem realizowanej przez firmę w zakładach Anjalankoski (Finlandia) produkcji papierów książkowych i całkowitym wyłączeniu jednej z dwóch wytwarzających je maszyn. Planowane zamknięcie ww. maszyny ma nastąpić w 4. kwartale br.
Stora Enso a zmiany klimatyczne: „kluczem do sukcesu jest współpraca”
W kontekście globalnych zmagań w kierunku zneutralizowania i dostosowania się do zmian klimatycznych, Stora Enso stara się odgrywać w tym procesie ważną rolę. Johan Holm, kierujący w niej jednostką Carbon Neutrality wymienia działania podejmowane przez firmę w tym obszarze, jak też nakreśla plany na najbliższe lata. Podkreśla przy tym znaczenie współpracy pomiędzy podmiotami...
Stora Enso bada wpływ opakowań na ekologię systemów żywnościowych
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości związany z opakowaniem spożywczym....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764