logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Media2: Rusza wyścig po TVN. Kto przejmie?

   08.07.2011, przeczytano 3222 razy

Plany sprzedaży pakietu kontrolnego w Grupie TVN to w ostatnich dniach jeden z najgorętszych tematów. Transakcji można spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku, media spekulują, że największe szansę na telewizję ma Time Warner.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/media2%3A-rusza-wyscig-po-tvn.-kto-przejmie,12911,artykul.html

Transakcja wydaje się przesądzona i może nastąpić jeszcze w tym roku. Sprzedaż TVN wywołana jest konfliktami wśród właścicieli, zadłużeniem i trudną sytuacją na rynku telewizyjnym. Zapytanie w sprawie sprzedaży telewizji początkowo wysłano do zagranicznych inwestorów m.in. Fox, Time Warner i Bertelsmann, a także Vivendi (związany w Canal+ Polska), Agora, Discovery Communications, nadawca ProSieben oraz fundusze private equity.

Portal Media2 powołuje się na Dziennik Gazetę Prawną pisząc, że proces sprzedaży TVN może być już zaawansowany, szczególnie zaawansowane mają być rozmowy Time Warnerem, nieco mniej z News Corp. Ruperta Murdocha.

Analitycy są przekonani, że zmiana właściciela TVN spowoduje spore zmiany na rynku, a Marek Sowa, były szef Agory i UPC, twierdził, że nowy właściciel będzie chciał pójść w kierunku strategicznego aliansu z grupą telekomunikacyjną (np. TP). Nie byłby to zresztą pierwszy taki przypadek.

Więcej na www.media2.pl.

Źródło: www.media2.pl

www.media2.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W pierwszych trzech kwartałach br. wydawcy zorganizowali ponad 600 różnego rodzaju akcji promocyjnych w punktach sprzedaży, do których prasę dostarcza Kolporter.
PINTA jako pierwszy browar rzemieślniczy znalazła się wśród 10 najsilniejszych marek piwnych w Polsce, według 13. edycji rankingu Top Marka, przygotowanego przez agencję Press-Service Monitoring Mediów.
Noizz.pl otrzymał srebrną statuetkę w kategorii Best of Facebook za akcję #RealInfluencers. Wyniki konkursu poznaliśmy podczas Gali KTR.
W skład grup roboczych IAB Polska wchodzą eksperci naszych firm członkowskich. To dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu tworzymy zaplecze merytoryczne naszej organizacji. Jesień to zawsze początek prac grup roboczych w nowym sezonie. Kto będzie przewodził poszczególnym grupom i czym będą się zajmować przez najbliższy rok? Sprawdźcie w naszym artykule.
Prezenty, choinki i świąteczna atmosfera w Radiu Pogoda
"Radio Pogoda prezentuje" - pod takim hasłem w poniedziałek, 30 listopada br. ruszy przedświąteczna akcja Radia Pogoda, w której słuchacze będą mogli obdarować swoich bliskich. Redakcja stacji będzie też szukać prawdziwie "Pogodnej choinki" i zaprosi wszystkich do głosowania na najpiękniejszą świąteczną melodię.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764