logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Maszyna fleksograficzna Gallus RCS 430 w drukarni Mal Pol

  PR 30.04.2024, przeczytano 777 razy
ilustracja

MAL-POL specjalizuje się w produkcji etykiet samoprzylepnych, co stanowi ok. 80% woluminu produkcyjnego firmy. W portfolio produktów znajdują się również laminaty tubowe oraz saszetki. Poza techniką fleksograficzną drukarnia wykorzystuje także druk cyfrowy oraz sitodruk. Rozbudowany park maszynowy drukarni został poszerzony ostatnio o nową wąskowstęgową maszynę fleksograficzną GALLUS RCS 430, a w ramach podpisanego kontraktu otrzymuje roczny pakiet serwisowy Premium.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/maszyna-fleksograficzna-gallus-rcs-430-w-drukarni-mal-pol,404056,artykul.html

To już 7 maszyna GALLUS, którą na przestrzeni ostatnich zakupiła drukarnia MAL POL. Konfiguracja maszyny - 10 zeposłów fleksograficznych, 1 zespół sitodrukowy, 1 zespół złocenia na zimno, rotacyjny zespół sztancujący - jest idealnie dostosowana do potrzeb związanych z wykonywaniem zlecanych prac.

Tak naprawdę to klient narzuca nam jak maszyna powinna być skonfigurowana, abyśmy mogli wydrukować jego produkt. Ilość kolorów oraz uszlachetnień jest podyktowana wymaganiami klienta” – mówi Adam Malesa, założyciel i właściciel firmy MAL-POL.

Jesteśmy zadowoleni z zalet technologicznych maszyny, jakości druku oraz wydajności. Szybkie przezbrojenia między zleceniami pozwalają nam efektywnie zarządzać produkcją, a co za tym idzie, zwiększać naszą zdolność produkcyjną. Bogata gama opcji wyposażenia daje nam elastyczność w dostosowywaniu maszyny do różnorodnych potrzeb naszych klientów, co przekłada się na możliwość oferowania jeszcze bardziej spersonalizowanych rozwiązań. Maszyny GALLUS z serii RCS są w naszej drukarni przeznaczone do prac najtrudniejszych, wymagających wysokiej jakości druku oraz uszlachetnień, a także prac wysokonakładowych, gdzie przy zastosowaniu rozwiązań Martin Automatic osiągamy duże oszczędności surowca poprzez minimalizowanie zatrzymań maszyny i znaczne zmniejszenie ilości odpadu materiału. Ma to szczególnie znaczenie przy druku laminatów, gdzie materiał jest bardzo drogi. Tutaj oszczędności są znaczące”– dodaje A. Malesa.

Wymagający klienci i produkcja Peak Performance

Od początku swojej działalności na rynku firma MAL-POL konsewentnie buduje swoją markę jako lidera na rynku etykietowym poprzez świadczenie usług najwyższej jakości i ciągłe inwestowanie w nowoczesne technologie. Priorytetem drukarni jest zwiększanie efektywności produkcji i optymalizacja procesów, co pozwala skutecznie zaspokajać rosnące zapotrzebowanie klientów. „Ze względu na współpracę z coraz większymi firmami, które mają coraz większe oczekiwania co do jakości druku zdecydowaliśmy się na inwestycje w maszyny, które nam tę jakość gwarantują. Uważamy, że GALLUS to marka godna zaufania, odznaczająca się niezawodnością, wydajnością oraz szerokimi możliwościami druku, co pozwala drukarni sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom i efektywniej obsługiwać rosnące potrzeby naszych klientów. Współpraca z firmą HEIDELBERG Polska trwa już ponad 12 lat. Zarówno ja, jak i moi pracownicy, bardzo pozytywnie oceniamy maszyny i codzienną współpracę konsultacyjno-serwisową. Szybka reakcja na zgłaszane problemy, awarie, profesjonalna obsługa oraz dostępność wsparcia technicznego, w tym możliwość serwisu zdalnego sprawiają, że możemy być pewni, iż nasze maszyny działają sprawnie i efektywnie, bez zbędnych przestojów i strat na produkcji. To także jest ważnym argumentem dlaczego pozostajemy wierni marce GALLUS.”

MAL-POL wczoraj, dziś i jutro

Firma MAL-POL w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. Spółka założona została w 1994 roku, a pod nazwą MAL-POL Zakład Poligraficzny istnieje na rynku od 1997 roku.

Firma zatrudnia obecnie 160 osób pracujących w systemie 3-zmianowym, 7 dni w tygodniu. Park maszynowy MAL-POL-u to 13 maszyn flekso oraz dwie maszyny do druku cyfrowego. MAL-POL posiada własne studio graficzne oraz własną przygotowalnię matryc fotopolimerowych i sit, a także osiem maszyn służących do konfekcji etykiet - przewijarki oraz cztery maszyny do finishingu z możliwością druku flekso, złocenia na gorąco oraz tłoczenia. Dzięki temu zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę od projektu etykiety aż do wyrobu gotowego. Drukarnia oferuje druk do 12 kolorów, w tym uszlachetnienia, druk od strony kleju, stamping na zimno, stamping na gorąco, sitodruk, embossing i debossing, numerację, etykiety typu peel-off. MAL-POL przetwarza ogromny wolumen ok. 2-2,5 mln m.kw. podłoży miesięcznie takich jak folia, papier, laminat.

MAL-POL obsługuje kilkuset odbiorców zarówno z rynku polskiego, jak i zagranicznego, przy czym na eksport trafia ok. 10% produkcji. Współpracuje ze wszystkimi większymi zakładami z branży mięsnej i drobiarskiej w Polsce, a także z zakładami z branży spożywczej, alkoholowej, kosmetycznej, chemii gospodarczej oraz samochodowej.

Planujemy dalszy rozwój firmy w segmencie produkcji etykiet wysoko uszlachetnionych dla branży alkoholowej i kosmetycznej”– mówi Adam Malesa.

Źródło: Heidelberger Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer: wywiad z Jerzym Saramą, prezesem drukarni Karton-Pak
Współpraca drukarni Karton-Pak S.A. z Nowej Soli z Koenig & Bauer trwa nieprzerwanie blisko 30 lat. Niedawno firma dostarczyła tu dziewiątą z kolei arkuszową maszynę drukującą z serii Rapida. Wzbogaciła ona park sprzętowy drukarni, specjalizującej się w opakowaniach jednostkowych z tektury litej, w zakresie produktów wysoko przetworzonych, uszlachetnionych,...
Brother Hoshizaki: platynowy certyfikat RBA dla fabryki w Japonii
Firma Brother Industries, Ltd. ogłosiła, że jej fabryka Hoshizaki (zlokalizowana w Minami-ku, Nagoya) otrzymała certyfikat Platinum, najwyższą ocenę w audycie Validated Assessment Program (VAP), który ocenia zgodność z Kodeksem Postępowania Responsible Business Alliance (RBA). Jest to czwarty zakład produkcyjny w Grupie Brother, który otrzymał certyfikat RBA i...
Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764