logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Megogo dla osób z niepełnosprawnościami

  PR 14.05.2024, przeczytano 480 razy
ilustracja

Międzynarodowy serwis medialny MEGOGO uruchomił specjalną zakładkę dla osób z niepełnosprawnościami – MEGOGO bez barier. Teraz serwis oferuje filmy w polskim języku migowym oraz z audiodeskrypcją.  W katalogu znajduje się już 44 filmów przetłumaczonych na polski język migowy i 52 z audiodeskrypcją.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/megogo-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami,404204,artykul.html

"Według oficjalnych statystyk1w Polsce żyje około 500 tys. osób niesłyszących. Szacuje się także, że wokół nas żyje około 100 tys. ludzi niewidzących, oraz jeszcze więcej słabowidzących. To znacząca liczba, a według Megogo każdy powinien mieć dostęp do rozrywki wysokiej jakości. Dlatego łamiemy bariery, które to uniemożliwiły." – komentuje Artur Paсula, CEO MEGOGO Polska.

Wśród dostępnych filmów znajdują się „Zombie Express", „Jak zostać kotem", „Zimna wojna", „W labiryncie", „Pianista" i wiele innych. Pełną listę można znaleźć pod podanym linkiem: 

"Zespół MEGOGO pracował nad uruchomieniem MEGOGO bez barier przez ponad 6 miesięcy, badając temat i potrzeby oraz komunikując się z organizacjami. Jako międzynarodowa firma mamy pewne doświadczenie w tej dziedzinie na rynkach, na których działamy, i ważne było dla nas, aby zagłębić się w potrzeby polskich odbiorców. Okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na tłumaczenia na język polski. Nasza inicjatywa społeczna ma na celu stworzenie możliwości oglądania najlepszych światowych treści. Zaczynamy od niewielkiej liczby, ale będziemy dążyć do udostępnienia jak największej liczby filmów z tłumaczeniem na język migowy, tak aby każdy czuł się komfortowo. Planujemy dodawać nowe filmy, a także zapewniać tłumaczenie na język migowy przedstawień teatralnych, wycieczek itp. Będziemy śledzić zapotrzebowanie i opinie społeczności. Bieżące informacje będziemy zamieszczać na naszych kanałach mediów społecznościowych" – dodał Paсula.

Treści można oglądać na telewizorach Smart TV, w Internecie, na smartfonach i dekoderach, w domu lub w podróży.

MEGOGO weszło na polski rynek zimą 2023 roku. MEGOGO oferuje użytkownikom katalog kanałów online, a także filmy i seriale VOD. W tym czasie usługa transmitowała również na wyłączność szereg wydarzeń sportowych, takich jak walka Usyk vs. Dubois, Puchar Narodów Afryki czy CAVEMMA.

Źródło: MEGOGO Polska

Dodatkowe informacje:

1. https://niepelnosprawni.gov.pl/

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bar Paragraf – podcast w Onecie i w Onet Audio
W każdy piątek w Onet Audio, w Onecie oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Jana Stanisławskiego i Wojciecha Sroczyńskiego. „Bar paragraf” to podcast o najgłośniejszych sprawach kryminalnych lat dziewięćdziesiątych. Gościem pierwszego odcinka podcastu był Artur Górski.
Unlimited – wideocast w Polsat Box Go
W Polsat Box Go startuje nowy wideocast Unlimited, w którym gośćmi będą osoby z szeroko rozumianego showbiznesu. Niezwykłe postaci, które swój sukces nierzadko osiągnęły dlatego, że ich życie bywa unlimited, będą dzielić się swoimi historiami. Pierwszy odcinek z Iwoną Pavlović jest już dostępny w Polsat Box Go. Program prowadzi dziennikarz...
W I kwartale 2024 r. Grupa Polsat Plus rozbudowała zasięg 5G Plusa do 23 mln osób, a 5G Ultra o prędkości do 1 Gb/s – do 6 mln osób. Ze światłowodem dociera do 13 mln osób. Wiosenna ramówka Telewizji Polsat miała wysoką oglądalność, a Grupa Polsat-Interia w kwietniu ponownie została nr 1 wśród wydawców internetowych. Trwa rozruch...
Wyniki finansowe Grupy Agora w 1. kwartale 2024 r.
W pierwszym kwartale 2024 r. Grupa Agora osiągnęła rekordowe przychody. Niemal 386 mln zł wpływów oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 30,5%, z czego ponad 100 mln zł pochodzi z kanałów cyfrowych i internetowych. Wyraźnie wyższe przychody wykazały segmenty Film i Książka oraz Radio. Zysk spółki...
W Polsce przynajmniej raz w miesiącu słucha podcastów blisko 9,8 mln osób, co oznacza rok do roku wzrost o 1,6 mln odbiorców. Kim są? Internetowe audycje na żądanie trafiają częściej do kobiet niż mężczyzn, mieszkańców miast i osób lepiej wykształconych. Wnioski z ostatniej części raportu „Słuchacz podcastów w Polsce 2023” przygotowanego przez analityków...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764