logo
WIADOMOŚCI

Mediatory 2018 rozdane – Dawid Serafin z Onetu z nagrodą Torpeda

  PR 03.12.2018, przeczytano 166 razy

Dawid Serafin z Onetu otrzymał nagrodę w konkursie MediaTory 2018 w kategorii TORpeda. Dziennikarz został wyróżniony za materiał o wstrząsającej zbrodni, która miała miejsce w Krakowie – „19 lat temu oskórował studentkę. Podejrzany o morderstwo został zatrzymany. Ujawniamy kulisy śledztwa”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mediatory-2018-rozdane-%E2%80%93-dawid-serafin-z-onetu-z-nagroda-torpeda,380376,artykul.html

Dziennikarz Onetu Dawid Serafin w kategorii TORpeda wygrał dzięki „przekrojowemu reportażowi będącemu efektem ponad rocznej pracy nad sprawą zabójstwa i oskórowania studentki sprzed 19 lat, dotarcie do świadków, rzetelne dziennikarskie śledztwo i niezłomność w docieraniu do informacji w sprawie Roberta J. Historia, o której pisał Dawid Serafin, została nazwana największą zagadką w historii polskiej kryminalistyki”.

– Na początku zawsze jest chaos, jest trochę jak z puzzlami. Puzzle trzeba połączyć i dopiero powstaje obraz. Kiedy już uchwycisz się jednej osi, wtedy zaczynasz drążyć sprawę – mówił Dawid Serafin po odebraniu nagrody o tym, jak tworzy się reportaże o tematyce kryminalnej. – Robert J., gdyby dostał normalne warunki, mógł daleko zajść. To inteligentny człowiek. Ze względu na środowisko, w którym się ukształtował, nie mógł być normalny – powiedział Serafin, opowiadając o swoim reportażu.

MediaTory to studenckie nagrody dziennikarskie, przyznawane każdego roku przez przyszłych dziennikarzy, to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytety. W tym roku wyróżnienia zdobyli także: Adriana Rozwadowska, Rafał Gębura, Katarzyna Borowiecka, Justyna Kopińska, Ewa Winnicka i Grzegorz Głuszak. Wyróżniono również program Filmwebu Movie się. Autorytetem Mediatorów 2018 została Małgorzata Szejnert.

Nagrodzony reportaż Dawida Serafina można przeczytać TUTAJ

Źródło: Ringier Axel Springer

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Kino Polska w Sylwestra i Nowy Rok
Z początkiem Nowego Roku kanał Kino Polska zaprezentuje aż dwie interesujące premiery: brawurową komedię "Pokaż kotku, co masz w środku", która swego czasu przyciągnęła do kin prawie milion widzów oraz dramat "Piąta poru roku", w którym Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska stworzyli niezwykłe kreacje dojrzałych ludzi z różnych sfer,...
Mniej niż 60 proc. mieszkańców wsi korzysta z internetu
Liczba Polaków o co najmniej podstawowych umiejętnościach cyfrowych rośnie. Z internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta 67 proc. osób, ale na wsiach jest ich mniej niż 60 proc. Tylko 1 z 10 nastolatków wykorzystuje internet do twórczych działań. Nadrobieniu różnic względem unijnej średniej i kształceniu kompetencji cyfrowych Polaków...
Bankier.pl i „Puls Biznesu” po raz kolejny docenione przez inwestorów
Portale Bankier.pl i pb.pl, należące do Bonnier Business Polska, po raz kolejny zostały uznane za najważniejsze źródła informacji w kategorii Serwisy internetowe w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów, organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). Dziennik „Puls Biznesu” znalazł się na podium w kategorii Gazety.
Grupa PMPG Polskie Media poszerza swoją działalność na rynku nieruchomości
Grupa PMPG Polskie Media uruchomiła kolejny portal branżowy – Wprost Nieruchomości. Jest on poświęcony szeroko pojętemu rynkowi nieruchomości. Porusza tematy rynku mieszkaniowego, hotelarstwa, powstających i modernizowanych powierzchni biurowych oraz magazynowych. Na łamach portalu publikowane są informacje o charakterze newsowym, analizy rynku oraz opinie ekspertów...
Chatbot Banku BGŻ BNP Paribas
Chatbot, który potrafi prowadzić konwersację zupełnie tak, jakby po drugiej stronie siedział człowiek, uczy ludzi pomagać innym. Wszystkie osoby, które chcą, aby pomaganie weszło im w nawyk, mogą dołączyć do 21-dniowego wyzwania z udziałem wirtualnego Asystenta Pomagania, który jest dostępny na profilu Banku BGŻ BNP Paribas na Facebooku.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone