logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mediations Biennale: Banksy prosto z Poznania

   19.04.2018, przeczytano 712 razy

Virtual Garden w Poznaniu ruszył wraz z projektem „Znaki Miasta”, funkcjonującym w ramach tegorocznej imprezy Mediations Biennale. Zawiłe ścieżki, wąskie dróżki, odrobina tajemnicy i na każdym kroku… sztuka, także ta uliczna – taki jest Poznań i każdy może odnaleźć się w tym niezwykłym labiryncie, który głośno krzyczy o wolności.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mediations-biennale%3A-banksy-prosto-z-poznania-,36209,artykul.html

Poznański Banksy? Czemu nie! Kuratorem i pomysłodawcą projektu „Znaki Miasta” jest Artur Kłosiński, który z grupą zaproszonych artystów przedstawia swoje rozumienie… wolności. Jak wiemy przybiera ona różne kształty i dla każdego ma inny wymiar. Graffiti można znaleźć w wielu miejscach, na murach starych kamienic na obrzeżach Poznania, a także na ścianach zabudowań przy głównych ulicach, w samym sercu miasta. Co więcej, powstałe dotychczas dzieła zobaczycie tuż przy pracach, które wykonał inny poznański artysta – Noriaki Kasai.

Do współpracy i pozostawienia w Poznaniu „znaku” zaproszono wielu artystów zajmujących się street artem. Pierwsi z nich, których ślady odkryjemy w mieście pochodzą z Mińska. Cykl zainaugurował Anton Snt. Tematykę swoich dzieł na co dzień skupia wokół współczesnej ikonografii Maryi Dziewicy oraz wyobrażeniu śmierci. Drugi artysta to Alex Novitski, który obecnie mieszka w Kanadzie, a jego prace wystawiano w Toronto, Kopenhadze, Berlinie oraz w Poznaniu. Jego komiks „After School” zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Toronto Comic Con Art Contest. Warto podkreślić, że bohaterem publikacji jest Oswald – zabójca prezydenta Kennedy’ego.

Źródło: AdStone

mediations.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: woltmann

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Via Color odlicza dni do największych targów branży reklamy i poligrafii – RemaDays 2020. W dniach 12 – 14 lutego, już po raz kolejny, odwiedzający będą mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami firmy w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.
Drugie życie banerów reklamowych
Według badań przeprowadzonych przez firmę Biffa zajmującą się gospodarką odpadami, w każde święta Bożego Narodzenia ilość odpadów wytwarzanych w Wielkiej Brytanii wzrasta o 30 procent. I chociaż sami Polacy nie generują porażającej ilości śmieci, na finalny poziom wielkości wyprodukowanych odpadków wpływa specyfika naszego przemysłu oraz produkcja energii....
Wrocławska spółka Kogifi Consulting Group – zajmująca się wdrożeniami rozwiązań marketingu cyfrowego i customer experience – otworzyła pierwszą zagraniczną placówkę w Szwecji. Nowym biurem zarządzają doświadczeni eksperci z lokalnego rynku IT: Jonas Billing i Tobias Folkensson. Ekspansja na rynek skandynawski to kolejny krok na drodze budowania i rozwijania...
Harbingers wita Weronikę Bazarnik – Content Marketing Specialist
W grudniu szeregi krakowskiej agencji digitalowej Harbingers zasiliła Weronika Bazarnik. Weronika dołączyła do zespołu jako Content Marketing Specialist.
ORLEN Team wzmocnił kolejny utytułowany sportowiec – Bartłomiej Marszałek, pierwszy w historii Polak startujący w wodnej Formule 1, najbardziej prestiżowej i widowiskowej klasie wyścigów motorowodnych na świecie. PKN ORLEN w sezonie 2020 i 2021 będzie wspierać go w walce o mistrzowski tytuł.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764