logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

MEN z nowym layoutem strony internetowej od Migomedia

  PR 18.06.2015, przeczytano 469 razy

Agencja interaktywna Migomedia stworzyła projekt graficzny nowej strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do zadań agencji należało m.in.: przeprowadzenie analizy potrzeb, zaproponowanie zmian struktury informacji, opracowanie użyteczności i układów funkcjonalnych oraz kompleksowe projektowanie graficzne strony ministerstwa.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/men-z-nowym-layoutem-strony-internetowej-od-migomedia,25188,artykul.html

Migomedia wykonała nową szatę graficzną strony MEN zgodnie z najnowszymi trendami i techniką projektowania graficznego tzw. „flat design”.  Jest to styl projektowania płaskiego, który zakłada unikanie elementów takich jak gradienty i cieniowania. Flat design stawia głównie na minimalizm. Ograniczenie elementów graficznych i ich uproszczenie zapewniło większą czytelność i szybsze wczytywanie strony internetowej ministerstwa, co jest bardzo ważnym czynnikiem przy rosnącej popularności urządzeń mobilnych. Strona posiada wersję responsywną dostosowaną do wyświetlania na urządzeniach typu smartfony i tablety. 

Innowacyjnym i wartym uwagi rozwiązaniem funkcjonalno-graficznym jest możliwość wymiany tła z prawej strony serwisu www. Głównym celem tej funkcjonalności jest przedstawianie w atrakcyjnej formie graficznej informacji o nowych wydarzeniach czy aktualnościach np. kiedy rozpoczyna się rok szkolny na stronie pojawia się nawiązujące do tej okazji tło. Dzięki temu na wszelkie okazje i wydarzenia strona wygląda inaczej i ma indywidualny charakter. 

Efekty współpracy można zobaczyć na http://men.gov.pl/

Joanna Dębek, zastępca Dyrektora Departamentu Informacji i Promocji MEN potwierdza, że „terminowość jak i indywidualne podejście do klienta, skutkowały otrzymaniem profesjonalnego szablonu graficznego. Głównymi czynnikami, które zdecydowały o wyborze tego wykonawcy była cena, pozytywne opinie innych klientów oraz doradztwo i doświadczenie w projektowaniu funkcjonalnych i intuicyjnych systemów informatycznych.”

Źródło: Migomedia

www.migomedia.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Głosuję na miłość – startuje kampania wyborcza osób LGBT
18 września rusza kampania wyborcza Głosuję na miłość. Twarzami kampanii są m.in. Michał Piróg, Areta Szpura i Marcin Szczygielski, którzy będą udowadniać, że elektorat LGBT wraz z sojusznikami i sojuszniczkami to siła, która ma szansę zadecydować o wynikach tegorocznych wyborów.
Sharp: zmiany organizacyjne w dziale sprzedaży i marketingu
W połowie września w polskim oddziale Sharp nastąpiły znaczące zmiany organizacyjne, dotyczące działów Marketingu i Sprzedaży.
Mimaki zaprezentuje drukarki wielkoformatowe i plotery następnej generacji
Prowadząca ewolucję cyfrowego druku wielkoformatowego w stronę ultrawydajnych, oszczędnych i zrównoważonych procesów produkcyjnych, firma Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów tnących, zapowiedziała dziś serię Plus, następną generację cieszących się uznaniem w całej branży drukarek wielkoformatowych i ploterów. Mające swoją ogólnoświatową...
„Be Visible!” to sposób myślenia i mierzenia się z ciągle nowymi wyzwaniami, jakie stawiają przed zespołem Opus B jego klienci. Marki muszą być widoczne. Mają rzucać się w oczy od pierwszego kontaktu i na każdym etapie procesu zakupowego. Łatwo tę wyrazistość zatracić. Trudno ją ponownie odzyskać. Najtrudniej zbudować od podstaw.
Platige Image nominowane do Animago Award 2019
Studio Platige Image zostało nominowane w kategorii Najlepszy cinematik do gry wideo (Best Game Cinematic) w ramach Animago Awards 2019 za trailer Metro Exodus: Artyom's Nightmare.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764