logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Max Print z krajarką Baumannperfecta 92 i podnośnikiem stosu z oferty Avargraf

  PR 23.10.2020, przeczytano 441 razy
ilustracjastrzałka

W drukarni Max Print z Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęły niedawno pracę dwa nowe urządzenia introligatorskie: krajarka jednonożowa baumannperfecta 92 Premium Line 2020 i podnośnik do stosu papieru Lift 127. Oba dostarczyła firma Avargraf - jeden z wiodących dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działający od wielu lat na rynku polskim - która  od 1993 roku jest także polskim przedstawicielem niemieckiej firmy Perfecta Schneidemaschinenwerk GmbH, obecnie tworzącej grupę baumannperfecta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/max-print-z-krajarka-baumannperfecta-92-i-podnosnikiem-stosu-z-oferty-avargraf---,388931,artykul.html

Max Print to rodzinna drukarnia działająca na rynku usług poligraficznych od niemal 30 lat, specjalizująca się w produkcji opakowań. Działająca z sukcesami firma uruchamia właśnie drugą halę produkcyjną, gdzie gromadzi – jak zapewnia Stanisław Grześkowiak, jej właściciel – sprzęt innowacyjny i wysoce zautomatyzowany.

- Maszyny firmy baumannperfecta z pewnością do takich należą. Owszem, w naszych poszukiwaniach braliśmy pod uwagę ofertę innych dostawców, jednak firma Avargraf  i jej właściciel Sławomir Kugaudo są już dla nas - z racji wielu lat działalności tego dostawcy na rynku i naszych pozytywnych doświadczeń z poprzednich zakupów - synonimem bezpieczeństwa i stabilności. Dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na wybór maszyny z oferty tego dostawcy, decydując się jednocześnie na maszyny baumannperfecta – lidera w zakresie produkcji tego typu urządzeń. Jesteśmy z tego wyboru bardzo zadowoleni. Krajarka baumannperfecta 92 to innowacyjna maszyna, w której zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania ułatwiające pracę operatorowi oraz podnoszące wydajność – mówi Stanisław Grześkowiak. - Poza zaawansowanymi rozwiązaniami mechanicznymi wyróżnia się przyjaznym interfejsem użytkownika oraz wysokimi standardami bezpieczeństwa, a troska o naszych pracowników jest dla nas również niezmiernie ważna.
Zainstalowane urządzenie jest przystosowane do cięcia różnego rodzaju materiałów takich jak np. papier, karton, folia, guma, skóra, papier ścierny, w postaci stosu bądź pojedynczych arkuszy. Dedykowane jest zarówno pracy przy drukowaniu książek, akcydensów i opakowań, ale także w introligatorniach oraz przy sprzedaży i przetwórstwie papieru.

Maszyna jest wyposażona w komputer Perfecta Cutpit z monitorem dotykowym, na którym istnieje możliwość pracy w trzech trybach obsługi, tzn. w trybie 0 – bez funkcji programowania; UC- z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji i w trybie TS –z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji.

Regulacja siły docisku tłoka może tu być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia i umożliwia indywidualne, osobne zaprogramowanie każdego docisku dla pojedynczego cięcia oraz opcję siodła obrotowo-uchylnego (tzw. „krzywienie”) z bezpośrednim przyporządkowaniem wymiarów cięcia w programie. Stosując dodatkowe oprogramowanie Cuttronic można przekazywać do sterowania krajarki dane CIP w plikach PPF lub JDF. Posuw siodła odbywa się tu przy pomocy napędu serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego jego położenia, dzięki czemu jest możliwa wysoka prędkość pracy tego urządzenia, co generuje wzrost wydajności maszyny. Dodatkowo charakteryzuje ją znacznie uproszczona konstrukcja. W wyposażeniu standardowym znajduje się jednolity, całkowicie sztywny stół żeliwny bez kanału na śrubę pociągową siodła.   

Baumannperfecta Premium Line – jak podkreśla Avargraf - to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające inteligentne łączenie urządzeń w systemy cięcia i ich integrację w cyklu produkcyjnym, co zwiększa wydajność pracy. Integracja cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS pozwala tu na transfer danych i kontrolę procesu, od etapu przygotowania produkcji do rozliczeń. W maszynie można ponadto opcjonalnie zastosować szerokie spektrum wyposażenia dodatkowego.

Krajarka posiada także szereg rozwiązań pozwalających na oszczędności energii i zapewnia – jak podaje producent - niższy poziom hałasu, co wpływa na lepsze warunki pracy i przyczynia się do ochrony środowiska.

Z kolei drugie z zainstalowanych w drukarni Max Print urządzeń  - automatyczny podnośnik baumannperfecta Lift 127 stanowi idealne uzupełnienie krajarki - ułatwia podnoszenie i opuszczanie palet, zmniejszając wysiłek operatora, co zapobiega spadkom jego wydajności spowodowanym zmęczeniem. Minimalizuje także ryzyko urazów, jakie mogą się zdarzyć w codziennej pracy. Podnośnik posiada automatyczną regulację wysokości położenia górnej krawędzi stosu przy pomocy fotokomórki oraz napęd hydrauliczny z podwójnym łańcuchem. Przednia krawędź platformy jest zeszlifowana skośnie ułatwiając wprowadzanie na urządzenie palet.

Warto podkreślić, że wdrożenie zakupionych urządzeń  - ich instalacja, uruchomienie, przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi, a także próby pracy wykonane zostały przez autoryzowany serwis firmy Avargraf. Jak podkreślają obie strony odbyły się one bez przeszkód i terminowo, pomimo utrudnień spowodowanych pandemią.

Źródło: Avargraf Sp. z o.o. Sp.k.

www.avargraf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Akademia Zarządzania Barwą, organizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., to w tym roku kolejne branżowe spotkanie online, w którym w ostatnim czasie wzięła udział firma Sun Chemical.  Tematem jej prezentacji podczas tego wydarzenia był zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom pod wspólną nazwą SunColorBox. Sun Chemical był jednocześnie...
Pionierski rozwój - druk cyfrowy na elastycznych i rozciągliwych foliach
Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET
Pandemia Covid 19, która w ostatnich tygodniach ponownie zaostrzyła swój przebieg w większości krajów, podobnie jak w wielu innych sektorach odcisnęła wyraźne piętno także na wynikach biznesowych Grupy Koenig & Bauer. W trzecim kwartale poziom zamówień spadł o 13,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego do poziomu 232,6 mln EUR, z kolei...
Automatyczna linia do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S w firmie Ornavi
Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim swoją działalność rozpoczęła w 1994 i od tego czasu funkcjonuje z sukcesami na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarni i agencji reklamowych.
Konica Minolta rozszerza rodzinę Bizhub
Firma Konica Minolta rozszerza ofertę sprzętu drukującego z nowej rodziny EagleH-BK o sześć kolejnych modeli. Monochromatyczne drukarki A3 bizhub 750i, bizhub 650i oraz bizhub 450i – wchodzą do sprzedaży już dziś. Kolejne – bizhub 550i, 360i oraz 300i – swoją premierę będą miały na przełomie grudnia 2020/stycznia 2021.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764