logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

MD Labels użytkownikiem hybrydowej maszy cyfrowej Mark Andy Digital Series

  PR 07.01.2019, przeczytano 381 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Dominik Głowacki, Marcin Jasiński (współwłaściciele MD Labels)

Zakupiona jakiś czas temu przez firmę MD Labels z Kalisza hybrydowa maszyna cyfrowa Mark Andy Digital Series to jedno z pierwszych urządzeń tego modelu w naszym kraju i jednocześnie jedno z kilku działających w Europie. Po kilku miesiącach od wdrożenia drukarnia odnotowuje obecnie znaczący wzrost liczby klientów i zleceń, co przekłada się na intensywny rozwój tej młodej firmy i jej optymistyczne plany na przyszłość.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/md-labels-uzytkownikiem-hybrydowej-maszy-cyfrowej-mark-andy-digital-series,380697,artykul.html

- Instalacja cyfrowej maszyny Mark Andy Digital Series – mówi Marcin Jasiński, współwłaściciel MD Labels - przyniosła nam lawinowy wręcz przyrost zleceń. Maszyna była odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów. Wiedzieliśmy też w jakim kierunku zamierzamy podążać, by w przyszłości pozyskać nowych zleceniodawców. Tym co wyróżnia druk cyfrowy w stosunku do tradycyjnej techniki fleksograficznej jest możliwość wydrukowania kilkunastu wzorów etykiet w jednym przebiegu. To oszczędność czasu przy realizacji danego zlecenia, energii jaka potrzebna jest do działania maszyny, pracy ludzi, którzy muszą ją obsługiwać – wszystko to przynosi wymierne korzyści.

Firma MD Labels powstała w 2016 roku. Rozpoczęła swoją działalność od konfekcjonowania białych etykiet, jednak wkrótce jej park sprzętowy powiększył się o maszynę do drukowania kolorowych etykiet w technice fleksograficznej.

- Niemal od początku istnienia naszej firmy - kontynuuje Marcin Jasiński – przyglądaliśmy się też drukowaniu etykiet w technologii cyfrowej. Nie sądziliśmy jednak, że pojawi się ona w naszej drukarni tak szybko. Uważna obserwacja rynku, a także wsłuchiwanie się w potrzeby klientów, które są dla nas zawsze priorytetem, spowodowały, że zaczęliśmy intensywnie rozważać tego typu inwestycję. Spadające nakłady, potrzeba produkcji różnorodnych wersji jednej etykiety, a więc ich personalizacja, przy zachowaniu wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny, to obecnie jedne z najważniejszych potrzeb i oczekiwań klientów. Z firmą Mark Andy zetknęliśmy się po raz pierwszy na jednym z portali społecznościowych, gdzie trafiliśmy na reklamę dwóch maszyn z oferty tego producenta – Digital One i Digital Series. – kontynuuje Marcin Jasiński. – Skontaktowaliśmy się więc z centralą firmy w Stanach Zjednoczonych. Tam poinformowano nas, że w Polsce znajduje się siedziba jej europejskiego oddziału, a także centrum demonstracyjne, gdzie możemy obejrzeć i przetestować interesujące nas urządzenia. W ciągu niespełna pół godziny skontaktował się z nami polski przedstawiciel Mark Andy i w ten dość niecodzienny sposób zaczęła się nasza współpraca.

Początkowo firma MD Labels rozważała zakup maszyny Digital One. Ostatecznie, po rozmowach i wszechstronnych testach obu urządzeń w centrum pokazowym Mark Andy w Warszawie, wybór padł na maszynę Digital Series. Urządzenie uwzględnia rozwiązania bazujące na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej. To tzw. hybrydowa platforma druku, w ramach której zintegrowano moduły drukujące w technice inkjet UV, zespoły fleksograficzne i systemy odpowiedzialne za transport podłoża z roli z dodatkowymi urządzeniami do uszlachetniania i przetwarzania.

Marcin Jasiński podkreśla, że podczas testowania maszyny Digital Series pozytywnym zaskoczeniem była bardzo wysoka jakość aplikacji koloru białego, jaką oferuje to urządzenie. Przy jego wyborze istotna była także modułowość tego rozwiązania.

- Digital Series – mówi - to platforma, którą można w pełni skonfigurować i dopasować do indywidualnych oczekiwań klienta. Co więcej – można ją rozbudowywać wraz z rozwojem potrzeb drukarni i jej klientów. To bardzo ważne dla nas, ponieważ już myślimy o rozbudowie i wyposażeniu naszej maszyny o kolejne moduły pozwalające na produkcję etykiet typu peel-off. Umożliwi nam to kompleksową realizację zamówień dla naszych zleceniodawców.

Podsumowując zrealizowaną inwestycję, Marcin Jasiński podkreśla zalety Mark Andy – producenta i dostawcy urządzenia.

- Nasz wybór podyktowany był przede wszystkim możliwościami, jakie oferuje maszyna Digital Series – w szczególności jej elastycznością. Jednak ważnymi były dla nas także możliwość współpracy z firmą, która znajduje się w Polsce, z jej lokalnymi technikami, serwisantami, doradcami. Firma Mark Andy dołożyła wszelkich starań, aby pomóc nam sprawnie wdrożyć urządzenie. Proces ten trwał niespełna trzy tygodnie i wkrótce mogliśmy rozpocząć drukowanie prac dla naszych klientów. Współpracę z Mark Andy także pod tym względem oceniamy zatem bardzo pozytywnie.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma zakupiła system MIS austriackiej firmy Rogler. Sprzedawcą i integratorem tego rozwiązania jest firma PM Software z Warszawy. Celem instalacji systemu jest podniesienie efektywności i opłacalności produkcji oraz przejęcie całkowitej kontroli nad każdym etapem produkcji, zarówno w kwestii organizacji, logistyki, jak i analizy biznesowej kosztów.
Agfa na targach Fespa 2019
„Najwyższa jakość i wydajność” – pod takim hasłem wystąpi firma Agfa na tegorocznej edycji targów Fespa, odbywających się w Monachium w dniach 14-17 maja. Na jej stoisku (nr L10 w pawilonie B4) prezentowane będą dwa zaawansowane plotery drukujące, bazujące na technologii inkjet UV LED: Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED. Do dyspozycji...
Targi Packaging Innovations: Odpakujmy ekologię
Z tygodnia na tydzień coraz więcej mówi się o tym, co każdy z nas może zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenie Ziemi. Każde nawet najmniejsze działanie jest ważne i cenne. Pójdźmy jednak o krok dalej i zastanówmy się co mogą zmienić firmy, które zajmują się produkcją opakowań – jednego z bardziej pożądanych produktów, których przecież głównym celem jest ochrona...
Technologia inkjetowa Kodak Ultrastream w maszynach firmy Uteco
Kodak i Uteco Converting S.p.A. poinformowały o podpisaniu umowy, na bazie której stworzona przez pierwszą z wymienionych firm technologia druku cyfrowego UltraStream znajdzie powszechne zastosowanie w maszynach włoskiego producenta. Są one dedykowane cyfrowemu wytwarzaniu opakowań.
Avargraf podsumowuje targi Warsaw Pack 2019
Innowacyjne rozwiązania do pakowania oraz światowe premiery maszyn APR Solutions zaprezentowane przez firmę Avargraf podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, spotkały się z niezwykle dużym zainteresowaniem odwiedzających. Avargraf został również wyróżniony nagrodą Warsaw Pack  za półautomatyczną maszynę dla rynku tektury falistej i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764