logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

MD Labels użytkownikiem hybrydowej maszy cyfrowej Mark Andy Digital Series

  PR 07.01.2019, przeczytano 290 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Dominik Głowacki, Marcin Jasiński (współwłaściciele MD Labels)

Zakupiona jakiś czas temu przez firmę MD Labels z Kalisza hybrydowa maszyna cyfrowa Mark Andy Digital Series to jedno z pierwszych urządzeń tego modelu w naszym kraju i jednocześnie jedno z kilku działających w Europie. Po kilku miesiącach od wdrożenia drukarnia odnotowuje obecnie znaczący wzrost liczby klientów i zleceń, co przekłada się na intensywny rozwój tej młodej firmy i jej optymistyczne plany na przyszłość.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/md-labels-uzytkownikiem-hybrydowej-maszy-cyfrowej-mark-andy-digital-series,380697,artykul.html

- Instalacja cyfrowej maszyny Mark Andy Digital Series – mówi Marcin Jasiński, współwłaściciel MD Labels - przyniosła nam lawinowy wręcz przyrost zleceń. Maszyna była odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów. Wiedzieliśmy też w jakim kierunku zamierzamy podążać, by w przyszłości pozyskać nowych zleceniodawców. Tym co wyróżnia druk cyfrowy w stosunku do tradycyjnej techniki fleksograficznej jest możliwość wydrukowania kilkunastu wzorów etykiet w jednym przebiegu. To oszczędność czasu przy realizacji danego zlecenia, energii jaka potrzebna jest do działania maszyny, pracy ludzi, którzy muszą ją obsługiwać – wszystko to przynosi wymierne korzyści.

Firma MD Labels powstała w 2016 roku. Rozpoczęła swoją działalność od konfekcjonowania białych etykiet, jednak wkrótce jej park sprzętowy powiększył się o maszynę do drukowania kolorowych etykiet w technice fleksograficznej.

- Niemal od początku istnienia naszej firmy - kontynuuje Marcin Jasiński – przyglądaliśmy się też drukowaniu etykiet w technologii cyfrowej. Nie sądziliśmy jednak, że pojawi się ona w naszej drukarni tak szybko. Uważna obserwacja rynku, a także wsłuchiwanie się w potrzeby klientów, które są dla nas zawsze priorytetem, spowodowały, że zaczęliśmy intensywnie rozważać tego typu inwestycję. Spadające nakłady, potrzeba produkcji różnorodnych wersji jednej etykiety, a więc ich personalizacja, przy zachowaniu wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny, to obecnie jedne z najważniejszych potrzeb i oczekiwań klientów. Z firmą Mark Andy zetknęliśmy się po raz pierwszy na jednym z portali społecznościowych, gdzie trafiliśmy na reklamę dwóch maszyn z oferty tego producenta – Digital One i Digital Series. – kontynuuje Marcin Jasiński. – Skontaktowaliśmy się więc z centralą firmy w Stanach Zjednoczonych. Tam poinformowano nas, że w Polsce znajduje się siedziba jej europejskiego oddziału, a także centrum demonstracyjne, gdzie możemy obejrzeć i przetestować interesujące nas urządzenia. W ciągu niespełna pół godziny skontaktował się z nami polski przedstawiciel Mark Andy i w ten dość niecodzienny sposób zaczęła się nasza współpraca.

Początkowo firma MD Labels rozważała zakup maszyny Digital One. Ostatecznie, po rozmowach i wszechstronnych testach obu urządzeń w centrum pokazowym Mark Andy w Warszawie, wybór padł na maszynę Digital Series. Urządzenie uwzględnia rozwiązania bazujące na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej. To tzw. hybrydowa platforma druku, w ramach której zintegrowano moduły drukujące w technice inkjet UV, zespoły fleksograficzne i systemy odpowiedzialne za transport podłoża z roli z dodatkowymi urządzeniami do uszlachetniania i przetwarzania.

Marcin Jasiński podkreśla, że podczas testowania maszyny Digital Series pozytywnym zaskoczeniem była bardzo wysoka jakość aplikacji koloru białego, jaką oferuje to urządzenie. Przy jego wyborze istotna była także modułowość tego rozwiązania.

- Digital Series – mówi - to platforma, którą można w pełni skonfigurować i dopasować do indywidualnych oczekiwań klienta. Co więcej – można ją rozbudowywać wraz z rozwojem potrzeb drukarni i jej klientów. To bardzo ważne dla nas, ponieważ już myślimy o rozbudowie i wyposażeniu naszej maszyny o kolejne moduły pozwalające na produkcję etykiet typu peel-off. Umożliwi nam to kompleksową realizację zamówień dla naszych zleceniodawców.

Podsumowując zrealizowaną inwestycję, Marcin Jasiński podkreśla zalety Mark Andy – producenta i dostawcy urządzenia.

- Nasz wybór podyktowany był przede wszystkim możliwościami, jakie oferuje maszyna Digital Series – w szczególności jej elastycznością. Jednak ważnymi były dla nas także możliwość współpracy z firmą, która znajduje się w Polsce, z jej lokalnymi technikami, serwisantami, doradcami. Firma Mark Andy dołożyła wszelkich starań, aby pomóc nam sprawnie wdrożyć urządzenie. Proces ten trwał niespełna trzy tygodnie i wkrótce mogliśmy rozpocząć drukowanie prac dla naszych klientów. Współpracę z Mark Andy także pod tym względem oceniamy zatem bardzo pozytywnie.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Automatic Letter Bender jedzie na targi Sign&Print Scandinavia 2019
Już niedługo, od 5 do 7 lutego firma Automatic Letter Bender będzie uczestniczyć w targach Sign& Print Scandinavia 2019 w Sztokholmie, gdzie zaprezentuje dwa sztandarowe modele giętarek spośród 9 dostępnych w ofercie.
Po raz kolejny już wśród wystawców Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw, jakie odbywać się będą w dniach 13-15 lutego br. w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy, znajdzie się firma Sun Chemical. Na wspólnym stoisku (numer L8 w hali F) z firmami Zinart, E-Ploter i Service Call (jego dystrybutorami) prezentować będzie...
Introzap debiutuje na targach Remadays Warsaw
„Rozwiązania do produkcji opakowań z tektury litej i falistej” – takie motto będzie przyświecało premierowej obecności firmy Introzap (stoisko nr S16 w pawilonie F) na zbliżających się targach RemaDays Warsaw. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 lutego br. na terenach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Jako wyłączny przedstawiciel marki Kolbus w...
Zmiany personalne w firmie Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała, że od 1 stycznia br. nastąpiły zmiany na stanowiskach w jej strukturach. Tom Cavalco, pełniący dotąd funkcję Managing Director na obszarze Europy, objął stanowisko Executive Vice President w globalnych strukturach Mark Andy Inc. Z kolei Przemysław Polkowski, pełniący dotąd funkcję Product Manager w Mark Andy Inc., objął stanowisko Mark Andy...
Konica Minolta i cyfrowe drukowanie etykiet w drukarni Flexon
Pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli - Accurio Label 190 - rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań. Po niespełna trzech miesiącach od inwestycji Michał Pabiasz - właściciel przedsiębiorstwa, jest przekonany, że wdrożenie rolowego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
© 1997-2019 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone