logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mediatory 2018 rozdane – Dawid Serafin z Onetu z nagrodą Torpeda

  PR 03.12.2018, przeczytano 324 razy

Dawid Serafin z Onetu otrzymał nagrodę w konkursie MediaTory 2018 w kategorii TORpeda. Dziennikarz został wyróżniony za materiał o wstrząsającej zbrodni, która miała miejsce w Krakowie – „19 lat temu oskórował studentkę. Podejrzany o morderstwo został zatrzymany. Ujawniamy kulisy śledztwa”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mediatory-2018-rozdane-%E2%80%93-dawid-serafin-z-onetu-z-nagroda-torpeda,380376,artykul.html

Dziennikarz Onetu Dawid Serafin w kategorii TORpeda wygrał dzięki „przekrojowemu reportażowi będącemu efektem ponad rocznej pracy nad sprawą zabójstwa i oskórowania studentki sprzed 19 lat, dotarcie do świadków, rzetelne dziennikarskie śledztwo i niezłomność w docieraniu do informacji w sprawie Roberta J. Historia, o której pisał Dawid Serafin, została nazwana największą zagadką w historii polskiej kryminalistyki”.

– Na początku zawsze jest chaos, jest trochę jak z puzzlami. Puzzle trzeba połączyć i dopiero powstaje obraz. Kiedy już uchwycisz się jednej osi, wtedy zaczynasz drążyć sprawę – mówił Dawid Serafin po odebraniu nagrody o tym, jak tworzy się reportaże o tematyce kryminalnej. – Robert J., gdyby dostał normalne warunki, mógł daleko zajść. To inteligentny człowiek. Ze względu na środowisko, w którym się ukształtował, nie mógł być normalny – powiedział Serafin, opowiadając o swoim reportażu.

MediaTory to studenckie nagrody dziennikarskie, przyznawane każdego roku przez przyszłych dziennikarzy, to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytety. W tym roku wyróżnienia zdobyli także: Adriana Rozwadowska, Rafał Gębura, Katarzyna Borowiecka, Justyna Kopińska, Ewa Winnicka i Grzegorz Głuszak. Wyróżniono również program Filmwebu Movie się. Autorytetem Mediatorów 2018 została Małgorzata Szejnert.

Nagrodzony reportaż Dawida Serafina można przeczytać TUTAJ

Źródło: Ringier Axel Springer

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nawet 75 proc. Polaków raz w tygodniu styka się z fake newsami
Przynajmniej raz w tygodniu z fake newsami styka się blisko 75 proc. Polaków. Coraz większa jest aktywność hejtujących trolli internetowych. Brakuje instrumentów prawnych, by zwalczać te negatywne zjawiska. To tym groźniejsze, że pojawiają się one również w mediach głównego nurtu. Dopóki nie zrozumiemy, że skala tego zjawiska może w pewnym...
Główny analityk zagrożeń mobilnych G DATA Alexander Burris ocenia decyzję Google o wstrzymaniu aktualizacji systemu mobilnego Android dla użytkowników urządzeń Huawei. Wiążę się to z pewnymi zagrożeniami dla właścicieli smartfonów od producenta z państwa środka.
Grupa PMPG odnotowała po pierwszym kwartale 2019 r. 12,15 mln zł przychodów ze sprzedaży towarów i produktów wobec 11,44 mln zł osiągniętych w pierwszym kwartale 2018 r. To o ponad 6% więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Wzrost przychodów wynikał przede wszystkim z realizacji przez PMPG Polskie Media S.A. usług pośrednictwa sprzedaży na rzecz...
Agencja Intellect stworzyła platformę Pricelesso.pl
Nowym klientem agencji Intellect została spółka Pricelesso. Na jej zlecenie agencja stworzyła od zera platformę handlową Pricelesso.pl i będzie zajmować się jej rozwojem, w tym także ewentualną komunikacją digital. Pricelesso planuje powalczyć biznesowo z zadomowionym i popularnym na polskim rynku serwisem OLX.
24 maja 2019 roku została ogłoszona decyzja o nabyciu przez Multikino S.A., spółkę należącą do Grupy Vue International, sieci kin Cinema 3D. Grupa rozszerzyła tym samym działalność na terenie Polski do 45 obiektów i 322 ekranów. Oznacza to, że obecnie Vue International jest operatorem 230 kin oraz 2006 ekranów na całym świecie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764