logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Media2: Rusza wyścig po TVN. Kto przejmie?

   08.07.2011, przeczytano 3158 razy

Plany sprzedaży pakietu kontrolnego w Grupie TVN to w ostatnich dniach jeden z najgorętszych tematów. Transakcji można spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku, media spekulują, że największe szansę na telewizję ma Time Warner.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/media2%3A-rusza-wyscig-po-tvn.-kto-przejmie,12911,artykul.html

Transakcja wydaje się przesądzona i może nastąpić jeszcze w tym roku. Sprzedaż TVN wywołana jest konfliktami wśród właścicieli, zadłużeniem i trudną sytuacją na rynku telewizyjnym. Zapytanie w sprawie sprzedaży telewizji początkowo wysłano do zagranicznych inwestorów m.in. Fox, Time Warner i Bertelsmann, a także Vivendi (związany w Canal+ Polska), Agora, Discovery Communications, nadawca ProSieben oraz fundusze private equity.

Portal Media2 powołuje się na Dziennik Gazetę Prawną pisząc, że proces sprzedaży TVN może być już zaawansowany, szczególnie zaawansowane mają być rozmowy Time Warnerem, nieco mniej z News Corp. Ruperta Murdocha.

Analitycy są przekonani, że zmiana właściciela TVN spowoduje spore zmiany na rynku, a Marek Sowa, były szef Agory i UPC, twierdził, że nowy właściciel będzie chciał pójść w kierunku strategicznego aliansu z grupą telekomunikacyjną (np. TP). Nie byłby to zresztą pierwszy taki przypadek.

Więcej na www.media2.pl.

Źródło: www.media2.pl

www.media2.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wyniki finansowe Grupy Agora w 1. kwartale 2020r.
W 1. kwartale 2020 r. wpływy reklamowe Grupy Agora rosły szybciej niż na rynku, a przychody ze sprzedaży wydawnictw zwiększyły się m.in. dzięki intensywnie rozwijającej się prenumeracie cyfrowej „Gazety Wyborczej”. Działalność internetowa1, prasowa i radiowa Grupy odnotowały poprawę wyników, a oferty subskrypcyjne Wyborcza.pl i TOK FM osiągnęły...
Mindshare jako pierwszy dom mediowy w Polsce przeszkolił pracowników z nowatorskiego programu Multiscreen Video Planning by Google. Rozbudowany kurs, potwierdzony pozytywnym wynikiem egzaminu, ukończyło 18 ekspertów agencji. Wszystkie szkolenia zostały przeprowadzone on-line.
Doradztwo Mediowe i Hrlink z pomocą w czasach kryzysu
Bezpłatne konsultacje reklamowe oferowane przez Doradztwo Mediowe oraz wyjątkowa akcja #HRwspiera prowadzona przez HRlink - to przykłady wybranych działań spółek z Grupy Agora, które mają na celu wsparcie przedsiębiorców oraz pracowników, odczuwających skutki obecnego kryzysu związanego z pandemią.
Walka z epidemią „koronawirusowych” fake newsów
W ostatnich miesiącach słowo „koronawirus” odmienione zostało przez wszystkie przypadki. Wokół tematu epidemii narasta też niebezpieczne zjawisko fake newsów. By ochronić się przed samym wirusem, jak i przed niesprawdzonymi informacjami na jego temat, warto lepiej poznać swojego wroga. Pomogą w tym otwarte, bezpłatne webinary „Biologia molekularna...
Portal edukacyjny abcalkoholu.pl z pierwszym internetowym kompendium wiedzy o piwie bezalkoholowym
Dostarczać konsumentom wiedzę z wiarygodnych źródeł, propagować pozytywne wzorce i pomagać w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji w zakresie spożywania alkoholu – takie cele przyświecają twórcom serwisu www.abcalkoholu.pl. Portal został właśnie wzbogacony o pierwsze tego typu w Polsce kompendium wiedzy o...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764